Gaziantep Erikli köyü (93km)

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
merhaba sevgili bisiklet forum dostları;sonbaharın son günleriydi ve Gaziantep Nizip karayolunun eski güzergahında bulunan köylerden geçerek keyifli bir tur yapalım dedik ve pazar sabahı düştük yollara...
sabah erken saate çıktığımız için kahvaltı yapmamıştık ve karnımız zil çalıyordu.girdiğimiz ilk köyde bir bakkal bulup atıştırmalık birşeyler aldık.
(link)

(link)

evlerinin kapısının önünden geçtiğimiz bir çocuk merakla bize bakıyor
(link)

köyün içerisinden bir görüntü
(link)

sağda sevgili ertan abi solda ben çıkıyoruz köyden ve arkada sevgili fatih bizi resmliyor
(link)

fatih kendisini çekerken bizide kare içerisine almayı unutmuyor tabiki...
(link)

işte ben deniz göksun:)
(link)

ekibimizin hem pedalşörü hem fotoğrafcısı fatih
(link)

kışıda ayrı keyifli ama baharda sürmesi daha bi keyifli
(link)

yanda gördüğünüz ağaçlar meşhur Gaziantep Fıstığı ağaçları
(link)

ve yoldan kareler...
(link)

(link)

(link)

az gittik uz gittik dere tepe düz gittik ve geldik eski bakanlardan rahmetli
Mehmet Batallının köyü olan Battal köyüne...
(link)

(link)

(link)

(link)

bu görmüş olduğunuz rampa yaklaşık olarak 4-5 km kadar tırmanıyor.fatihle ben bitiyoruz.ertan abimi?onun bacakları demirden.biz zirveye gelene kadar kendisi çoktan gelmiş ve dinlenmiş olarak bizi bekliyor:)
(link)

ve nihayet bitiyor rampa;en keyiflisi iniş başlıyor...
(link)

erikli köyüne az kaldı.rampanın aşağısı erikli köyü.köye girmeden önce birer resim çekilelim diyoruz.ertan abi ve ben...
(link)

ve fatih ve ben...
(link)

erikli köyüne giriyoruz.köyün sakinleri şaşkın şaşkın bize bakarken biz onlara gelin hep beraber makineye bakalım diyoruz:)
(link)

köyün içerisinde ağır ağır basıyoruz pedallara.
(link)

(link)

köyün içerisinde bulunan Gaziantep`in veteran teniscilerinden doğan abinin çiftliğine geliyoruz...
(link)

ertan abi ile ben dalıyoruz köydeki manzarayı izlemeye
(link)

fatih ile ben ve inekler:D
(link)

öylesine yoruluyoruz ki seriliyoruz çimlerin üstüne ve insanın kalkası gelmiyor
(link)

(link)

çiftlikten ayrılmadan birde ertan abi ile poz veriyoruz.
(link)

erikli köyüne hakim bir tepeye tırmanıyoruz.rampa gevşek çakıllarla dolu bizi birhayli zorluyor ama değiyor.tepeden köyün manzarası...
(link)

(link)

ve biz üç pedalşörler...
(link)

en sağda duran inek çiftliğinin sahibi doğan abi.sağolsun bizi birhayli iyi ağırlıyor.yemeğe kalmamız için ısrar ediyor ama kalamıyoruz.çünkü dönüş uzun vakit kaybetmemek lazım...
(link)

tepeden inip giriyoruz yine köyün içine...
(link)

(link)

başlıyoruz eve dönmeye oyalanmamak lazım yol epeyce bir uzun
(link)

Uploaded with (link)

Scudo

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
turla ilgili son kareleride sizlerle paylaşmak istiyorum.iş yerine internetin ağırlığı ve vaktimin darlığından yarım bırakmak zorunda kalmıştım...

(link)

(link)

mataralarımızı doldurmak için kısa bir mola veriyoruz...
(link)

(link)

yolda giderken şirin bir mesire alanına rastlıyoruz ve birer çay içelim deyip dalıyoruz hemen içeri fakat mevsim bittiğinden işletmesine ara verilmiş bizde havuzda yüzen alabalıkları izliyoruz...
(link)

akşam saatleri oluyor ve karnımız yeniden zil çalmaya başlıyor.yol üzerinde bir ağaç altında kısa bir mola veriyoruz ve nevalelerimizi yiyip gaziantepè doğru pedallamaya devam ediyoruz.
(link)

(link)

(link)

hava kararıyor ve Gaziantep`e giriyoruz.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
:in: :in: :in: Sevgili kardeşim .Güzel Türkiyemizin her tarafında kar ve soğuk almış başını yürümüş.Sizlerin bu sıcacık gezisi içimizi ısıttı doğrusu.Çok güzel karelerle bezenmiş bu gezinizi bizlerle palaştığınız için teşekkür ederiz.Ellerinize,ayaklarınıza,emeklerinize,paylaşan gönlünüze sağlık.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir tur, sımsıcak anlatım.
Elinize emeğinize sağlık.
Paylaşım için teşekkürler.
Gaziantep'teki arkadaşlara çok selam...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:) Güzel bir turun resimleri bugün paylaşılıyor. :D
Ama bütün ülkeyi kar götürürken yazdan kalma günleri de görmek içimizi ısıtıyor.Ankaradayım.Yeni aldığım sigma hız göstergesini monteledim yaklaşık bir saat kadar önce.Bir çıkıp deneme sürüşü yaptım.45 km hızı gördüm.Ağzım burnum donmul vaziyetteydi :).Ve göstergem -6 derece diyordu :D

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Sonradan farkettim fotoğraflardaki tarihin ekim olduğunu... Ekim turu değil mi Göksun bey? Çok güzel, fıstık bahçeleri arasında... Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler, arkadaşlarınıza da selamlar Mersin'den. :)

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
şu havalar bir ısınsa da artık astronot gibi kat kat giyinmekten kurtulsak :)

güzel görüntüler teşekkürler

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar bende bir gaziantepli olarak gaziantebin daha nice güzel köşeleri oldugunu biliyorum sizler bizlere memleketimin havasını verdiniz pedallarınıza saglık işallah bende birgün bisikletle gelirsem sizlerle pedallamak isterim saygılar emeklerinize sağlık

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
@mehmet özbay

merhaba mehmet bey;gaziantepe gelecek olursanız mutlaka bekleriz beraber pedallarız.

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
ne kadar güzel bir çiftlikmiş orası.. forumda kahvaltı fotoğraflara baktıkça hem karnım acıkıyor.. hem de köyümü özlediğimi daha bir hissediyorum..