Gaziosmanpaşa - Beşiktaş...

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Merhaba...
Ben Gaziosmanpaşa karadeniz mahallesinde oturuyorum.
Haftanın her günü bisiklet turu yapıyorum. Ama mutlaka haftanın iki günü beşiktaş turu yapıyorum. Gaziosmanpaşada oturanlar, gelmek isteyen varsa benim için hangigün olacağı önemli değil, yeterki akşam 21:00 dan sonra olsun.
Gelmek isteyen arkadaşlara duyurulur.

Harita ;

http://img364.imageshack.us/img364/523/adszio3.jpg

Benim herzaman gittiğim yol budur. Ayrıntı isteyenlere detaylı bir şekilde anlatabilirim... :)

Scudo

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
gop meydandan bende sana katılabilirim.tura çıkacağın zamanlar bu akşam şu saatte şeklinde bilgi verirsen seve seve katılırım.

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Bu pazar gününe kadar benim arka jant ı değiştirmem lazım jant değiştikten hemen sonra başlayabiliriz saat olarak akşam 22:00 iyimidir.

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
hafta sonları saat sıkıntım yok ama hafta içi çok geç saatlere kalmak istemiyorum.zira sabahları çok erken uyanıyorum :) ama 22:00 de çok fena bir saat değil belki biraz daha erken olsa tam süper olur gibi geliyor bana.

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
21:00 de anlaşalım :) çünkü benim kurs var 20:00 de beşiktaştan eve yeni gelmiş oluyorum :) veya hafta sonu 22:00 iyi olur...

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Şmdi hafta sonu 22 uygunsa gideriz ama hafta sonu olmazsa hafta içi 21 de de gidebiliriz:) bence ama hafta sonu daha iyi olur ertesi sabah rahat rahat uyursun:)

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Ama biraz erken gitmekte fayda var. neden diye sorarsan, dönüş biraz geç olduğu için topçulardaki, ramideki şerefsiz fabrikalar köpeklerini dışarıya salıyorlar :)) sonra köpeklerle kovalamaca yaşamıyalım. ben şu ana kadar 10-12 defa beşiktaş yaptım dönüşte 3-4 kere köpek kovaladı. 1 inde durkum yerden taş alıp atmaş gibi yapıp bağardım köpeğe :) öyle kaçtı. Ama biraz daha bekleyelim gelenler olabilir. :)

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
köpekler başa bela yaw :) gerçi azarlayınca kaçıyolar ama beklemediğin bir anda fırlayınca insanın üstüne tabi denge menge kalmıyor.

-hafta sonu benim için her saat uygundur. cuma gününden kesinleştiririz saati de.

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Evet hafta sonunda anlaştık ta:) Bakalım daha gelecekler varmı ?

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
Pek fazla katılım olacağını sanmıyorum çünkü bizim o taraflarda bilirsin zaten kafasında kaskla bisiklet süren sayılı adam vardır :)

akşam ufak bi kaza geçirdim başım fena ağrıyo, omzumda ve belimde yara var umarım yarın akşama kadar biraz iyileşirde hafta sonu bisikleti rahat sürerim. :D

Dinamo

Forum Demirbaşı
Tepki
347
@Speedy Gonzales
Yaptığın kazayı tahmin edeyim. Otobüsün sağından gidiyordun büyük olasılıkla ve trafik biraz durağandı ve sen kağtırmış giderken açık olan yada senin geçiş anında açılan otobüs kapısından inen yolcuya kafadan girmeyeyim diye debelenince düşüş gerçekleşti. Değil mi?

Otobüsler geçişlerinde kapılara çok dikkat etmek gerek, açık olabiliyorlar ve bu durumda da inecek biri var mı diye dikkat etmek gerek. Yada solundan uygunsa kaçmak lazım...
Geçmiş olsun

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
@Dinamo
öncelikle teşekkürler

bu tarz durumlarda çok dikkat ederim. benimkisi biraz daha farklı oldu gop meydandaki heykelin ordan kaptırmış gidiyorum, belediyenin ordan eyüpe inen yokuşa girdim hızıma baktığımda 70 küsür dü yavaşlamam gerek diyerek frenleri pompalamaya başladım o hızda giderken frenlere dikkat etmek lazım biliyorum. hızımı 50 civarına düşürmüştüm derken solumdan otobüs gelerek sıkıştırdı.birkaç santim daha yaklaşsa park halindeki araçlar ile otobüs arasında tost olacam. az ilerde bi balkondan sepet sarktığını gördüm. bu benim için kazıklama fren sebeplerinden birdir.Kesin ordan bi çocuk fırlar bu durumlarda. Neyse tahmin ettiğim gibi oldu ben hızımı hepten düşürmüştüm çocuktan da kurtulmuştum derken bi anda önüme çukur (belediye tuzağı) çıkıverdi. kaçmak için hiç şansım yoktu ön lastiğim girdi ve takla attım derken gözümü kaldırım kenarında açtım.sağolsun bi teyze ve ordaki bi abi ilgilendiler. otobüs ise beni belkide altına alabilirdi bu durumda ama hiç düşmüş olmamı umursamadan basıp gitmişti çoktan.

Dinamo

Forum Demirbaşı
Tepki
347
@Speedy Gonzales
Bence yanlış yapmışsın, o yokuşu şimdiye kadar üç kez bisikletle çıktım, iyi bilirim orayı... Oradan aşağıya frensiz bisiklet sakın haa salma, inan başına iş alırsın zaten almışsında. Nedeni basit, sağlı sollu park edilen araçlar, binaların altlarında onca işyeri vs. bir çok olumsuz etken var. Bu vitesdeki bir motorlu araç gibi rolantide inmiyor, saldın mı gidiyor. Yani fren kullanmasan 70km gibi bir hıza gelinecek bir yer ama bunu yapmak kaza riskini sırtına bariz almakla eş değer be kardeşim. Zaten biraz aşağıda yolu kesen kavşak var. Çok salınası bir ivme var orada ama yeri değil, iyi frenajla inmek gerek bence orayı.
Tekrar geçmiş olsun

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
işte tam o yolu kesen kavşakta takla attım.çok kez inip çıktım o yokuşu hep frenli ve kontrollü gittim ama bu sefer acelem vardı ve yetişmeye çalışıyordum.
zaten en büyük suç bende aslında, bile bile lades dedim işte :)

otobüsün sıkıştırması, yola fırlayan çocuk ve geçebilmem için kalan daracık alandan kurtulmam ve tam oh diyeceğim sırada önüme çıkan o koca çukur sonrası kendimi yerde buldum.

Dinamo

Forum Demirbaşı
Tepki
347
@Speedy Gonzales

Tamam işte hepsi sanki düşmen için oraya çıka gelmiş olumsuz etkenler olmuş... Zaten kaza yapma nedenlerinin en başında acelecilikle gelen dikkatsiz neden oluyor :eek: Bence bu sana iyi ders olmuştur. Artık yapamazsın

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
en azından bir süre o yokuştan hava karardığında o hızlarda inmeyeceğim kesin :p

Bu arada konuyu fena dağıttık, Evet arkadaşlar c.tesi günü için g.o.paşa dan beşiktaş turu için katılmak isteyenler olursa burdan iletişime geçebiliriz.

ieren34

Üye
Tepki
13
cumartesi aksamı oldugu taktirde tura katılabilriim...haliçte oturuyorum..fatih ten gecerken size katılabilirim...saygılar

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Arkadaşlar ben geliba gelemiyicem. Çünkü benim son beşiktaş turumdan sonra, arka tekerlek dağaldı, jant baya yamuldu yamuldu. Bu gün karaköyden yant aldım ama o jant benim lastikle uyuşmadı. ve jant takılınca, kenarıdaki demire sürtüyor. bu sorunu halledebilirsem yarın akşama kadar, katılabilirim size. :((