Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garip kalipeR

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Burak Özen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Arkadaşlar ilk defa dün forumda gördüm, bu aşağı resimde görünen p1 modelindeki arka kaliper biçimini ve çok da hoşuma gitti.

hem görünüm açısından hemde çarpmalara karşı bi önlem gibi, kadronun iç tarafında durması bence cok mantıklı.

acaba diyorum neden en azından scott diğer üst model bisikletlerinde de böyle bir şey uygulamıyor?bir dezavantajı ya da sakıncası olabilir mi? ya da uyguluyor da ben mi bilmiyorum.

cok merak ettim doğrusu, hani daha büyük çaplı bi rotorla kullanılmak istediğinde sıkışır o aralık yetmez desek de yine adaptörlerde ona göre açıyla yapılır mesela.

scale 70 var bende ama böyle bişey yok :D :eek:
    bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de merak ediyorum aslında:eek:!. Konunun uzmanı kişilerce bu tarz bir kadro yapısının eksi ve artı yönlerini tartışmak ve yorumlanmasını isterim..

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bunun tek artısı estetik görüntüsü...

Onun dışında Klasik sistemlerde kadroya iletilen tepki kuvveti alt ve üst çeki borularına yayılıyor ama bu sistemde sadece alt bacağa etki ediyor...

MTB gibi daha sert frenlemelerin ve sürük dinamiklerinin olduğu bir ortamda sağlamlık ön planda olduğu için bu sistem kullanılmıyor...

Şehir bisikletlerinde ise görsellik ön planda...

Burak Özen bunu beğendi.
  4. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    tam beklediğim ağızdan gelmiş cevap:) sanırım güzel bi soru sormuşm bende :04: tşk abi.

gerçi yapmak istedikten sonra kadro yapısı ona göre ayarlanıp, yine aynı sağlamlıkta tekrar iç kısma kaliper yuvası yapılabilr ama demek ki gerek duymuyolar, riske atmıyorlar ya da işin jenerasyonunu değiştirmek istemiyolar.