Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gariplikler ülkesi..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alaskha tarafından paylaşıldı.

1. alaskha

alaskha Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşımın adı rıza.rıza üsküdarda oturur.bir gün belediye kapılarının önüne geri dönüşüm kutusu koyar.koydukları gün halk kutuyu tıka basa doldurur.arkadaşım telefon açar ve kutunun dolduğunu söyler.kutuyu boşaltırlar.kutu bi kaç gün sonra tekrar dolar.belediyeye telefon açar,gelmezler,bir daha açar,gelmezler.en son mail yöntemine başvurur.sonra ne mi olur?adamlar gelir ve geri dönüşüm kutusunu toptan kaldırırlar:mad:
    walla bu olay aklıma geldikçe gülüyorum.ama bir yandan da bu yüzsüzlüğe feci kızıyorum.yılda kişibaşına 17 ağaç kesilen bi dünyada hem böyle güzel uygulamalar yapacak hem de yüzüne gözüne bulaştırıp bırakacaksın.bravo yani.
    bu konuda bence herkes duyarlı olmalı.işyerime önerdim,bana kağıtlar depoda fareye yol açar dediler.ama ben aklıma koydum ve 1 yıl boyunca kütüphane raflarının içini pazardan pazara atmak şartıyla geridönüşümledim.herkesi bi ota yaramıyo denen demir kutulara davet ediyorum

Alican ve bisikletci bunu beğendi.
  2. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Muhtemelen birde sizin ozel copunuzle mi ugrasicaz demislerdir:mad:
    Kaldi ki bunu yapan zihniyet,ayri toplanan copu bile digerleriyle ayni yere bosaltabilir...

Sizi duyarliliginizdan oturu kutlarim,umarim sizide yildirmazlar:in:

3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Eğitim şart !!!

Alican bunu beğendi.
  4. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de şöyle bir şeyle karşılaştım....
    Basket oynamak için evimin karşısındaki okula gittim...Bir de ne göreyim potların yerinde yeller esiyor...Orada top oynayan birkaç çoçuğa sordum ne oldu diye...Cevap şu...
    " Burada çok basket oynanıyor diyo müdür yıktırmış"
    Gerisini siz düşünün...

(Acaba basket potalarının basket atma kotası varda ben mi bilmiyorum ya da o potalarda basket oynanması o müdür bozuntusunu iyice bozuyormuymuş?:))

Yarım beyinli insanlara sorumluluk verilirse sonuç bunlar gibi olur...
    O belediyecilere bir çift sözüm var ama.....:boese157:

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  5. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:

Benim bildigim kadariyla yaz aylarinda okul tatil edilince potalari kaldiriyorlar,potalari degilde sadece cemberlerini...

Bu disaridan gelenlerin potalara zarar vermemesi icin,zaten zarar goren bir spor esyasinin milli egitimden yenisini temin etmek uzun bir surec,dolayisiyla bu biraz mantikli.

Ancak yaz aylarinda insanlar spor yapmayacakta,kisin ortasinda sortlarla basketbolmu oynayacak burasini anlamak baya bir zor:rolleyes:

6. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok haklısınız.Bizim oturduğumuz yerde kağıt çöpleri ayrı toplanıyor ve biz evde kağıt çöpünü ayrı tutuyoruz.Bu uygulamayı yaklaşık 2 senedir uyguluyoruz.Dikkat ettimde bunu yapmamak çok büyük bir kayıp.Çok fazla kağıt çöpü çıkıyor.Lütfen bu projeyi her evde hayata geçirelim.Ayrıca fareler filan da basmıyor

7. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Şu da var....Erzurum gibi bir yerde hazirana kadar basket oynanamadığı için malesef okullar kapandıktan sonra oynamak zorunda çoçuklar...Ayrıca bu olay okulların açık olduğu bire dönmede gerçekleşmişti..

Bir keresinde de özel bir okul potalarına kilit takmıştı Denizli'de...(Çemberin ortasından geçen demir bir çubukla)

8. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:

Ne denilebilir ki bu duruma,cok benzerlerini bende yasadim.Kotu bir duygu ayrica sinir bozucu.

9. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Türk sporunun gelişmemesi için yaptığı katkılardan dolayı okul müdürünü tepprik ederim .
    Başarılı bir uygulamaymış, hayret nasıl olur da daha önce kimsenin aklına gelmemiş zekice bir fikir.
    Elinde basket bol topu ile görünenler derhal disipline verilmeli hatta okuldan uzaklaştırımalı- hatta sınır dışı edilmeli ..
    gevur icadı olan bu toplar diğer kahve yanık-okey oynayan pırıl pırıl geçlerimize zarar vermemesi için tüm toplar toplatılıp uzaktan kumada ile uzman bomba ekipleri ile okul bahçelerinde tek tek patlatılmalı..

Bisiklete binmek isteyen gençlerimiz içinde ayrıca plaka, ehliyet, ruhsat, iki adet karşıdan çekilmiş fotoğraf, temiz kağadı, 4 adet ikametgah kağıdı , muhtardan 7 adet nufus sureti , noterden onaylı anne babadan vekaletname ,
    mutlaka alınmalı ki , yollarımız aşınmasın, trafik çoğalmasın, bol benzin, mazot, satılsın , sigara tüketilsin sağlık hizmeti aransın vb sayısız fadalar sağlayarak ülke ekonomisine canlılık getirecek bir çok ugulamanın önü açılsın..

Böyle konularda aklıma hep o meşhur deve fırası geliyor ...
    Tam bir deveyiz . Aslında böyle karbon temelli yaşam forumları anlayış ve davranış şekilleri bakımından başka bir hayvana benziyor... hem fıkra ona uymuyor, hem de onları bu hayvana benzetmek hayvancağıza hakaret olur diye söyleyemiyorum....:(

ismailofli bunu beğendi.
  10. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Hasan abi daha neler var şu memleketimizde..Yaşamak lazım,akıllara zarar....

11. alaskha

alaskha Yeni Üye

Seviye:
    selçuk ta efes e doğru pedallıyoruz ne görelim
    bizim zeki insanımız çöpü yakarak yok etme yoluna başvurmuş
    bu arada burası deli turist ağırlamakta
    ve bunu devletin belediyesi kendi eliyle yapmakta
    muhtemelen orman yangınıdır demiştik ama meğerse çöp telef-izasyonu imiş.
    ülkemi canımı verecek kadar çok seviyorum ama keşke ülkem de doğayı benim kadar sevebilse

12. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kiniyorum o belediyeyi