Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
@Bahadır Gürel hocam activity profilese altinda Race/Alerts seç . Diğer profillerde de var ama biz Race de yapalim.Alerts altinda Time 10dk su alımı için seçelim.Her 10dk da bir otuyor.Distance ve Calorie seçenekleri de var.Benim icin en iyi ihtimal ile yarişi 3.5-4 saat de tamamlarim.Bu da once ki suruslerimden baktigimda en fazla 3800kcal yakmisim.4000kcal yakacagimi varsayarak Calorie seçiminde 400 kalori seçersek tahminien 30-40dk da bir almamiz gereken miktar olur.Böyle bir hesap doğru olur mu sence?

Scudo

Vihra

Üye
Tepki
10
İsim
Mehmet Çelebi
Bisiklet
Scott
Garmin Edge 1000 kullanıyorum ve bende de durum aynı. Bildiğim ve gözlemlediğim kadarı ile bu cihazlar saat bilgisini uydudan alıyor. O nedenle ancak Garmin'in yayınlayacağı bir güncelleme ile çözülebileceğini tahmin ediyorum.
@Washanq, @Bilgi ÖZKAN

Washanq

Üye
Tepki
38
İsim
Muharrem D.
Bisiklet
Cannondale
@Vihra Teşekkürler, Saati daha önceki güncellemelerde bende aynı durumu fark etmiştim. Dediğiniz gibi GPS üzerinden günceliyor herhalde lokasyon bazlı değişim için güncelleme gerekecek. Garmin Support'a (link) mail attım. Sizde isterseniz gönderin, geri bildirim fazla olursa dikkat çekici durum olabilir. @Bilgi ÖZKAN @Vihra

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Vihra

Üye
Tepki
10
İsim
Mehmet Çelebi
Bisiklet
Scott
Rica ederim Muharrem Bey.
Garmin'in yurt dışı destek hattının verdiği hizmetten şu ana kadar hiç memnun değilim. Bazı maillerime bir haftada döndükleri filan oldu. O nedenle yarın Türkiye Distribütörü Baytekin'i arayıp bizzat kendilerinin konuyu iletmesini rica edeceğim. Neticede ülkemizdeki tüm Garmin kullanıcılarını etkileyen bir sorun bu.

Selamlar,
Mehmet Çelebi

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Washanq

Üye
Tepki
38
İsim
Muharrem D.
Bisiklet
Cannondale
@Vihra

Ben ürünün yurt dışından aldığım için Baytekin'in ilgileneceğini düşünmedim :) Siz gelişmelerden bizi haberdar eder misiniz? Baytekin ile yapacağınız görüşmeye ait olarak.

Teşekkürler.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Garmin'deki zaman dilimi sorunu üretici firmanın yeni bir Time Zone Map göndermesine bağlı. Bu dosyanın adı gmaptz.img; çünkü Garmin'ler zaman dilimine karar vermek için önce uyduya bağlanıyor, ardından cihazdaki bu dosyayla karşılaştırıyor.

upload_2016-10-31_9-9-0.png

Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
@Vihra

bende bugün baytekini arayıp sorunu ileticem en hızlı çözüm galiba bu olacak üstte @Bahadır Gürel in dedigi gibi belirtilen dosyanın değiştirilmesiyle düzelecek kesin.
@Washanq @Vihra

düzenleme; baytekin istanbul teknik servisle görüşüp durumu anlattım, problemin uyduyla alakalı olduğunu söylediler 2-3 gün içinde düzelmesini bekliyorlarmış düzelmez ise tekrar iletişime geçicem, çözemezlerse garmin amerikaya yazıp durumu bildiricem bakalım onlar ne diyecek bu işe

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Herkese selamlar,

Aşağıda bir link paylaşıyorum. Rica etsem fiyat olarak daha uygun bir site varsa söyler misiniz?

(link) 506 EUR
(link) 420 EUR
(link) 449 EUR
(link) 380 EUR

Son linkteki ürünün yanında başka bir şey almam gerekiyor mu? Fiyatı en uygun bu geldi. Cahilliğimi mazur görün.

Saygılar,

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@fblisaru eğer evans dan alırsan max 3-4 günde sende olur.
Diğerlerinde 1 hafta 10 günü bulabilir.
820 ile 520 arasında sanırım sadece dokunmatik özellik farkı var.
200 euro daha para vermek anlamsız açıkçası, yine de keyif sizin :)

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Volks

round-trip routing, garmin cycle map, group track, incident detection ve touch screen farklılıkları var. Gerçekten değmeyecek özelliklerse daha az ödemek işime gelir :) Fikrim yok ama.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@Erdal YILMAZ bahsetmiş olduğum sorunu garmin forumlarında araştırdım ve benim gibi bir çok kullanıcı da aynı sorunları yaşamış. Garmin teknik ekibinin konu ile ilgilendiği ve bu konuda bir düzenleme çalışması yapacaklarını yazmışlar. Az önce tekrar denedim data field veya app yüklemeyi ve bu sefer hata vermeden yükleyebildim. Teşekkür ediyorum ilginiz için.

• Beğen
Tepkiler: kbatuu

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar 520 hakkında bilgi vereyim.
Course aktif iken Strava Live Segments çalışmıyor, bilginize.

Diğer modellerde de büyük ihtimal aynı; ancak yine de kontrol etmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Volks

Washanq

Üye
Tepki
38
İsim
Muharrem D.
Bisiklet
Cannondale
@Volks @fblisaru 520 ile 820 arasındaki en büyük farklardan birisi de dahili hafıza boyutu. 820 16GB dahili hafıza da, 520 ise 100mb dahili hafızada. 820 için fotoğrafdaki gibi araştırma yapmıştım. Fiyatlarına bakabilirsin. Türk lirasındaki sütun dövizlerin karşılığına denk geliyor.

@fblisaru Ayrıca elimde satmayı düşündüğüm 520'nin full seti var ilgilenirsen özel mesaj atabilirsin.

Dosyalar

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Washanq özeline bakabilir misin?

PS: Tekrar teşekkürler paylaşım için.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Washanq ben aldım 520' i şuanda aktif kullanıyorum.
Evet, depolama bakımından çok ufak tutmuşlar. Bugün bilgisayara bağlayınca gördüm ve şok oldum :)
Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bir Garmin 520 kullanıcısı olarak bakış açımı yansıtayım.

Bu tür bir cihazı almak üzere olan birisinin bence kendisine sorması gereken en önemli soru şu: Öncelikli kullanım amacın nedir?

Şöyle bir tanım olmamalı: Şu olsun ama şu da olsun, bir de şundan da olsun çünkü arkadaşımın cihazında gördüm onu vb.

Aslında sadece özellik olarak karşılaştırmaya gidersek sonunda ideal cihazımız cep telefonundan farkı olmayan bir bisiklet bilgisayarı olacaktır ve bana göre tamamen hatalı bir tercih olacaktır.

Garmin almadan önce amacımı kendime sordum. Ne istiyorum? Çok basit: Performans konusunda ilerlemek istiyorum, alacağım cihazın da beni bu yönde desteklemesi lazım. Garmin 520 aldım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Froome gibi Fransa turunda ön saflarda yarışmak için ihtiyaç duyacağın her şey Garmin 520'de var, eksiği yok. Zaten bu nedenle Fransa turu koşanlarda da Garmin 520 var.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Bahadır Gürel sana kesinlikle katılıyorum abi.
Bende, kaç cadance yaptığımı ve hızımı görmek istiyordum. Yokuşlarda özellikle nabızı..
Aldığımdan beri bu 3 olay beni çok etkiledi ki cadance biraz yukarıdaymış, onu aşağıya çektim.
Bir kaç alıştırmadan sonra her şey daha da iyi oturuyor gerçekten.
Dediğin gibi, almadan önce ne için aldığını kendine sormalısın.

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
Merhabalar tekrardan, geçenlerde talihsiz bir kaza sonucu edge 1000 modelinin out front mount diye tabir edilen aparatının tırnakları kırıldı. Tavsiyesi olan var mı acaba, şu şekilde bir işlemle kullanmaya devam edebilirsin, kesinlikle değiştir, hatta şu sitede şu fiyata şöyle bir ürün var onu alırsan güzel olur gibi önerisi olan varsa çok çok sevinirim.

Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
@Pureal

hocam şöyle bir ürün var en ucuzundan.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Pureal