Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gasp edilmiş bisiklet

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında toramanbirol tarafından paylaşıldı.

1. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    Ahmet Erdal
    Karşıyaka nergizde oturuyordu.veya şu sıralarda Ispartaya taşınmış olabilir..
    8 ay kadar dükkanımda çalıştıktan sonra 3 aylık bir dönem içinde de Seferihisarda Atlantis tatil köyünde bisikletlerimi kiraya vermek için bulundu.Tarafıma hiç bir haber vermeden Bianchi Marka,Reba Maşalı,Karbon gidonlu ve boyunlu,Full LX kompenentli bisikletimi gaspetti.
    Aynı zamanda otele de anlaşma gereği kiranın yüzdeliklerini vermeden ve kendi bisikletinin üstündeki bir çok malzemeyi de sıfır malzemelerimden değiştirerek kayıplara karışmıştır.
    Tanıyanların tarafıma haber vermesini rica ederim.
    Gerçek bilgi veren arkadaşıma alt üst forma ve bir adet Dağ bisikleti ayakkabısı hediye edeceğim...
    Birol Toraman
    0 232 250 62 98 Okul-İş
    0 533 254 95 75 GSM

Ercan Saygılı ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun.Böyle şerefsizler varken insanların hiç güvenesi gelmiyor.DÜnya küçük olurda karşımıza çıkarsa mutlaka haber veririz.Ama benden sana tavsiye.Yanında çalışırken tc kimliğini bıraktıysa yada elinde bir şekilde tc kimlik numarası varsa savcılığa başvur.Savcı suçun gerçekleştiğine dair karar verirse bir yakalama emriyle Türkiyenin bir yerinden elbet bir şekilde tutar çıkartırlar onu.Dağın başında yaşayacak hali yok ya.Tekrar tekrar çok geçmiş olsun.

Serden Us bunu beğendi.
  3. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun çok üzüldüm

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bence de, şahıs hakkında bu kadar bilgi sahibi olduğunuza göre savcılığa başvurun.

5. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar teşekkürler..
    Bende zaten adresine ve vatandaşlık no suna ulaşmaya çalışıyorum ondan sonra zaten savcılığa bildireceğim
    1 yıllık dönemde bisikletle ilgili herşeyine benim sayemde sahip olan Ahmet Erdal işsiz bir döneminde yanıma gelmiş benim ekmeğimi yemiştir,
    Hazmedemediğim;insanın bu kadar yüzsüz ve karaktersiz olmasi.
    Karşıyakalılara sesleniyorum muhakkak tanıyan biri adresini bilen birileri vardır.
    Ispartaya taşınmış olabilir diye birde duyum aldım ıspartadan arkadaşlar da bu mesaja ulaşırlarsa sevinirim.
    Gerçek bilgiye ödüllerim geçerli.
    Ahmet erdalı tanımak ise çok kolay kendisi Korcanın eski pembeye yakın bir bisikletini kullanıyor alabilir tabii benden gasp ettiği bisikletin üstündeki malzemeleri ki Bunlar reba maşa,karbon gidon karbon boyunlarla değiştirmiştir benim yanımda çalışırken almıştı.Kendisi de alabildiğine zayıf,incecik ve 39 yaşlarında...

6. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    Ahmet Erdal ın Kendi bisikletinin rengi ise garip bir pembe ve üstünde bir sürü sticker var yani bir markası yok.

7. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Birol bey öncelikle geçmiş olsun.
    Yanınızda çalıştırdığınız kişiyi iş kanunları gereği çalışmaya başlamadan en az 1 gün önce SGK bildirmeniz ve çalışanlardan İkametgah senedi ve iyi hal kağıdı alımanız gerekmektedir.
    Bu şartları yerine getirdi iseniz derhal olayın olduğu yerin bağlı bulunduğu kolluk kevvetine (Polis,Jandarma) baş vurun.
    Tutulacak zabıt ile Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunun.polis en geç 2 gün içinde o kişiyi bulur.
    Kolay gelsin

felis911 bunu beğendi.
  8. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ahmet Erdal
    Karşıyaka nergizde oturuyordu.veya şu sıralarda Ispartaya taşınmış olabilir..
    8 ay kadar dükkanımda çalıştıktan sonra 3 aylık bir dönem içinde de Seferihisarda Atlantis tatil köyünde bisikletlerimi kiraya vermek için bulundu.Tarafıma hiç bir haber vermeden Bianchi Marka,Reba Maşalı,Karbon gidonlu ve boyunlu,Full LX kompenentli bisikletimi gaspetti.
    Aynı zamanda otele de anlaşma gereği kiranın yüzdeliklerini vermeden ve kendi bisikletinin üstündeki bir çok malzemeyi de sıfır malzemelerimden değiştirerek kayıplara karışmıştır.
    Tanıyanların tarafıma haber vermesini rica ederim.
    Gerçek bilgi veren arkadaşıma alt üst forma ve bir adet Dağ bisikleti ayakkabısı hediye edeceğim...
    Birol Toraman
    0 232 250 62 98 Okul-İş
    0 533 254 95 75 GSM

9. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    senin SGK dediğin şeyleri şu işsizlik ortamında çoğu şirket yapmıyor, çalışıyorsan çalış yoksa eleman çok diyor, sen neden bahsediyorsun...

10. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,

Önce kanunlara uyacaksın yani çalıştırdığını ilgili mercilere bildiricen.
    Bisikleti alan kişi 10 aydır maaş ödemediler alamadığım maaş alacaklarıma karşılık aldım derse ne olacak aksini ispat edebilirmisiniz.Çalıştırdım demekle çalışılmıyor.

cemal_007 ve felis911 bunu beğendi.
  11. Tunç OĞUZ

Tunç OĞUZ Aktif Üye

Seviye:
    ÇOK geçmiş olsun hocam. Umarım bulursun aradığın kişiyi. En kısa zamanda bisikletine kavuşmanı dilerim...

12. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar teşekkürler..
    Bende zaten adresine ve vatandaşlık no suna ulaşmaya çalışıyorum ondan sonra zaten savcılığa bildireceğim
    1 yıllık dönemde bisikletle ilgili herşeyine benim sayemde sahip olan Ahmet Erdal işsiz bir döneminde yanıma gelmiş benim ekmeğimi yemiştir,
    Karşıyakalılara sesleniyorum muhakkak tanıyan biri adresini bilen birileri vardır.
    Ispartaya taşınmış olabilir diye birde duyum aldım ıspartadan arkadaşlar da bu mesaja ulaşırlarsa sevinirim.
    Ahmet erdalı tanımak ise çok kolay kendisi Korcanın eski pembeye yakın bir bisikletini kullanıyor alabilir tabii benden gasp ettiği bisikletin üstündeki malzemeleri ki Bunlar reba maşa,karbon gidon karbon boyunlarla değiştirmiştir benim yanımda çalışırken almıştı.Kendisi de alabildiğine zayıf,incecik ve 39 yaşlarında...

13. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Gecmis olsun. Umarim bisikletinizi geri alirsiniz. Eger resmi sikayette bulunursaniz, "gasp" tanimlamasini kullanmayin derim. Cunku gasp guc ve/veya tehdit kullanarak bir kisinin malina el koymayi tarif eden cok ciddi bir suctur. Yanlis anlamadiysam sizin anlattiginiz olayda bu yok.

14. toramanbirol

toramanbirol Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar teşekkürler..

15. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    facebook profili varmı fotoğrafını görsek?

16. İsmail ŞEN

İsmail ŞEN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hocam merhabalar.Ben Isparta'da yaşıyorum.Bisikletinizin resmi varsa çok iyi olur... Eğer resmi yoksa Bianchi marka ama model, renk nedir? Biliyorsunuzdur Isparta çok küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanıyor... Size yardımcı olmayı çok isterim ama öncelikle biskletinizin rengini, modelini vs. yazarsanız belki bir yardımım dokunur.

17. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçmiş olsun hocam

18. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    evet bu konuda dikkatli olmak lazım. Gasp kulağa çok ağır gelmese de kanunen ciddi bir suçtur ve cezası da pek az değildir.

19. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun hocam

20. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    inş bir an önce bulunur...
    daha önce böyle gasp tehlıkesi atlamıştım...