Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garmin Edge 200

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ahmet Onur Çakmak tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Bugün kendime bir adet edindim. Kurmasi cok kolay. Cihazi acip gerekli asamalari gectikten sonra tek yapmaniz gereken start tusuna basmak. Bisikletin ustundeki gereksiz sensorlerden kurtardi beni. Uzerinde otomobil gpsleri gibi adres girme ozelligi yok fakat bilgisayardan harita atarsaniz sizi istediginiz yere yonlendiriyor komutlariyla. Tek eksisi ilk baglanirken yaklasik 1dakikanizi almasi. Sonra hicbir sorun yasamiyorsunuz. Tabi eger hr bandi veya kadans kullanmayacaksaniz. Bunlara ihtiyaciniz varsa bu cihazi almayin. Uyumlulugu yok. Ben onlari saatimden okuyorum. Ama garmin connect ile akilli telefondan verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Ben sadeligi ve kullanim kolayligi icin aldim. Biraz da ucuzdu tabi :) cihaz budur
    Biraz daha kullandiktan sonra cihaz hakkinda daha detayli bilgi verebilirim.

Soner Közen ve Murat B. bunu beğendi.
  2. Ahmet Onur Çakmak

Seviye:
    cihazı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. artılarına eksilerine gelirsek;
    artıları:

*gerçekten yağmurda su geçirmiyor
    *neredeyse hiç sapma yapmıyor.
    *kapattığınıza yakın bir yerde açarsanız 2-4 saniye arasında sürüşe hazır hale geliyor
    *strava kullanımı çok kolay
    *hafif

eksileri:
    *kadans ve HR uyumluluğu yok. (önceden söylediğim gibi saatimden kontrol ediyorum)
    *edge 500 gibi modellere göre ekranı ufak, hızlıyken gidon aparatınız yoksa okuması zor.
    *gidon aparatı pahalı (bu benim için eksi)

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Orijinal gidon aparatı pahalı gerçekten (Türkiye fiyatı 71$, o nedir yahu!) ama farklı marka veya modellere yönelirseniz daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz.
    Örneğin ben Sram Quickview'i kullanıyorum 20$'a almıştım. Markasız tercih ederseniz de £11'a bulunabiliyor :).
    Kesinlikle önereceğim bir aparattır. Gidonu droplardan tuttuğunuzda direk gözünüzün önünde oluyor..

Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  4. Ahmet Onur Çakmak

Seviye:
    ebay'dan 10$'a sipariş verdim bugün :) beklemedeyim.

5. Ahmet Onur Çakmak

Seviye:
    çok sevdiğim bir bisikletçi abim bugün kendi kullanmadığı sram quickview mountunu hediye etti :) çocuklar gibi sevindim vallahi. gidonda şu pozisyonda gayet ideal dropları tutunca:

tahirkaya, Erdal YILMAZ ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  6. Merter Zorkirişçi

Merter Zorkirişçi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Faydalı bir inceleme yapmışsınız, emeğinize sağlık :)

Antrenmanlarını Strava'ya kaydedip gelişimini takip etmek isteyen bisikletlilerin kullanabileceği uygun bir cihaz. evanscycles, wiggle, bike-components.de gibi internet üzerinden satış yapan sitelerden 85 Euro + Kargo Ücreti karşılığında getirtmek mümkün. Şarj süresi konusunda oldukça başarılı olduğunu da eklemek isterim. Antrenman sonrası GPS kaydını Strava'ya atmak için bilgisayara bağladığınızda şarj oluyor. Bu da cihazı sürüş öncesinde şarj etme derdinden kurtarıyor kullanıcıyı.

Bu arada,
    Bildiğim kadarıyla Edge 500 ile kasası ve ekranı aynı boyutlarda. Edge 500 cihazında ekranda aynı anda daha fazla data görebiliyorsunuz. (HR, kadans, anlık hız, toplam katedilen mesafe, ortalama hız gibi).

Boyut olarak Garmin Edge 510 cihazından daha küçük olduğunu biliyorum.

7. Ahmet Onur Çakmak

Seviye:
    500un ekraninda daha fazla veri var demek istemistim :)

Merter Zorkirişçi bunu beğendi.