Gazelle

nitem06

Üye
Tepki
1
İsim
Metin ü.
Bisiklet
Diğer
Araştırmam sonucu şehir bisikleti olarak Gazelle orange C7 bisiklete karar verdim ve Hollanda'dan getirttim.Bisiklet elime ulaştığında ne kadar isabetli karar verdiğimi anladım zira gerek estetik ,gerek işcilik,ve sürüş konforu olabilecek en max.noktada.Özetle mükemmel üstü .Vites göbekten shimano nexus 7.Ayrıca göbekten dinamolu.Biraz ağırlığ(18kg.) kusuru sayılabilir ama bunu ben önemsemiyorum.SORU.; Bisikleti yurt dışından geldiği gibi kullanmaya başladım.Bunun zincir yağlamasını nasıl ve ne zaman yapmalıyım zira zincir kapalı sistem içinde hiç görünmüyor.Gazelle bisiklet yedek parçalarını yurt içinde temin edebileceğim yer varmı? Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederken aranıza yeni katılmaktan da mutluluk duyduğumu iad

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gazelle Bisikletiniz hayırlısı olsun öncelikle...Göbekten vites olduğu için zincirinizi daha çok gözle (üzerindeki kir partikül durumu) ve kulakla (Haşır huşur sesler geliyor mu? Kum gibi çıtırtılar) yani görsel ve duysal olarak kontrol ederek sene bir iki kere yapabilirsiniz... Bunun içi kapalı kapağı sökmek gerekecek tabii

nitem06

Üye
Tepki
1
İsim
Metin ü.
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim.saygılarımla

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Bu güzelliğin resmini paylaşsaydınız da herkes görseydi:)))

nitem06

Üye
Tepki
1
İsim
Metin ü.
Bisiklet
Diğer
Yeni aranıza katılmamdan dolayı lütfen acemiliğime veriniz.size katılıyorum en kısa zamanda bu isteğinize cevap verme ümidiyle.Saygılarımla

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nitem06 Gazelle bisikleti İstanbul'da Bisiklet Cumhuriyeti satıyor. Belki onlarla iletişime geçerseniz parça veya bakım konusunda yardımcı olabilirler.

nitem06

Üye
Tepki
1
İsim
Metin ü.
Bisiklet
Diğer
irtibat kurmuştum bıraktıklarını söylediler.ilginize teşekkür ederim.saygılarımla