Gaza geldim niyetlendim uzun tura çıkmaya ama çekincelerim var

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
Ömer Murat bey, iyidir kötüdür algısı yaratmak istemediğinizi çok iyi biliyorum , (link) isimli arkadaşımız minik bir kıyaslama yapar gibi olmuştu ona istinaden bir yorumu ben geçmiştim;), sizinle mantıkta aynı şeyleri savunuyoruz ancak ben sizin gösterdiğiniz kayda değer tek örnek dışında başka bir örneğe rastlamadım ya da bulamadım, bu nedenle kullanıcı kitlesi ve deneyimlenmişliğini çok kısır buluyorum, konu sahibi arkadaşım kusuruma bakmasın , konusunu trollemiş gibi olduk, saygılar

• Beğen
Tepkiler: salih.polat
Scudo
Tepki
103
İsim
Hüseyin Aydın
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru &ahmtbag
Arkadaşlar ufak bi kıyas meselesi yüzünden ortamı az da olsa gerdiğimi hissediyorum.. Bi kusurum oldu ise affola [emoji120][emoji120]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmtbag @Gazdeğilbilekgücü Ortada gerilecek bir durum yok, niyet paylaşım olduktan sonra bu tür tartışmalar verimli oluyor genelde. Aslında bir taraftan verdiğimiz örneklerle konu sahibi arkadaşın çekincelerini giderecek doneleri de sağlamış oluyoruz.

Hem "kısır" örnekleri çoğaltmak adına hem de yeni bisikletçilerle/turcularla tanışmak adına bahsi geçen bisikleti kullanan arkadaşlara bir iki örnek daha verelim; mesela forum üyelerinden @mersault ve yaptığı bir tur (link) .

Yine (link) projesi kapsamında pedallayan bisikletçilerden (Uluslararası Spor ve Kültür Birliği'nin sahibi olduğu proje Avrupa Parlamentosu tarafından yürütülen ve sağlık için sporu geniş kitlelere yaymayı amaçlayan Now We Move kampanyasının bünyesinde yapılmakta olan uzun mesafeli bisiklet turudur.) en az ikisi yine aynı marka/model ve uzun mesafeli bir Avrupa turundalar. Araştırınca örnekler daha da arttırılabilir, bazen hepsine ulaşmak gerçekten çok güç ve vakit alıyor. Mesela bu proje kapsamında pedallayan Adnan Cangir'in müsaadesiyle paylaştığı fotoğraflardan bir iki örnekle konuyu noktalayalım, selamlar.

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
Tartışalım doğruyu,güzeli bulalım. Gerginlik yok o da neymis :) gayet keyifle birbirimizden faydalanıyoruz, Ömer bey katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim

Tepki
103
İsim
Hüseyin Aydın
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru

@BF Okuru kardeşim bu marmara denizi rotası tekirdağdan itibaren bnm planladığım rota ile aynı [emoji1][emoji1][emoji1]

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
Kendini kasma yumuşak viteste çok çevir yorulmadan daha rahat gidersin.Kolay gelsin

• Beğen

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35
jant ölçüm 622x13 buradan öğrendiğim hesaplama tekniğiyle hesapladım max 28c ye kadar takılabileceği sonucuna ulaşmıştım acaba jantını değişti arkadaşınız yoksa orjinal verilen aero jantmı vardı ona mı taktı ?

@barış barış ilk olarak erzincan erzurum yapıp köye gitmeyi planlıyorum ama orada çadır pek lazım olmayacak gibi arada bir gün otel sonra yola koyulup köye varmak niyetindeyim ama uzun tur niyetim eğer iyi bir rota çizebilirsem karadeniz turu çok istyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tuvalet işi kolay
bir paket latex eldiven ve blr paket ıslak mendil

dağbaşında daha iyi bir fikriniz yoksa tabi

• Beğen

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru @ahmtbag gayet güzel karşılaştırmalar olmuş teşekkürler :harika:

@barış barış hastalığım aktif olursa her zamankinden fazla sıvıya ihtyacım olacak gerçi yollarda su bulmak bu kadar zor olmasa gerek çöl ikliminde değiliz :D

Keyif adamı

Aktif Üye
Tepki
237
Bisiklet
Diğer
@salih.polat İlk etapda yüklenme hemen önce alıştır kendini uzun turları ben vücut geliştirmeye benzetirim hemen benç prese yatıpda kimse 150-200kg basamaz zamanla olacak şeyler bunlar.gözündede çok büyütme ama bisikletin yol bisikleti onlada tur olur Ön ve arka kısımlarına portbagaj monte edilebiliyor.yanlış bilmiyorsam eğer.

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@Keyif adamı şehir içinde 50 - 60 km tek seferde performansılı sürüyordum ama bu kondisyon tabiki uzun tur için olmaz illaki sonrasında devam edilecek yollar var burda eve gelip yatmak olduğundan pek yormuyordu :D ama dediğiniz gibi zaten ilk tur projem çok uzun değil 400 km civarı eve dönüşüm ama arada 200 kö olduğunda varacağım yer inşaAllah teyzemlerin bulunduğu yer ve köy evleri var 1-2 hafta kalırım büyük ihtimalle sonra ki turum için şimdiden bilgi belege topluyorum ki sınava son gün çalışan öğrenciye dönmiyim :D

• Beğen
Tepkiler: Keyif adamı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@salih.polat
(link)

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@Gazdeğilbilekgücü
Aklıma geldi paylaşmak istedim, sevgili babam hep "gücenen kesesinden barışır" der, eskilerde pek idrak edemezdim, o nedenle gerilmek gibi durumlar bukadar basit olmamalı[emoji6] , bilgi paylaşıldıkça güzeldir , malesef tartışma kelimesi yurdum insanı için hep olumsuz,kavga gibi şeyler çağrıştırıyor... gerilmedim[emoji33]

Tepki
103
İsim
Hüseyin Aydın
Bisiklet
Carraro
@ahmtbag

Eyvallah [emoji106][emoji106]

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) benim de bisikletim triban 520 ve bende bu yaz 300-500 km arası bir tur yapmayı düşünüyorum.Ordudan başlayıp Gürcista-bakü ye gitmeyi düşünüyorum.Merak ettiğim tüm soruları sormuşsun diline sağlık.Ayrıca cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler.En çok merak ettiğim 1- Lastiklerimi michelen pro 3 aldım zırlı bir lastik memnunum bu lastik bana yeterli gelirmi yoksa büyütmelimiyim mesela (700-28) 2- Uykuya zor dalan biriyim çadırda uyumak nasıl bir şey :koptum:

(link) Triban 520 ye 700-32 takılıyor demişsiniz, acaba jant değiştirmek gerek mi yoksa üzerindeki orjinal jantlar ile 700-32 oluyormu ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmaniyeRehber (link) burada yazana göre Flat bar 520 de 35 mm lastikte fren ve frame icin 3-4 mm boşluk kalıyor yazıyor. Jant üzerinde yazan c değeri nedir.

IMG_0419.JPG Bendeki 622 ye 17 tabloya göre 25 ile 37 arası oluyor. Triban 520 kullanan bir abimde 32 lastik gördüm jantlarinida değiştirmemişti.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) janta şimdi baktım 622x13c yazıyor nedir manası ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmaniyeRehber
Tabloya göre maksimum 25 mm lastik kullanabileceğinizi gösteriyor.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) Aklımda şöyle bir plan var : En hafif nasıl çıkabileceksem öyle çıkacağım yani arkaya bir bagaj takıp çanta üzerine mat ve çadır , hepsi bu .Yemek işini yolda gittiğim yerlerde yemek istiyorum o yüzden yanıma hiç yemek ile ilgili malzeme almayacağım,bir kaç parça kıyafet ,yedek lastik,ve en önemli bir kaç malzeme.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmaniyeRehber Gideceğiz rotanın ıssızlığı, gideceğiniz km bunlar önemli faktörler. İlk yardım malzemesi, powerbank, yeterince su, kan şekeri düşmesine enerji bitmesine önlem olarak yiyecek, yine çadır kuracağınız yerle alakalı olarak güvenlik malzemesi almanız lazım bence. Katlanır dış lastik, zincir sökme aparatı, Alyan seti bunlar şimdilik aklıma gelenler.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada