Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GAZAELLE PUNTA hakkında yardım

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Erhan B. tarafından paylaşıldı.

1. Erhan B.

Erhan B. Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Bundan yaklaşık 2 hafta önce bisikletçiye mevcut bisikletlerimizi tamir için gittiğimizde GAZELLE PUNTA marka model 2. el bir bisiklet gördük, heves ettik, fiyat sorduk. 1000 TL istiyormuş sahibi.
    Bisikleti 2-3 kere inceleme imkanımız oldu ama hep iş çıkışı akşam vakitlerine dek geliyordu. Yani gündüz gözüyle bakamıyorduk hiç.
    İnternetteki 2. el ilanlarını görünce, fiyatını uygun bulup o biiskleti almaya gittik. Gündüz gözüyle görelim deyip erken çıktık. Orda bazı şeyler dikkatimizi çekti ve bisikletten soğuduk, vazgeçtik. Sebeplerini sayıyım ve bisiklet üstadı abilerimiz yorum yaparsa çok sevinirim.

ön jantta gazelle yazıyordu. arka jantta euroline germany yazıyordu. ön ve arka jantların marka ve şekilleri tamamen farklıydı.
    ön göbek sram, arka göbek shimano nexus markaydı.
    ön örgüler 4 lü grup özel örgüydü. arkalar klasik örgüydü.
    fren kablolarından birisini koruyan dış plastik parçalanmaya ve küflenmeye başlamış.
    elciklerden bisikletin uzun süre kullanılmış olduğu belliydi. bize az kullanıldığı söylenmişti.
    fren kollarının içlerinde iki tane küçük vidalar vardı, bunlar küflenmiş baya, ön düzende bazı küçük vida benzeri şeylerin küflendiğini gözlemledim. sanki uzun süre yağmur atında kalmış gibiydi.

özellikle arka ve ön jant göbek farklılıkları bizi şüphelendirdi ve almaktan vazgeçtik. bu durum olağan mıdır?
    yardım ederseniz çok sevinirim.