Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garİp Ses (orta GÖbekte Sanirsam)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında darkRider tarafından paylaşıldı.

1. darkRider

darkRider Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar... Daha önce tıkırtı şeklinde pedala yüklenirken gelen ses için geçen gün kontrol ettirdim göbekte boşluk falan yok dediler pedalları ve aynakolları sıktırdım o ses geçti. Fakat şimdi de başka bir ses duyuyorum, Bisikletin üstünde pedal çevirirken duyduğum bir ses var zınnn vınnn gibi bişey... önceleri her zaman gelmiyordu bu ses fakat şimdi çoğu zaman geliyor illet olmaya başladım... Bisikletten inip Ön tekeri çeviriyorum ses yok arka tekeri çeviriyorum ses yok, arkayı kaldırıp pedal çeviriyorum ses yok. sesin kaynağını tahmin edebilecek arkadaş varmı acaba? yardımcı olursanız sevinirim.

2. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pedallardan gelmediğine göre bu ses orta göbekte bir boşluktan kaynaklanıyordur.Ama dikkat edin ses sele borusundanda gelebilir.Seleyi arkadar yukaıya doğru çekin bakalım ses olacakmı?
    İnşallah sorun kısa zamanda çözülür;)

3. darkRider

darkRider Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler, sele borusundan olduğunu sanmıyorum iyice sıkmıştım, seleye yüklenmeden ayakta sürünce de aynı ses geliyor. insanı sinir ediyor bu ses konusu ya, bisikletten soğutuyor adamı, istiyorsunki saat gibi çalışsın tıkır tıkır ve sessiz ama olmuyor işte :)

Daywalker bunu beğendi.
  4. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Seslerin kaynakları çok farklı olabiliyor ve dikkat edilmedikçe gözden rahatlıkla kaçabiliyor,ama şöyle bişeyde var insan kendi vücudunuda dinlemeye başladığında sorunlar çıkıyor yani önceden sürdüğünde olduğu halde dikkat etmediğin için duymadığın sesleri duymaya başlıyorsun eğer çok rahatsız edici değilse vede herhangi bir sürtünme olayı yoksa çok takma derim