Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gaza geldim niyetlendim uzun tura çıkmaya ama çekincelerim var

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında salih.polat tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Gelir bence. Ben de nisan ayında alacam bütün kamp malzemelerini dün hesap yaptım 500 tl yi buluyor bakalım nisan ayına kadar ne kadar bindirecekler :)

salih.polat bunu beğendi.
    salih.polat

salih.polat Piskiletçi

Adı:
    Salih POLAT
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @bysutcu şu gelince haber ver yerine sende tıklasanda en azından talep olduğunu görüp getirtirler belki

3. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    image.png

Başka başlık altında sordum ama cevap alamadım belki burdan bilen biri çıkar :) kelebek gidona geçmek istiyorum ama vites kollarım revoshift. Vites kollarını değiştirmezsem ne gibi sorunlar yaşarım ya da yaşarmıyım

4. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @salih.polat çadırda tek kalmak daha rahat. Tur yorgunluğu üzerine bir de çadırda 2 kişi cebelleşmek pek tercih edilesi birşey değil. Eşyaları falan içeri alınca fazla bir hareket alanı kalmıyor zaten. İmkanınız varsa tek kalın. Bununla birlikte Kamp alanlarında kaldığınızda güvenlik sorunu olmayacağı için 2 kişi kalmak nispeten konforlu ve hesaplı olur onu da not düşeyim. Aprenazın 2 çadırı da güzel ben 79 TL olan modelini kullanıyorum. Bisikleti çadıra koymuyorum ama. Kurulum ve taşıması pratik. Yolda denk gelirsiniz zaten çok tercih edilen modeller. Bir de telefondan yazdığım için zor oluyor arkadaşın biri n11 den bir çadır linki vermiş bu tür çadırdan geçmeli çubuklu çadırlar pek kullanışlı olmuyor tecrübe ettim. Uyku tulumu decathlondan hesaplı bir model alabilirsin mayıs ve eylül aylarında Akdeniz bölgesinde bir eksikliğini görmedim. Başlangıç masrafını kısmak için gerekli. Yemek konusunda da nurgaz ocak ve kartuş oldukça hesaplı 2 öğünde parasını kurtarır. Ayrıca kaliteli modelleri de mevcut. 1 haftalık bir turda maliyetini kurtarır diyelim.

Son olarak Aydın-Antalya arası sadece 2 gün kamp alanında kalarak, hemen hergün soğuk duşunu alarak düşük bir bütçeyle turlayabilirsin. Sormak istediğin birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

5. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Peki bisikleti koymak istesek bizle beraber sığar mı :)

6. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @bysutcu 2 kişi ve 2 bisiklet sığmaz. Ama tek kişi ve bisiklet bi şekilde sığar 79 TL olana. Yine de pek konforlu olmaz bence.

bysutcu bunu beğendi.
  7. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    1,65 boy 50 kg ve bir bisiklet sığar ümidi ile hayal kuruyorum alacak ürün çok maliyet düşürme çalışmaları yüksek :)

8. ventiol

ventiol Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @salih.polat Spd konusunda son karar tabi ki sizin. Beklentinizi çok yüksek tutmayın yeter diyip konuyu kapatıyorum.

Çadır konusunda bu 2 seconds çadırlar genellikle önerilmiyorlar. Bunlar yuvarlak şekilde katlandıkları için bagaja yerleştirilmezler diye. Fakat forumda bir konu vardı bir arkadaşımız bu çadırlardan birini yanlış hatırlmaıyorsam tepsi gibi yerleştirmiş üstüne de daha fazla eşya koymuştu hatta. Memnundu da. Ama örneğin baykuş heybelerle bu çadırlar birlikte yerleşebilir mi bilemiyorum?

Topeak markası bagaj için sevilen bir marka. Tercih edebilirsiniz.

Lastikler konusunda söylemiştim zaten bence bunları alın.

Heybe ise yapacağınız tura göre değişir tabi ama hacimi yeterli gelir mi bilemiyorum. Açıkçası çok araştırmadım ama şu linkteki heybeler hem daha ucuz hem daha geniş kapasiteli hem de üst kısmı takıp çıkabiliyor. Eksileri nelerdir bu heybenin ben size sorayım bu seferde? :) 55 Litre Heybe
    Tabi bu dediğim turun uzunluğuna göre değişir. Bu heybe de yeterli olabilir. Olmazsa bir gidon çantası ekleyebilirsiniz belki.

9. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @bysutcu 28 jant bisiklet kullanıyorum. Uzunluğu 1.80 çadırın 2 metre. Yükseklik 105 çadırında aynı. Sığması gerekiyorsa bir şekilde sığdırırım ön tekeri falan söküp. :) Maliyette önemli dediğine göre sığar diyeyim konfordan ödün verdikten sonra.

10. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Hocam sana da sorayım kelebk gidona döndürmeli vites kolu olur mu :)
    Vites kolunuda yenilemek işime gelmiyor :)

11. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @bysutcu işte o konulardan anlamam hiç. Ama kelebek gidon olmadan tur olur onu biliyorum.

salih.polat

salih.polat Piskiletçi

Adı:
    Salih POLAT
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @S.Koca yukarıdaki mesajlarda düşündüğüm ürünlerle ilgili bir paylaşım yapmıştım ordaki ürünleri inceler yorum yaparsanız sevinirim.. bir de yemek olarak ocağı aldık diyelim yanımızda ne gibi malzeme taşımak gerekir yani hangi yemekler yapılır bir iki örnek verebilirmisiniz ?

@ventiol linkteki çantanın en büyük eksiği sadece pembe renginin kalmış olması :ssrtcbya: birde bağlantı noktaları kötü diyorlardı yorumlarda baykuş ve masal modelleri en iyi deniyordu 10 litre için 100 tl fazladan verilirmi bilemedim o yüzden baykuş modeline geçmeye karar verdim :D bagaj olarak Carelle Alümimnyum Bagaj Disk Uyumlu Fiyatı - Taksit Seçenekleri şu ürün iş görürmü biraz daha uygun fiyatlı bu da max 30 kg yük taşıma diyor yani aynı özellik ise neden 40 tl daha fazla vereyim :krnz:
    çadır içinse decathlonun şu an elinde olmayan çok güzel bir model buldum Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ 2 + linkteki ürün gayet iyi görünüyor hem çift kapı olmasıylada yazın içeriyi pişirmez :harika:

13. iksis

iksis Aktif Üye

Adı:
    ihsan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @atasoy Amcam o zaman sana huzurevlerinin hizasında bir tur rotası çizelim :D Şaka bir yana lütfen alınmayınız, aramızda çok yaş farkı da yok 6 yaş kadar var. İnsan sadece belli bir yaştan sonra "ve heleki benim gibi doğada kalmaya hiç alışık olmayan bir insan için " huzur ve konfor arıyor. Belki bende 20 li yaşlarda olsam çadır isterdim ama dostum bu yaştan sonra çok zor benim için :D Lütfen alınmayın latife yapmak istedim yazımın başında.

atasoy bunu beğendi.
  14. gok

gok Bisikletkolik

Seviye:
    Çelik bagaj hesaplı ve daha sağlam olur.Kendimi taşıyorum.Decathlon'da otomatik çadır var.Kılıfıyla çember şeklini alıyor.2 saniyede hazır.Çubuk mubuk gerekmiyor:). ideal ürün bence.Pratik Kamp Çadırları - 2 SECONDS EASY OTOMATİK ÇADIR QUECHUA pordon linki düzeltiyorum. 65x7 cm çapı var. Video çekiminde dizin biraz üstünde yer alıyor.Yer kaplama açısından görerek almak daha mantıklı olur.

15. BerkEvren

BerkEvren Forum Bağımlısı

Adı:
    Berk Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet üzerinde taşıması baya sıkıntılı bu çadırın. Kullandım memnunum ama bisiklette taşımak için çok kullanışsız. Neredeyse tekerlek kadar oluyor kapanınca :)

atasoy bunu beğendi.
  16. serhat1299

serhat1299 Aktif Üye

Seviye:
    Yazın beklerim inşallah. Gerçi 10 gün kadar oralarda oluyorum ama denk gelir belki.

17. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @salih.polat yurtiçi ve 1 hafta 10 günlük bir tur için gayet iyi belirttiğin malzemeler. Daha fazla turları da kaldırır muhtemelen ama ben senin belirttiğin malzemelerin daha düşük kalitede olanlarını bu sürelerde kullandığım için onu referans alıyorum. Mesela konnix heybe kullanmıştım ki bir çok artısına rağmen çok önemli noktalarda benim için sınıfta kaldı. Ama dediğim gibi 1 aya kadar olan turlarda yola çıkarım. Decathlon'da satılan en ucuz heybe ile de arkadaş çıkmıştı 10 gün kadar işini görmüştü neticede.

Yemek çeşiti çok tabi kartuş bulma sıkıntın yoksa güzergahında. Menemen, sucuk, yumurta, köfte vs. Yok idareli kullanman gerekiyorsa akşam makarna sabah yumurta ve çay bu bile yeter. Sana kalabileceğin yer konusunda esneklik sağlar ayrıca. Tesisi olmayan bir çok sahilde, koyda içme suyu ve duş oluyor. Buralarda yiyecek malzemesi alıp 1-2 gün kalabilirsin üstelik konaklama maliyeti de yok.

salih.polat

salih.polat Piskiletçi

Adı:
    Salih POLAT
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  19. bysutcu

bysutcu Aktif Üye

Adı:
    Yusuf Emre
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    salih.polat

salih.polat Piskiletçi

Adı:
    Salih POLAT
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @bysutcu 2. linkteki kartuş 1. linkteki ürüne uyuyormu acaba ?