Gebze-Çınarcık ilk yolculuk

Tepki
27
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Fakat uzun süredir siteyi takip etmekteyim.Hep uzun yol yapmak istemişimdir.Üniversite dolasıyla gerçekleştirmedim.Bu yaz döneminde bisikletimle dolaşmak istiyorum.Beni tekrar bisiklet sürmeye teşvik eden SERKAN TAŞDELEN ve BAKİ BERK KAYALAR teşekkürlerimi sunarım.Gerçi hiç biri beni tanımaz ama ben onların her yolculuğunu okumuşumdur :) Gelelim elimde olanlara 1 tane ortaokul yıllarımdan kalma aspid sf 24 vites V fren bisikletim var.Araştırmalarıma göre tur için ağır olduğunu duydum.Fakat bisiklet alacak imkanım yok.Bakımını yaptırdıktan sonra bu bisiklete ne kadar güvenebilirim?Asıl amacım kilo vermek yaşım 23 ,172 boyum 82 kiloyum.İlk turumu Çınarcık'a yapmak istiyorum yaklaşık olarak Gebze'den 35km gidiş 35 km geliş 70 km kadar.Şu anda hiç kondisyonum yok bu yolu yapabilmek için ne kadar hazırlamam gerek kendimi?
Turlarım hep günü birlik olacak yanımda neler bulundurmam gerek?Ayrıca patlak tamiri etmeyi bile bilmiyorum yoksa çok mu hayalperestim :)

Şimdiden cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Scudo

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Çok da hayalperest sayılmazsınız ben patlak tamirini bilmeden 3 4 bin km yol yaptım ama en azından iç lastik değişimini öğrenirseniz iyi olur.

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
Kondisyonsuz çok yorulursun önce eskisahar,darıca,gebze nin köylerine doğru kısa mesafeli yerlere doğru gitmelisin.Ondan sonra kendini hazır hissettiğin zaman çınarcık turu yapabilirsin.Yanında alyan seti,lastiğin patladığı zaman bisikletin eski olduğu için ön arka jantlar mandallı değildir herhalde,değilse vidaları sökmen için anahtar lazım,yama seti yedek iç lastik,pompa,zincir kırılır veya bişey olursa zincir tamir anahtarı bunları bulundurman gerekiyo.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
öncelikle aramıza hoşgeldin. dediğin parkurları yapmak zor değil. benim bisikletim seninkinden daha eski ve ağır. bende gayet güzel şekilde turlar yapıyorum. her bisikletli gibi yorgunluk oluyor tabiiki:) ama arkadaşında dediği gibi yanında gerekli duyduğun malzemeleri hazır bulundurup yola çıkarsan sorun yaşamazsın. kondisyonsuz olduğun için öncelikle kısa turlarla kendini aç. daha sonra hafif hafif dene derim. yoksa özellikle kolların başta olmak üzere bacakların da çok ağrı olur bir kaç gün. ayrıca yolda giderken bacaklarında kasılma çok olur kendini hazırlamadan çıkma yola. en sağlıklısı bu;)
bol pedallar.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
hg. Ben de hep düşünüyordum çınarcık tarafına gitmeyi ama bir türlü geçekleştiremedim:) Sen de hemen çınarcığa atlama bence, kısa kısa turlar yap önce.

Tepki
27
Teşekkür ederim cevaplarınız için :) bende öyle düşünüyordum zaten ilk kısa turlarla başlayacağım bugün akşama doğru gebze-eskihisar yapacağım daha sonra gebze-darıca-duduyev parkını düşünüyorum.Dün bisikletimi götürdüm lastikleri çürümüş iç dış değişimini ve vites tellerini değiştirdim. Sait Hislioğlu belki bakarsın birlikte gideriz :)