Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@Bilgi ÖZKAN çok teşekkür ediyorum, fiyatı da çok uygunmuş. Orijinalinden alayım desem TR fiyatları 200 TL üzerinde, yurt dışından da 90 TL civarına getirtebiliyorum.

Scudo
Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
@Pureal

@Pureal rica ederim böyle adaptör yada bağlantı aparatları için malesef çok uçuk fiyatlar talep ediliyor, siz yinede bağlarken garminle birlikte gelen esnek güvenlik ipini bağlamayı unutmayın iyi günler.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Pureal hocam bunun üzerinde garmine yazani da var. Ben yedek olsun diye aliexpress den yakın fiyata almıştım. Hatta kırılmaz cam ekran koruyucu film de var bilgisayar dan girince bir ara link atarım

• Beğen
Tepkiler: Pureal

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@alper 76 teşekkür ediyorum, uygun olduğunuzda linki paylaşabilirseniz çok sevinirim.
@Erdal YILMAZ teşekkür ediyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bu 520 için aldıgım kırılmaz cam ekran koruyucu (daha takmadım ancak kaliteli gibi bir duruşu var)...
bu da linki
(link)
@Pureal malesef sizin için geçen elime alıp inceledim garmine yazmıyormuş :((

yine de linki sizin için ekliyorum (6$... bence orijinal de alınabilir bunda orijinaldeki gibi alttaki ince vida olmadıgı dikkatimi çekti. Bir far sağlar mı saglamaz mı bilemem ama alet ucuz degil çıkar fırlar vs ise sıkıntı olur...
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilgi amaçlı yazmak istediğim bir konu var. Garmin edge 1000 modeli, smart trainer'ları desteklemiyor. Bunu 1 hafta kadar önce satın aldığım Elite Turbo Muin Smart B+ ile öğrenmiş oldum.

Edge 1000 modeli, smart trainer'ların içerisinde yer alan, Ant+ ve Bluetooth sensörlerini hiç bir şekilde algılamıyor, bunu yapamadığı içinde, trainer içerisinde yer alan rezistans'ın kontrolünü sağlamak mümkün olmuyor. Sonuç olarak Zwift dışında antrenman yaparsanız, sıradan basit trainer'lardan farkınız yok. Çünkü direnç ayarını kontrol edemiyorsunuz.

Konu hakkında Baytekin ve yurt dışında 6 farklı ülke'ye,sağ olsun Burak arkadaşım ile mail attık. Henüz sadece Garmin Avrupa cevap döndü ve özetle şunları söyledi.

Garmin sadece kendi ürünlerine destek verir, 3.parti ürünleri desteklemez. Peki Edge 520 modeli neden destekliyor diye sordum. Eee şey evet 520 destekliyormuş, 1000 modeli desteklemiyor güncelleme beklemelisiniz dediler.

Dışarıdan bakıldığında koskoca Garmin diyorum ama, sattığı üründen habersiz müşteri temsilcilerini bünyesinde barındıran bir firma. 1 yıl önce Garmin forumlarında aynı konudan şikayet edenler olmuş, bu insanlar halen güncelleme gelmesini bekliyorlar.

Sırf bu yüzden edge 1000 modelini satıp edge 520 alanlar olmuş. Ne kadar aptalca bir durum olduğunu, sizlerin takdirine bırakıyorum.

edge 520 ile smart trainer kontrolü nasıl yapılır.

Gelen maillerden bir tanesi;
Bedankt dat u contact heeft opgenomen met Garmin Europe.
Dit klopt inderdaad, u kunt de weerstand niet via uw Edge 1000 kan controleren.
Als er nog iets is waarmee ik u kan helpen, dan ben ik u uiteraard graag weer van dienst.
Als alternatief kunt u ook naar aanvullende informatie zoeken op onze website:(link)
Met vriendelijke groeten,
Lisa
Garmin Europe

Özetle şunu demiş; Edge 1000 ve Smart Trainer alırken aklın neredeydi! :) Yani edge 1000 destek vermiyor!

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@alper 76 Teşekkür ediyorum, araştırmaya devam ediyorum. Ekran koruyucu önerinizi de dikkate alıyorum en kısa zamanda bir tane edineceğim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Pureal öneri olarak almayın sadece ben aldım, doğru mudur bilmiyorum :) bunlar da fotoğrafları
Mavi silikon kılıf potluk yapıyor

fotoğraf0504.jpg fotoğraf0504.jpg fotoğraf0505.jpg fotoğraf0507.jpg fotoğraf0504.jpg fotoğraf0505.jpg fotoğraf0507.jpg fotoğraf0506.jpg fotoğraf0504.jpg

Bir kaç kez yüklendi kaldiramadim üzgünüm...

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@alper 76 teşekkürler, en son yaptığım kazadan sonra ciddi olarak gerekli olduğunu düşünüyorum koruyucu camın. Ben de silikon kılıf ile kullanıyorum ve eğer o olmasaydı ciddi bir hasar olacaktı kesinlikle.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Merhabalar. Sürüş öncesi garmin connect'te antrenman programı oluşturuyor musunuz? Bunun faydasını görüyor musunuz? Yoksa direkt pedallayıp, sürüş esnasındaki dataları yeterli görüyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: Groims

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@omur_ms Oluşturuyorum, Garmin'in kendi antreman programlarını da kullandım. Gayet memnunum.
Zaten biraz araştırma ve biraz alt yapı ile intervalli programları kendiniz yapabilirsiniz. O konuda da Garmin güzel.

Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
@Washanq

en son konuştuktan sonra tekrar ilgilenemedim ama benim saatim hala 1 saat geri vakit bulduğumda arayıp tekrar görüşücem

bugün gelen time zone güncellemesiyle garminin saati düzeldi düzelmeyen arkadaşlar bilgisayara bağlayıp update yaptığı taktirde tahminim düzelicektir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Şahsen saati dert etmiyorum içinde bulunduğumuz ülkenin GERİ GERİ gidişini daha iyi hatırlattığı içindir belki bilimyorum.
Her gün sabah rezil bir karanlıkta kalkıyor aynı rezalette eve dönüyoruz...

@Pureal aliexpresste arama yapın ikisini beraber satan da bulursunuz belki (tutacak+silikon kılıf)
Bu arada cam filmi yok gibi..zamanla yavşamazsa şimdilik iyi. Ancak öyle ucuz gelmedi bana açıkçası

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güncelleme geldi gelmesine ama ben KKTC'de olarak halen saati geride kullanıyorum.. malum rum tarafı almadı KKTC'de tanınmıyor...

• Beğen
Tepkiler: Groims

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
merhabalar. heart rate sensörü bulamıyor. aparatın pilinin bitmesi ihtimali dışında, neden bulamadığı yönünde öngörünüz olabilir mi?