Garmin Varia Ön Far HL-500 + Arka Işık TL 300 ve Varia Radar

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet arkadaşlar nihayet İngiltereden arkadaşımın gelmesiyle başlıktaki ürünlerime büyük bir heyecanla kavuştum. Ürünleri aldığımızda Sterlin'in 3.6 civarlarındaydı. Teslimatta öderim diye anlaşmıştık. Bu gün 4.2 den hesaplayarak arkadaşımın parasını verdim. Toplam maliyet 360 sterlin.Sanırım Türkiyede bu ürünleri satın alan başka bir deli bildiğim yok:) Ulaşır ulaşmaz hemen resim çekip paylaşmak istedim. Kısaca özelliklerinden size bahsedeyim;

Ön far akıllı bir far. Hızınıza göre tekerinizin önünü hızlandıkça farın görüş açısı genişleyerek ileri kısımları aydınlatıyor. Edge 1000 cihazımla eşleştirip kontrolünü edge üzerinden de yapabiliyorum.

Arka far sanırım moon comet modelleri gibi. Farklı kılan tarafı kenarlarında sinyal verebiliyor olması. Resimlerde de sinyal vermek ve ön farı açabilmek için anahtar gibi bir aparat mevcut. (bu anahtarı da bisiklet gidonuna takabilmek için ayrıca garminin üretmiş olduğu aparatı satın aldım.

Bir diğer ürün Varia Radar. Bu ürününün özelliği ise, 140 metreden menzilinize giren arkanızdaki cisimi (araç, bisiklet vb.) edge ekranınızın kenarlarında şerit halinde kırmızı yeşil gibi renklerle size bildirmesi.

Youtube üzerinden modelleri yazarak test sürüşlerini izleyebilirsiniz. Şahsen ben hafta sonuna kadar cihazları test edemeyeceğim. :)

Sorularınızı ya da merak ettiklerinizi elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım..

Saygılar.

Dosyalar

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
hayırlı ugurlu olsun güle güle kullanın.urunler güzel lakin gereksiz pahalı :) (bence)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@muhiddin Evet Garmin'in ürünleri genelde pahalı. O da bi apple gibi marka oluşundan sanırım.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@adilmusazafer

olabılır:)her kesime hitap etmek yerıne bellı başlı kesıme hıtap etme politikası uyguluyor olmalı:)

• Beğen
Tepkiler: adilmusazafer

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir aydınlatma sistemi için fazlasıyla teknolojik. :D İyi günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: adilmusazafer

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aazam Teşekkürler. Bisiklet için harcadığıma gram acımıyorum :)