Garmin Edge 200

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Bugün kendime bir adet edindim. Kurmasi cok kolay. Cihazi acip gerekli asamalari gectikten sonra tek yapmaniz gereken start tusuna basmak. Bisikletin ustundeki gereksiz sensorlerden kurtardi beni. Uzerinde otomobil gpsleri gibi adres girme ozelligi yok fakat bilgisayardan harita atarsaniz sizi istediginiz yere yonlendiriyor komutlariyla. Tek eksisi ilk baglanirken yaklasik 1dakikanizi almasi. Sonra hicbir sorun yasamiyorsunuz. Tabi eger hr bandi veya kadans kullanmayacaksaniz. Bunlara ihtiyaciniz varsa bu cihazi almayin. Uyumlulugu yok. Ben onlari saatimden okuyorum. Ama garmin connect ile akilli telefondan verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Ben sadeligi ve kullanim kolayligi icin aldim. Biraz da ucuzdu tabi :) cihaz budur
http://img.tapatalk.com/d/14/05/09/u6a7yryb.jpg
Biraz daha kullandiktan sonra cihaz hakkinda daha detayli bilgi verebilirim.

Scudo

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
cihazı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. artılarına eksilerine gelirsek;
artıları:

*gerçekten yağmurda su geçirmiyor
*neredeyse hiç sapma yapmıyor.
*kapattığınıza yakın bir yerde açarsanız 2-4 saniye arasında sürüşe hazır hale geliyor
*strava kullanımı çok kolay
*hafif

eksileri:
*kadans ve HR uyumluluğu yok. (önceden söylediğim gibi saatimden kontrol ediyorum)
*edge 500 gibi modellere göre ekranı ufak, hızlıyken gidon aparatınız yoksa okuması zor.
*gidon aparatı pahalı (bu benim için eksi)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Ahmet O

Orijinal gidon aparatı pahalı gerçekten (Türkiye fiyatı 71$, o nedir yahu!) ama farklı marka veya modellere yönelirseniz daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz.
Örneğin ben Sram Quickview'i kullanıyorum 20$'a almıştım. Markasız tercih ederseniz de £11'a bulunabiliyor :).
Kesinlikle önereceğim bir aparattır. Gidonu droplardan tuttuğunuzda direk gözünüzün önünde oluyor..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Edip Dinçer

ebay'dan 10$'a sipariş verdim bugün :) beklemedeyim.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
çok sevdiğim bir bisikletçi abim bugün kendi kullanmadığı sram quickview mountunu hediye etti :) çocuklar gibi sevindim vallahi. gidonda şu pozisyonda gayet ideal dropları tutunca:
http://imgim.com/4239inciy3921340.jpg

Tepki
12
Bisiklet
Giant
Faydalı bir inceleme yapmışsınız, emeğinize sağlık :)

Antrenmanlarını Strava'ya kaydedip gelişimini takip etmek isteyen bisikletlilerin kullanabileceği uygun bir cihaz. evanscycles, wiggle, bike-components.de gibi internet üzerinden satış yapan sitelerden 85 Euro + Kargo Ücreti karşılığında getirtmek mümkün. Şarj süresi konusunda oldukça başarılı olduğunu da eklemek isterim. Antrenman sonrası GPS kaydını Strava'ya atmak için bilgisayara bağladığınızda şarj oluyor. Bu da cihazı sürüş öncesinde şarj etme derdinden kurtarıyor kullanıcıyı.

Bu arada,
@Ahmet Onur Çakmak

Bildiğim kadarıyla Edge 500 ile kasası ve ekranı aynı boyutlarda. Edge 500 cihazında ekranda aynı anda daha fazla data görebiliyorsunuz. (HR, kadans, anlık hız, toplam katedilen mesafe, ortalama hız gibi).

Boyut olarak Garmin Edge 510 cihazından daha küçük olduğunu biliyorum.

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
(link)

Bu fiyat iyi midir arkadaşlar?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bu ürüne muadil olarak bu nasıldır?

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@srdrmrs
Bu daha iyi, ant bantlari da destekliyor.
Tomtop.com dan alirsaniz 150 lira.

@saglam.serdar
Aliexpresste 200 210 liraya cikmasi lazim. Ancak bu ozellikleri ariyorsaniz ve marka cok sorun degilse igs20 oneririm. 100 tl tomtop.com sitesinde.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Bende garminin ant bandı var. onu da destekleyecektir o zaman?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@srdrmrs
Evet ant ise destekliyor. Ben de magene diye bir markanim ant destekli bandini almistim. Sorun cikarmadi. Ant olsun yeter.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Ben olsam Edge200 almazdım. Klasik bir km saati 200-300lira vermeye değecek tek bir özelliği yok marka dışında.

• Beğen
Tepkiler: saglam.serdar

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
Garmin edge 200, maximum hız ölçüyor mu arkadaşlar? İnceleme videolarını dikkatle izledim ama max. hız göstergesi göremedim hiç. Stravanın kafasına göre bir çalışıp bir çalışmamasından bıktım artık bu aleti almayı düşünüyorum.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@televole2
Tüm gps kayıtları maksimum hız verisini barındırır. Ekranda vermese bile sürüş sonu raporunda görürsünüz maksimum hızı. (Garmin raporu veya strava raporu olsada görünecektir)
Ben Edge 25 kullanıyorum. Sürüş esnasında maksimum hız verisi olmuyor ama kayıt bittiği anda raporlamada sunuyor maksimum hızı.

• Beğen
Tepkiler: televole2

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
Bende sipariş verdim. Umarım memnun kalırım

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
merhaba arkadaşlar garmin 200 alma arifesindeyim. bi kaç merak ettiğim konu var, cihazı başlattığımız zaman cihaz anlık hız ve toplam km bilgisi topluyor mu diğer bisiklet sayaçlar gibi? yoksa illa stravadaki gibi rota belirleyip star ve stop mu