Garipçe'ye ani bir gezi

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@kizak

Teşekkür ederim. Sizin turlarınızı ve tecrübelerinizi yakından takip ediyorum. Haziran ortasında başlayacağım ege ve devamında Antalyaya kadar Akdeniz turum için turlarınızdan gerekli notları alıyorum. Bir gün bir yerde karşılaşabilmek umuduyla.

Scudo

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir gezi ve harika anlatım.
Sizinle birlikte gezmiş, İstanbul'un sakinliğine dokunmuş olduk.
Umarım ki eve dönüş saatiniz geç olmamıştır:)
Paylaşım, anlatım ve fotoğraflar için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Hakan Eşme
Hakan Bey,
Erken çıktığım için erken döndüm. Ben çıktığımda koca şehir uyuyordu, döndüğümde ise henüz uyanıyordu. Bu gün az önce açıklandığına göre 3. Boğaz köprüsü Garipçe ile Poyrazköy arasına yapılacakmış. Bu gezimden bir hafta öncede gurup olarak Poyrazköye gitmiştik. Son kararla birlikte buralar ve bütün bu güzellikler maalesef yok olacak. Bence inşaat başlamadan bütün İstanbullular ve İstanbul çevresinde oturanlar Garipçe ve Poyrazköye gidip bu güzellikleri son kez yaşamalılar.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Orhan Kılıç

Orhan abi, yav bu kadar delil ele verilir mi... Neyse ki Forum'dan sır çıkmaz... ;) Saygı duyulacak bir bisiklet sevdalısısınız ve ben saygı duydum bu sevdaya, kutlarım sizi. :) Ayrıca fotoğraf sanatçısı falan mısınız Allah aşkınıza? Nedir bunlar, kendimi alamadım, çok başarılısınız. :in: Bilmediğim yerlerde gezdim sayenizde sağ olun. :)

kaptan vural 74

Daimi Üye
Tepki
354
Bisiklet
Trek
Orhan abim süper,çok güzel yerleri gezip,doğaya olan sevgiyle pedala basmışsın pedallayan ayağına yüreğine sağlık paylaşım için tşk.

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Şimdiden 2 kişi olduk. herhalde daha 2 kişilik yer vardır ama o zamanda iş test sürüşünden çıkar, Garipçeye balık yemeye gideriz.:)

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
En çok hoşuma giden gezi türü bu.. sokakların sana kaldığı doğayla kucaklaştığın özgürlük duygusu..

Tebrikler..

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@umutkahraman

Teşekkür ederi Umut bey. Yarında Yalovadan İznik gölüne bir gezi yapacağım. Güzel görüntüler yakalarsam paylaşırım.

vedat karakaya

Daimi Üye
Tepki
766
çok çok güzel resimler çekmişsiniz...
günün anlam ve önemine uygun bölge gezisi gayet iyi bir düşünce...
böyle bir turu iyi ki bizle paylaştınız , inanın sanki oralardaydım...
yalnıızz
döndüğünüzge eşinizin de isteğini yerine getirdiniz mi ?
yoksa akrabalar ekildi mi?:box2:

(link)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

Bu fotoğrafları henüz 3. köprünün güzergahının açıklandığı bir zamanda görmek insanın ayrıca bir kanına dokunuyor. Rant için ve iktidar kaygısı yüzünden ne değerlerimiz yok olacak daha acaba... Keşke bu kararları değiştirebilecek bir kamuoyu oluşturabilsek.

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@karakaya

Eşimin isteğinide yerine getirdim ve o gün herkes çok mutlu oldu.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Serdar Ozuslu

Maalesef İstanbulun son bakir alanlarıda elden gidiyor. Garipçe ve Poyrazköy'ün güne kadar el değmeden kalmasının tek nedeni yakına kadar askeri bölge olmalarıydı. Bilmiyorum hukuken bu kararın engellenme şansı var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

Bu karar üzerine İstanbul'un planına köprü işlenecek ve daha sonra mahmekemeler açılacaktır. Kimi otoritelere göre de hukuki süreç sonunda bu karar iptal edilecek. Fakat bugüne kadar bu tür büyük çaplı projelerin hiç birine engel olunamamıştır. İstanbul'da bu 3. köprüden de vazgeçeceklerini zannetmiyorum. Hele ki hükümet yanlısı grupların bu bölgelerde arsa topladıkları bilindiğinden beri. Halkın, kamuoyunun bu konuda gerçekten tepkisini göstermesi gerek bu karardan sonra.

• Beğen

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
pes diyorum Orhan abi. hiç üşenmemişsin tek başına sabahın köründe..
Ama bu iç işleri bakanlarını n'apacaz bilmiyorum.Yani ben ki vardiyam dolayısıyle bütün turlara katılamıyorum,yine de arızaya bağlıyo.
Neyse süper bi tur olmuş,kareler de cabası ;)

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur Demirtaş

Bir gün beraberde gideriz.:)) Erken turlara ilgi gösterenler var. Herhalde evdekalanlarında gönlünü bu sayede yapabileceğiz. :)