Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garanti Kapsaminda Yaptığınız Islemler

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Batuhan Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    4 aylik daha 1000 kmde olan Mosso Wildfire bisikletimin arka gobek mili kirildi (ben 2 parcadan biri yamuk zannediyordum megerse o tek parcaymis kirilmis :D ) Az önce yetkili servise gittim. Kadro da olsa gobek de olsa kiriklarin garanti kapsamina girmeyecegini söyledi. Zorla da olsa genel merkeze yollatacagim ama..
    Basina benzer bir olay gelen ve garantiden sorununu hallettiren oldu mu?

2. Aşkın Aslan

Aşkın Aslan Aktif Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    baksan küçücük boya çatlağından kadro değişenler bile var önemli olan firmanın müşteri memnuniyeti görüşü nasıl. kırılmalar garanti kapsamına girmeyecekte ne girecekmiş acaba garantiye diye bir sorsaydın servise.

3. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sormayin zaten yarim saat dil döktüm sert kullanmayacak olsam mtb almazdim diye. Adamin tek dediği sert kullanirsan off-road a girersen sonuclarina katlanirsin, 5000e de mtb var onlardan alsaydin.. boyle sacmalik gordum zaten yetkili servis guya ama beşik, akülü araba vs doluydu dükkan.. Bildiginiz mahalle bisikletcisi
    İvedikte merkezleri varmis olayi cozemezsem oraya gideceğim o zaman sorun parasi vs degil küçük bir ariza zaten sorun mtb ile asfalttan cikmamam gerektiğini yoksa sonuclarina katlanacagimi söylemeleri..
    Gerekirse aylarca para biriktirecegim ama bir daha boyle yerlerden ne bisiklet alirim ne böyle markalara bulasirim...

4. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçenlerde forumda bir arkadaş specialized marka bisikletinin kadrosunda ki boya çatlağının fotarafını distiribütör aracılığıyla yurtdışına gönderipi firmadan müşteri memnuniyeti için sıfır kadro almıştı. Tabi burada marka farkı çok önemli. Kadrolarda genelde çatlamaya karşı garantili oluyor ama göbekteki kırılmayı karşılayacaklarını pek sanmıyorum. Ama yinede şansını dene bence.

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    göbek kendi imalatı değilse garanti kapsamına alacağını sanmıyorum. ama alabilirde.

6. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Garanti beglesinde bisikletin tüm parcalari 2 sene garantilidir yaziyor bakalim cuma günü belli olacakmis

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    mosso sitesinden merkeze telefon email vs ile ulaş. servisler goygoy hep

8. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Selamlar,

Garanti kapsamına girip girmeyeceğine servis karar verir, ancak kaza, çarpma vs. yoksa garanti kapsamına tüm parçalar girer...

9. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ruble değiştirmiştim kavga dövüş 2 ayda

10. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Mossonun Türkiye' de ki dağıtıcısı ve düşük donanımlı modellerin üretimini Ümit bisiklet yapıyor. Ümit bisikletin Satış sonrası hizmetler bölümünün müdürü ile görüşürseniz durum için sizi kendi arayıp ta bilgilendirecekleri bir servise yönlendirir. Servise gittiğiniz zaman servis yetkilisi sizi tanır. Yada servis yetkilisi o görüşmeden sonra sizi arar. Kesinlikle o görüşmeyi yapmalısınız. Teşekkür ederim..

11. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim abi. Cumaya sorun çözülmezse bir arayayım. O göbek değişecek arkadaş :D

12. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Konuyu bu kadar net dile getirme sebebim bu size önerdiğim olay bizzat başıma geldi ve yaşadıklarımdan size anlattım. Sonuçla ilgili buradan da bilgilendirme yaparsanız iyi olur. Bol şans size..:)

13. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Demek ki Ümit Bisiklet'te işler böyle yürüyor.. Hoş değil ama ne yapalım :(
    Orda "MTB ama dandik MTB bak burda pahalılar var onlardan almazsan sonuçlarına katlanırsın asfaltta sürmen lazım" demesi beni gaza getiren yoksa göbeği yaptırmaya gitmiştim aslında ama şimdi iş inada bindi :D

14. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Benimde geçen seneki bisikletim Ümit Navigator 2D modeliydi. Hatalı bir alım olsa da başlangıçta ağır olması beni hazırlamış. Bisiklet ilk 1500 km lerde aynakoldan tık tık diye ses gelmeye başladı. Sağ pedal yukarıdan aşağı inmeye başladığı anlarda! Daha sonra sol pedaldan da ses gelmeye başlayınca söktüm temizledim tekrar gres yağı ile yağladım. 5000 km kadar kullandım sonra birden çatır çutur sesler gelmeye başladı. Servis bulunduğum yerden 25km uzakta. Dolmuş - minibüs almıyor. O halde sürdüm servise. Servis yetkilisi bana aynakol gevşemiş dedi ben kızdım bu gevşeme değil bilye yataklarında karıncalanma var ayrıca sabit bir eksende aşınmamış diyerek. Israrla yok ben yağladım temizledim düzeldi dedi. Ben de bir iki tur attım baktım ses geçmiyor. tekrar gittim servise bana yenisini satın almam gerektiğini söyledi. 5 - 6 aylık bisiklet daha neden satın alıyorum garantisi yok mu dedim bu parçaların yok dedi. Sinirle eve sürdüm ve hemen aradım Ümit bisikleti. Satış sonrası hizmetler bölümünün müdürü ile görüştürdüler. Hem servisi hem markayı hem de bisikleti şikayet edince bir saat sonra gittiğim servis görevlisi aradı. Merkezi aramışsınız onlarda yeni göbek gönderiyorlarmış ben sizi ararım dedi. 2 gün sonra aradı bir baktım kasetli göbek ve Shimano aynakol göndermişler. Servis taktı o parçaları. 1000 km ye yakın kullandım ve sonra da sattım. Yazı biraz uzun oldu ama anlatmamda yarar vardı. Mossoyu da o zaman sormuştum. Yenisi için alternatif ararken.. :)

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ülkemizin her perakende kolunda geri dönmeyen servis iyidir zihniyeti var. bunu belki markalarda böyle istiyor bilemeyiz. ancak keşke eğitimle yada servislerle 2 ayda bir telefonla yada yüzyüze iletişim kurarak bir şey olduğunda merkezimize iletin mutlaka iletin falan şeklinde eğitilebilirler. ama bizde herşey kullanıcı hatası :D

16. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Rezillik.. Milin kirilmasi garantiye girmiyor diye reddedildim. Mosso mtb kullananlar bisikletlerini asfalttan ayirmasinlar, kaldirimdan vs atlamasinlar yoksa 'sonuclarina katlanirlar'