Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gebze-Eskişehir Yolculuğu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında yusuf dilki tarafından paylaşıldı.

1. yusuf dilki

yusuf dilki Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde. Gebze´den başlayarak Eskişehir´de tamamlamak istediğim bi gezi düşüncem var. Tam tarih ve güzargah konusunda kararlaştırdığım bi düşüncem yok. Yolculuğumda bana eşlik etmek isteyen arkaşlar olursa irtibata geçebiliriz...Aksi halde ilk uzun yol seyahatimi tek başıma gerçekleştirecegim :)

2. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    facebook'umu ekleyin.

3. yusuf dilki

yusuf dilki Yeni Üye

Seviye:
    Tamam onur ekledim ;)

4. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende planlıyorum :) Ayın agustos ve sıcakların yüksek olması nedeniyle turu ertelemek zorunda kaldım. Rota olarak Topçulardan başlamayı düşünüyordum. Ordan iznik ve adapazarı bilecek yoluna bağalanıp, mekece - bözüyük otobanını kullanarak daha az iniş çıkış olacağını düşünmüştüm. Ve toplam rota uzunluğu 190km gibi çok kısa oluyor.

5. yusuf dilki

yusuf dilki Yeni Üye

Seviye:
    Evet Barış, dün akşam bende kendime rota seçtim aynı güzergah üzerinden düşünüyoruz. Tam olarak bi tarih var mı kafanda ?

6. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Haritalara aldanmayın. Mayıs sonunda Yalovadan başlayarak Orhangazi, Sölöz, Yenişehir, İnegöl, Bozüyük, Eskişehir güzergahını izleyerek gittik. Yalovadan 210 km pedal çevirdik. Oysa haritaya göre 186 km görünüyordu. Bu yol oldukça güzel ve rahat bir yolculuk yaparsınız. Bilecik üzerinden Yalova Eskişehir 190 km görünüyordu. Bu şartlarda onun mesafeside 215 km civarında olacaktır.

yusuf dilki bunu beğendi.
  7. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    ramazan bayramında :)

8. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    190 km 215 olur normal ;) 250-300 olmasında :d

9. yusuf dilki

yusuf dilki Yeni Üye

Seviye:
    Bayramda mı :)) El öpmem gerek 3-4 gün boyunca :) ben senden önce gidecegim sanırım. Ben gidip geleyim yol kaç kilometre ve durumu nasıl bilgilerimi paylaşırım. Orhan abi dediğin gibi yol güzelse çok keyif alacağım sanırım. Bilgi için teşekkürler. Bu arada Orhan abi, güzergah boyunca gezmek te istiyorum önerebileceğin güzel yerler var mı acaba ?

10. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Bizim yaptığımız turun anlatımını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://bisikletforum.com/showthread.php?t=63731

Ben anlatımlarımda ayrıntılara dikkat ettiğimden size iyi bir rehber olacağına inanıyorum. Geziyi 1 günde tamamlayıp aynı zamanda çevre gezisi şansınız yok. Ama geziyi bir gece konaklamalı yaparsanız İnegöl üzerinden giderken Oylat kaplıcalarınada uğrayabilirsiniz. Bu yolunuzu 60 km kadar uzatır. Veya Bilecikten giderseniz Sakarya tarafına geri iderek eski evlei ile size geçmişi yaşatacak Bayırköy'e ve bilecikten Söğüt yönüne saparak köy yollarından Eskişehire ulaşabilirsiniz. Yalnız köy yolu demek rampa demektir, tekerlekle yol arasındaki sürtünme kuvvetini arttıran asfalt demektir ve birde tabi köpek tacizi olasılığı demektir. Ben herhalde Ekim ayında bu sefer Yenikapıdan Bursaya geçerek aynı yolu bir daha gideceğim.

11. mülayim sert

mülayim sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi arefe falan gidecek olursan haberim olsun :) bende bayramda denizliye gidecek gibiyim eskişehire kadar bisikletle giderim sonra trene atlarım belki :D