Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gaste - Bisiklet Yolu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cruphasulie tarafından paylaşıldı.

1. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    İstanbulda oturup sabah işine okuluna toplu taşıma araçlarıyla giderken,
    (yolu merkezi bir yerden geçenler özellikle) bilirler son zamanlarda bir
    bedava ''gaste'' dağıtımı olayı var.
    Genelde almazdım ama bugün dağıtan adamın elindeki gazeteden başlığı
    görünce aldım, İstanbulda yapılması düşünülen bisiklet yollarından bahsediyordu.
    Haberin sayfasını açınca forumca tanıdık simaların fotoğrafıyla karşılaştım.
    Buyrun haber ve fotoğraf için
    http://85.153.11.211/epaper/products/ga-2008-02-15/index.htm
    http://85.153.11.211/epaper/products/ga-2008-02-15/pdfs/article_7_39.pdf

KevSerSeri bunu beğendi.
  2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    basında sık sık çıkan arkası olmayan bi haber olarak nitelendiriyorum... Çünkü insanları toplu taşımaya yöneltmek için uğraşadursunlar diğer yandanda yolları daraldtıp trafiği hepten karıştırmakla meşguller...

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Evet bugün ben de gördüm haberi. Aslında artık suyu çıkan bir konu olsa da medyanın arada bir bunu suyüzüne çıkarması gerekir diye düşünüyorum. Yine de insan bisikletle ilgili çıkan haber görünce seviniyor. Malum medyanın inanılmaz bir gücü var. Bu arada bu yeni çıkan ücretsiz gazate "Gazte" nin patronu bir bisikletsever. Umarım bisikletle ilgili ilerde burada daha çok haber görürüz.

Ha, unutmadan haberle ilgili fotoğrafta görülen arkadaşlardan biri de Kevserderi idi. Tanıdık birini görünce mutlu oldum. :)

KevSerSeri, Hakan Yazman ve cruphasulie bunu beğendi.
  4. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    bu tür bilgiler hakkında daha sağlam kaynaklardan bilgi edinilmelidir diye düşünüyorum..
    insanları para verip gazete almasınlar, bilgilenmesinler, öğrenmesinler diye çıkarılan içinde ne köşe yazısı ne de gündem haberi olan sözde bir gazetenin içindeki ne bisiklet haberine inanırım ne de başka birşeye..

cazgır, Taner Yavuz, evelent ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. neveragain

neveragain Yeni Üye

Seviye:
    resimndekiler sırasıyla... ERHAN(sarılı olan),ismini bilmediigm abi,MESUT(Grili olan)....we kewser....
    komik olan ise bu resimdekilierin tamamının ankara'da yaşıyor olması:)

cruphasulie bunu beğendi.
  6. cruphasulie

Seviye:
    Okunmadan yapılan bir yorum,abartı... habere bakarsan aslında bazı
    üniversite öğretim görevlilerinin görüşleri alınmış, bu insanlar (prof.dr. hepsi)
    karşısındakinin geldiği gazetenin fiyatına göremi doğru bilgi vericekler???
    Hiç sanmıyorum, kaldı ki kimse bu insanların ismini vererek uydurma haber de
    yapılamaz.
    Böyle bir gazetenin olmasını da kötü bir neden bağlamışsınız,
    kendi görüşü ve gazetesi belli olan bir insan gazetesini mi bırakacak
    bu dağıtılıyor diye??
    Yukarıdaki mesajlarda tartışılan haberin gazetenin niteliği değil; belediyenin
    bu sözü tutup tutmadığı veya sadece gazetelere demeç aracı olarak mı
    kullandığıdır.

Evet bende görünce aynısını dedim, rasgele seçilmiş ama güzel bir tesadüf olmuş :)

grikartal bunu beğendi.
  7. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    görüşleri alınan konuyla bakmanızı rica ederim..
    gazete dediğiniz medya aracında fikir yazısı bulunur, gündem bulunur, manşet bulunur..
    putin afrikaya gitti gibi bir başlığı da gündemden kabul edemeyiz artık günümüz şartlarında..
    ayrıca türkiyede bazı konularda hızlı değişiklilkelr yapılıyorken ve ortalıkta her konuda gerek siyasi gerek ekonomik kanunlarda tartışmalar yaşanıyorken bu gazetenin ortaya çıkmasına açıkçası pembe bir gözlükle bakamam..
    üstelik düzenli gazete okuyan sayısı o kadar azken bu yaraya basılmış ayrı bir tuzdur bu bedava günlük gazete heyecanı..

fatihgüven, cazgır, evelent ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. cruphasulie

Seviye:
    O zaman paranı verirsin düşüncene uygun gazeteyi alırsın benim yaptığım gibi...
    Bu belediye tarafından dağıtılan amacı şehirle ilgili haberler hizmetler üzerine
    bir yayın,çeşitli haberlerde bulunmakta
    bu kadar abartıp karşı çıkmak neden hala anlamış değilim.
    Böyle bir yayın asıl siyasi bir düşünce üzerine kurulmuş olarak fikir
    beyan etse ve bu şekilde dağıtılsa asıl o zaman karşı çıkılması gerekirdi.

Ben burda forumu ilgilendiren bi haberi paylaştım, gazetenin reklamını falan da yapan yok,
    (zaten bedava ne raklamı ya).

grikartal bunu beğendi.
  9. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Haberin doğru olduğunu düşünüyorum niye adamlar yanlış haber yapsınlarki :S Neyse..Böyle birşey olursa bisikletin yaygınlaşacağı tarafındayım ..

10. evelent

evelent Aktif Üye

Seviye:
    nyx'e katılmamak elde değil. ben de o gazetelerin saf düşünceler ürünü olduğunu sanmıyorum. zaten okuma alışkanlığı olmayan halkın eline bu gazeteler tutuşturularak günlük gazete okuduğunu sanan, başka gazete okuma ihtiyacı duymayan insanlar oluşturulmıştur muhakkak.. işin daha da can yakan kısmı para verilerek alınan pek çok gazetenin içi boş olması. isim vermek yasak galiba forumda ama herkes anladı..

ayrıca belediye tarafından dağıtılan gazetelerin ciddi kağıt israfına yol açtığını da düşünüyorum. haftanın belli günleri kadıköyden vapurla eminönüne, ordan tramvayla çapaya gidiyorum. özellikle tramvay durağındaki çöplerde yığınla belediyenin gazetelerini görüyorum.. çok çok fazla dağıtılıyor.. bunun yerine keşke toplu taşıma araçlarına yerleştirseler gastelerini:)

gaste'de çıkan "bisiklet yolları" haberine gelince. sevindirici gibi dursa da en azından şu anlık önemsiz bir haber.. çünkü florya sahilinde de bisiklet yolu var. ama ben o yolda bisikletimi süremiyorum.. tüm halk o yolda yürüyor. çocuklar o yolda oynuyor.. ve bisikletliye "ne işin var burda" gibisinden bakıyorlar...

yani birde halka anlatmak lazım bir şeyleri....

fatihgüven ve cazgır bunu beğendi.
  11. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    yazmadan duramıcam,atcan beye teşekkurler,böyle bir paylaşımda bulundugu için,örnek bırdavranış,haberin doğruluğuna inanıyorum,bu konuyu bizzat ben kendi kulaklarımla canlı canlı duydum ve yaşadım,hemde kaynağın asılsahibi:İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI SAYIN KADİR TOPBAŞ,tarafından,bende bu olayı fotoğrafla forum dostlarıyla paylaşmıştım,şuanlık kesin olan ilk yapılması gereken 1010 km,sayıntopbaşın kendi ağzından duydum,
    anlamadığım konu,arkadaşımızın bu payhlaşımını neden kurşuna dizip üzülmesine neden oluyorsunuz ki,ister inanır ister inanmazsınız.buradan birileri diyor ki gazete okuma alışkanlığımızın az oldugundan bahsedip bedava oldugu içinde yalan haber diyip duruyor, newyork damı yaşıyorsunuz,burası türkıye. bırcogumuzun gazeteye ödeyeceği parayla evine ekmek parası yapar düşüncesinde iken,bunu bilen belediye bu insanlara okuyacak az ama cok orasını tartısmıcam,okunacak bir kaçsayfa da olsa gazete dağıtıyorsa nemutlu o insanlara,emeğe saygı.ve emeği gecen herkesi tebrik etmek lazım,bende paramla alıyorum.ama,hergün gazeteye parasını veremeyenler için iyibir haber degılmı sızce,bide paranı verıp aldıgın bırcok gazeteye bakıyorsun kı,ikisayfas mankenler,magazın bırsayfası da güncel haber gerikalan onca sayfalar ise boş reklem ve ilan,bu yönü de para tuzağı,bunuda göruyoruz,hepsı dogru habermı yazıyor,
    son olarak o arkadaşlar şunuda demek istiyorum:madem o bedava gazeteler yalan haber yapıyor,parasınıverip alamayan okadar insan varki,sende güzel bir davranışta bulunup git paranla gerçek haber yazan gazete al ve yol kenarlarında parasıyla almayan o insanlara dağıt.bizde seni tebrik edelim....

ATACAN 'bey bilgi ve paylaşımınız için tekrar teşekkürler,hernekadar paylaşımınız bazıları için önemli değilse bizler için önemli,
    hoşçakalın

12. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sadece birbirinizi kandırıyosunuz. Bende Avrupa'nın bi çok ülkesi gibi Türkiye'de binlerce kilometre bisiklet yolu olmasını isterim ama bu zihniyetle imkansız. Ülkemizde arabalar kırmızı ışıkta bile durmazken tutupta Amsterdam gibi her yere bisiklet yolu yapıp daha sonrada bu yolların sadece bisikletliler tarafından kullanılabileceğini sanmıyorum. Hem Anadalu tarafında sahillerde 20-30kmlik bisiklet yolu varda kime yarar? Yolun ortasında insanların yürümesini bırakın, yan yolların çıktığı yerlerde bisikletin zarar görmemesi imkansız. Bu belediye bu zihniyetle anca kilometrelerce bisiklet yolu yaptık, çevreye ne kadar katkılıyız diye kendini avutur..

kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  13. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu işleri lafla değil icraatla olur zannetmiyorum ama...

14. evelent

evelent Aktif Üye

Seviye:
    sevgili grikartal, sanırım eleştirileri yanlış anladınız.. kimse gaste' de çıkan "bisiklet yolu yapılacak" haberini yalanlamıyor. (gereksiz haberler veriyor diyor..) zaten böyle bi yalanlama komik olmaz mı? memlekete bisiklet yolu yapmak çok kolay ama iş o yolları yapmakla bitmiyor. önemli olan yapılan yolları rahatlıkla kullanabilmek yani bisiklet yolunda bisiklet sürebilmek...:)

ayrıca çoğu gazeteyi okurken ve tv'de haberleri izlerken keşke insanlar gazete almasa, tv izlemese dediğim o kadar çok oluyor ki.. artık her siyasi görüşün bir basın kolu var. okuduğumuz/izlediğimiz her haber/her yorum taraflı, yanlış ve kışkırtıcı!! yani parasını bastırıp aldığımız gazeteler bile okunamaz haldeler.. ayrıca türkiye'nin en çok satan gazetesi 'p_ _ _ _' da ne bir köşe yazısı, ne de bir yorum var. yani ücretsiz dağıtılan gaste den farkı yok ve türkiye'de en çok satan gazete bu! düşünebiliyo musun durumu, ne kadar acı?!? işte o belediyenin dağıttı gazetelerde de hiç bir ülke sorunundan bahsedilmiyor( ne işsizlik, ne yolsuzluk vs.) aksine büyükşehir 10 km bisiklet yolu yapıyor, toplu taşıma araçları sayısı artıyor, dünya siyam ikizlerini konuşuyor gibisinden haberlerle halkı uyutuyor.. evet tam olarak böyle, halkı uyutuyor!!!
    tabi ki halk sorunlardan habersiz değil, çünkü işsizlik sorununu yaşayan da o gazeteyi okuyan halk zaten. ama bu şekilde vatandaş sorunlarını bilsede sorunlar hakkında düşünemiyor, fikir geliştiremiyor, sebeplerini irdeleyemiyor. ve 'her şeyi devletten beklememeli' mantığı gelişiyor. belediye yöneticilerine sempati besliyor hatta.. sıkıntılar giderek hayatın parçası oluyor ve normalleşiyor, normalleşiyoorrrr.... uyutuluyoruz yani özetle...

keşke ben parasını bastırıp bir sürü gazete alsam ve sokakta halka dağıtsam sonra da her şey güllük gülistanlık olsa.. bu kadar basit olsa keşke.. ya da keşke sorunların tek sebebi sokaklarda dağıtılan uyduruk gasteler olsa.. ana şikayetimizin ufak,ufacık bir ayrıntısı bu gaste.. ayrıca ben gazetemi kafe, çay bahçesi gibi yerlerde okuyorsam, okuduktan sonra masada bırakırım başkaları için(şovumu da yapayım :D )...

kimse atacan beyin paylaşımını kurşunlamıyor ki eminim bu kurşunlama olayına şiddetle karşıdır tüm forum :) atacan beyin verdiği haberi eleştiriyoruz sadece. kimsenin kendisiyle alıp veremediği yoktur. ben forum üzerinden tanıştım kendisiyle, ileride meslektaş olacağımız çok değerli biridir kendisi... saygılar...