Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gaziosmanpaşa/Yol Bisikleti

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Evren Saltan tarafından paylaşıldı.

1. Evren Saltan

Evren Saltan Misafir

Merhabalar,
    Gaziosmanpaşa'da oturuyorum ve yol bisikletine başladım, şu an 2014 Sedona 650 kullanıyorum. 30-50 km. arası ortalama 25 km/h'la turlarımı tamamlıyorum. Genellikler Gaziosmanpaşa-Eminönü-Beşiktaş-Bebek rotasını izliyorum ama tek başına insan pek zevkli geçmiyor tabi. Yol arkadaşları arıyorum kendime karlar başlamadan.
    Bu arada adım Görkem, 21 yaşımdayım ve İstanbul'da üniversite okuyorum. Etrafımdaki birkaç arkadaşıma da bisiklet aşkını aşıladım ama onlar kondisyonlarını ayarlayana kadar kış olacak, yeni bisikletimin tadını çıkarmak istiyorum biraz.
    Bu arada her ne kadar yeni kullanamaya başlasam da Sedona hakkında veya Sram Apex grupsetin kullanım kolaylığı konusunda kendi deneyimlerimi aktarabilirim eğer sorularını varsa.
    Ayrıca konu çok dağıldı ama sizlerden çevremdeki rotalar konusunda da bilgi rica edeceğim. Aslında sorulacak tonla sorum var yalnız burası tanışma bölümü olduğundan şimdilik laf kalabalığı yapmak istemiyorum zamanla forumda gezerek ve sorarak bu sorularımın cevaplarını alırım diye düşünüyorum.
    Teşekkürler BisikletForum...

hasan kahvecioglu bunu beğendi.
  2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hoş geldin ve bisikletin hayırlı olsun. merak etme zamanla bi dünya bisikletli arkadaşın olacak. ben tek başıma çıkarken her gün 2 - 3 kişiyle tanışıyordum. tabi kış geldi pek çıkmıyorum artık.

Gökhan BİROL bunu beğendi.
  3. Evren Saltan

Evren Saltan Misafir

Evet, en çok o yönünü seviyorum bisikleti. Mesela dün Eminönü'ndeyken bir arkadaş geldi, selam verdi. Onunla kadrolarımız aynı geri kalan ekipmanlar farklıydı. Birbirimize adlarımızı bile sormadan ayaküstü 20 dk en az bisiklet hakkında konuştuk. :)

4. Bilal Karaboğa

Bilal Karaboğa Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben eyüpte oturuyorum pazara kadar buradayım yıllık iznim biticek. onun dışında haftasonları geliyorum istanbula iş dolayısıyla il dışında oluyorum bende yol arkadaşı arıyorum yarın sabah erkenden hatta bi tur planlıyorum :)

5. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba, ben de Eyüp-Rami ' de oturuyorum. Evim Gop meydana da yakın. Fırsat bulduğumda hafta sonu sabahları ben de bu güzergahta ( Eyüp-Feshane-Eminönü-Beşiktaş Ortaköy ) turu yapıyorum. Genellikle 6,30 gibi evden çıkıyorum böylece trafik derdi olmuyor, 11 gibi de eve dönmüş oluyorum. Eskiden bisiklet grubumuz vardı ama bir arkadaşın tayini çıktı, bir arkadaş yurt dışına gitti, biri de uzağa taşındı. O zamandan beri yalnız takılmaya alıştım. Ama yalnız tur yapmayacaksam bir gün önce, geceden buradan yazarım.

Bisikletiniz hayırlı olsun.

6. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Selamlar,

Tur grubu falan oluşturacaksanız beni de dahil edin. Yol bisikleti kullanıyorum, 500 Evler'deyim.

7. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba, tur gurubu güzel olur aslında ama öncelikle bir tanışma, bir iki tur yapmak daha güzel olur. Arkadaşlıklar ve ekip kendiliğinden kurulur zaten. Ben Cumartesi sabahı, aşırı bir yağmur olmazsa, tur bisikletiyle Eyüp meydandan yola çıkarak Beşiktaş'a hafif tempo tur yapmak istiyorum. Bu güzergahı kullanmak, arkadaş edinmek isteyen arkadaşlarla haberleşelim. Eğer toplandıktan sonra yağmur hızlanırsa Eyüp ya da Eminönü civarında çay da içilebilir. Gelmek isteyen varsa, akşama kadar buradan haberleşelim.

hasan kahvecioglu ve Uğur S. bunu beğendi.
  8. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yılbaşından sonra katılabilirim. Bu ara devirler yüzünden müsait olamayacağım.
    Bu konudan takipleşiriz.

akifberkant bunu beğendi.
  9. hasan kahvecioglu

hasan kahvecioglu Yeni Üye

Adı:
    Hasan KAHVECİOĞLU
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar, bende ilk kez yazıyorum buradan, Eyüp feshane de oturuyorum, c.tesi yağmur olacağı tahmini sebebi ile pazar saat 07:30 da çıkış yapıp Alibeyköy, tüneller, Dolmabahçe, Ortaköy, bebek / bebek Ortaköy, Eminönü, Unkapanı, balat, feshane ( genelde tercih ettiğim parkur) dileyen katılabilir. Ayrıca org yapılırsa katılırım, tanışabiliriz. ( bisiklet; b twin fit500 ) saygılar.

Uğur S. bunu beğendi.
  10. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba, yağmur kesinleşti, pazar sabahına bırakalım. Engel mani olmazsa, ben Gop meydandan başlayıp, Eyüp meydan-Feshane üzerinden bahsettiğimiz güzergahı izleyeceğim. Gelmek isteyen olursa sabah 8.00 gibi Eyüp meydanda buluşuruz.( 19,30 bana uymuyor malesef ) Ben tur bisikletimle geleceğim, ama benimde bir tane fit 500 bisikletim var.Bu pazar olmazsa bile önümüzdeki zamanlarda bir buluşma sağlarsak, hafta sonları düzenli bir tur aktivitesi oluşturabiliriz. Pazar günü için buradan haberleşiriz artık. Daha sonrası için org. yaparak düzenli tur haline getiririz.

Bilal Karaboğa bunu beğendi.
  11. hasan kahvecioglu

Adı:
    Hasan KAHVECİOĞLU
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Pazar Sabahi 8 Uygundur o zmn. Feshane Ana giris kapi lunapark in karsisi Eminonu istikametine dogru olan otobus duraginin oldugu noktadan sen gecis yaparken bende sana katilirim.sayg.

12. Bilal Karaboğa

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pazar günü bana da uyar saat 8 de feshanenin karşısındaki durakta olacağım.

13. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Tamamdır, bir engel, sorun çıkmazsa pazar sabahı ben de geleceğim, Feshane önünde buluşuruz. Bu tanışmadan sonraki haftalarda da müsait şart ve zamanlarda düzenli turlar yaparız.

Değişiklik olmazsa, pazar sabahı saat 8'de Feshane önünde; ( katılmayı düşünenler isimlerini ekleyebilirler )

Bilal Karaboğa, Hasan Kahvecioğlu, A.Berkant Elagöz

14. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Selam, sağ ayağımda, diz üstünde bir ağrı var ama bisiklete engel değil, sabaha geçer herhalde. Sabah ta çok ağrı olursa gelemem. Ama İnşallah
    yarın geleceğim görünüşe göre en çok 3 kişi ihtimali var. Ben telefonumu yazayım, sabah çıkmadan da buraya bakalım. 0541 931 70 35

15. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Günaydın arkadaşlar, benim ayağım daha da çok ağırmaya başladı bu sabah. Hazırlanmıştım ama ağrıdan dolayı gelemeyeceğim. Birdahakine artık. Size iyi pedallar.

16. Bilal Karaboğa

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Biz çıktık bebekte mola verdik birazdan geri dönücez. Bidaki sefere inşallah :)

akifberkant bunu beğendi.
  17. hasan kahvecioglu

Adı:
    Hasan KAHVECİOĞLU
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gecmis olsun akif Kardes.Biz bilal ile guzel bir tur yaptik, insallah bir dahaki sefere ucumuz beraber cikariz, saglik daha onemli.sayg.

Bilal Karaboğa ve akifberkant bunu beğendi.
  18. Volkan Aykul

Volkan Aykul Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar. Ben de Zübeyde Hanım Mahallesi'nde oturuyorum. Hava durumuna ve ruh halime göre zaman zaman Gaziosmanpaşa'daki işe bisiklet ile gidip geliyorum. Adliye ek binanın önünde bir tane şehir bisikleti görürseniz 2. Aile Mahkemesi'nde çay içmeye beklerim. :)

Facebook'a Giriş Yap | Facebook

19. Ardaa

Ardaa Kıdemli Üye

Adı:
    Arda
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Biraz uzak kaçıyor ama Levent taraflarına uğrayacak olursanız planlı olarak yada Beşiktaştan Sarıyer vs yapacağınız zaman bende eşlik etmek isterim :harika:

20. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yakında Gaziosmanpaşa'daki arkadaşlardan oluşan bir ekip kuracağız . Bende hergün GOP'tan Unkapanı'na sürüyordum. En kısa zamanda güzel bir grup kurulur inşallah. Ben arada bir kaç yol bisikletçisi ve mtb kullananlar gördüm gopta.