Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gazeteye düşen kötü imaj

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:

Habere konu olan yer Eskişehir. Bisikletin gireceği yol yok, bu açıdan bisikletlilere katılıyorum. Ama yayaların arasında onları korkutacak şekilde gidiliyor, bu açıdan da yayalara katılıyorum. Kötü izlenimi kaldırmak adına, yayaların üzerine özellikle de bisiklet girmesi yasak olan yollarda sürmeyin arkadaşlar. Yine polisler çevirip ceza kesmeye başlayacak bu gidişle. Cebinize de yazık, yayalara da.

2. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bisikletci sayisi cogaldikca israr edip arac yollarini kullana kullana arac suruculerini bisikletlerin de yolda gitmeye hakki olduguna ikna edebilirsek kaldirimlarda surup yayalarin haklarini da gasp etmemize gerek kalmaz herhalde.

Serhat Ankaralı ve Serden Us bunu beğendi.
  3. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    haberi yapan muhabire bisiklet çarpmış galiba, nerdeyse küresel ısınmadan daha büyük bir tehdit olarak görüyor bizi:eek: :rolleyes: . biz ne kadar düzgün bir şekilde bisiklet kullansak bile yinede kabul göremeyiz nedeni ise bisikletli kurye ve paketçilerin fazla olmasıdır. eğer bisiklete yasak gelecekse bence onlara gelmelidir, altlarında 90lardan kalma dede bisikletleri ne freni tutar ne dreksiyonu döner üstünde kendini absalon sanan paketçiler ellerinde 40-50cm çapında tepsi ve içinde yemek dolu tabaklar. biz kısaca kamikaze diyoruz onlara :D onlar yasaklansın bizim aslında kurallara uyduğumuzu görecekler ve çarşı da rahatlayacktır

42FY, Şahin Bulut, sonEr´´ ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    :D:D

Olabilir. Hatta büyük ihtimalle gerçekten de çarpmıştır. :D

zafersidal bunu beğendi.
  5. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    ne doktorlar caddesınde na adalar kısmında hicbiyerde yaya trafigini katledecek kadar bisikletli göremedim ben :)
    Muhabirin istanbula gelmesi lazım bence :)

Serden Us ve zafersidal bunu beğendi.
  6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kesinlikle bu haberi yapana köstürmüş birileri :) Bende sağına soluna bakmadan yürüyen hatta bakıpta yinede kör gibi dolaşan,yolun ortasında dikilip muhabbete giren insanlardan şikayetçiyim ne olacak ? :)

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Onların üzerine sürebilirsiniz. :p :D

Şaka tabi, ben de şikayetçiyim ama malesef bisikletli gazetecilerimiz yok ki halimizden anlayıp da medyaya bizi düzgün yansıtsın. Allah bilir haberi yapan da yol ortasında yalı kazığı gibi dikilen yayalardan biridir.

Serhat Ankaralı bunu beğendi.
  8. OĞUZ

OĞUZ Üye

Seviye:
    2tarafta kendince haklı ama bizlerinde yapabileceği pek birşey yok bisiklet yolu sadace sahil yolunda olduğundan dolayı

Serden Us bunu beğendi.
  9. Serhat Ankaralı

Serhat Ankaralı Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yorumlarınız müthiş yaa öldüm gülmekten :D Haber iyi hoş yazması kolay da insanlar bisikletten neden bu kadar tiksinir ve korkarlar ki.Bisiklet kültürü birazcık gelişse keşke.Aradan elinde sigara,tek elle de bisiklet kullanan tipler sıyrılsa da (ki onlar zaten çoğu zaman sigaraları attıktan sonra yayaların içinden yüksek beygir gücü üreterek geçmeye çalışıyorlar) çoğu bisikletçi arkadaşımız çok dikkat ediyor yayalara.Yayalar da çoğu zaman bisikletin geldiğini göre göre "ben ne çekilcem ya yandan geçsin" derken bu beygir gücü üretip hava basmaya çalışan vatandaş(!) o düşüncede olan yayaya çarpıyor,bence olay bu :) Birazcık konu dışı kaçacak ama şu trafikte bisikletlinin geldiğini göre göre yola fırlayan ya da düz şeritte giderken arabayı durduk yere kaldırıma sıfırlayan şoförlere de biraz genel kültür dersi vermekte fayda var derim.

Sevgilerle..

zafersidal ve Serden Us bunu beğendi.
  10. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Aydın Nazilli'de muhabirlik yıllarımda küçük bir yer olduğu için her habere bisikletle giderdik ve ilk defa haber olsunda gün dolsun diye böyle bir saçma haberle karşılaşıyorum. Bu haber de kullanılan vatandaş simgesi gerçekte asla yok bir kere. Masa başı haber diye buna derim. Hatta fotoğrafı bile gazetenin penceresinden çekmiştir :D Biz bu tip haberlere kulak asmıyor ve pedallamaya devam diyorum.
    herkese selamlar.

sonEr´´, Serhat Ankaralı ve Serden Us bunu beğendi.
  11. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Haberi duydunuz mu bilmiyorum ama polisler konusunda bir gelişme yaşanacak Eskişehir'de. Artık bisikletli ve atlı polisler gezecekmiş şehirde.

Ek olarak bilgilendirmek istedim, yorumlarınız varsa merak ediyorum.

Ayşegül Başar ve zafersidal bunu beğendi.
  12. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bizim polislermi bisikletle gezecek:eek: görsem yine inanmam :D

Serden Us bunu beğendi.
  13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Motora iki kişi binerken, harekete geçince arkadakini yere düşüren sürücüyü hatırlıyorum da... Bisikletle nasıl olacak merak ediyorum. :D

zafersidal bunu beğendi.
  14. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    olay olduğunda 5 tanesinin doktorlarda sprinte kalkmasını hayal bile edemiyorum :D siren sesinede bi çare bulurlar artık :D

Serden Us bunu beğendi.
  15. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Olsun olsun göbeleri eritirler artık. Göbeğini kaşıyan adam modundan çıkarlar biraz :D

Serden Us bunu beğendi.
  16. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Muhabir kendi kafasina gore karalamis bisiler, cok belli..
    Sehirde pislik atacak bisey bulamayinca boyle zirvaliyorlar..

Serden Us bunu beğendi.
  17. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Adamlara da hak vermek lazım hergün ama hergün haber bulmak ne kadar zor birşeydir. Öyle gün olur ki olmayan haberler başlar manşetlere taşınmaya. Siz tekerinize güvenin bir de kendinize aman çarpmayın kimselere.

Serden Us bunu beğendi.
  18. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    Slm arkadaşlar,kardeşlerim,çocuklarım benim yaşım baya ileri olduğu için sizlere böyle hitap ediyorum konuya gelince bu tamamen kültür meselesi her konuda olduğu gibi bu konudada yaya kaldığımız resmen tescillidir özür diliyorum yolda yürümesini bilmeyen trafik denince aklına karmaşadan başka bir şey gelmiyen bir toplumda yaşadığımızı unutmayalım. Ben bisikletimi sahil yolunda kullanmaya çalışıyorum şu kadarını söylüyorum yayalar bilhassa kendi yollarını değil bize ayrılan yolu kullanmayı tercih ediyorlar ve uyarmaya kalkarsanız sizi dövecek kadar öfkeleniyorlar başka bir söze gerek kalmıyor herhalde . hiçbir zaman aklımız başımıza gelmeyecek.

Serden Us bunu beğendi.
  19. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Eskişehir de bu konu cidden büyük bir sorun, bisiklet kullanımı çok fazla olan bir şehir burası ama hem tramvay hem yaya hemde bisiklet birleşince inanılmaz bi kargaşa ortaya çıkıyor. Birde çok agresif kullanım sezmiştim eskişehirde bu habere biraz hak veriyorum

Serden Us bunu beğendi.
  20. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Bursa da evimin mevkine en yakın bisiklet parkuru ve yolu Kültür parkta bulunmakta. Fakat orada da insanlar sanki başka binecek yer bulamamış gibi der gözlerle ve yolun tüm alanını kullanmaktalar. Tam hızımı yakalamış sabit ve yüksek hızda antremanıma devam ederken bir anda yolun tamamını kaplayan (koca totolu) geniş bir aile nedeni ile tempomu düşürmekte ve önümdeki zaatların beni duymaması ile arkalarında santim santim ilerleyerek içlerinden birinin fark etmesini ve yolun açılmasını beklemekle geçiyor bir 5 dakikam. Halbuki yayalar için ayrılmış yollar var. Ben bir bisikletli olarak o yollara girmiyorum ama böyle zaatlar zevk alıyorlar bisiklet yolunu işgal etmekten :D

"sayende sayaban olduk İstanbul şehri
    sayende sebil olduk
    aç yattık..."

Serden Us bunu beğendi.