Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garanti kapsamında servis fişi alıyormusunuz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Hamit.Ç tarafından paylaşıldı.

1. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Bu bisiklet denilen ürün hepimizin bildiği gibi tüketici hakları korumasındadır, detaylı bilgi için 175 nolu telden tüketici haklarını arayıp her türlü şikayet için başvurabilirsiniz.
    Ben ise tuketici hakları dışında valiliklere bağlı olarak çalışan "ticaret il müdürlüğüne" yapılan tamirin karşılığında yasal zorunluluk olan servis işlem fişi vermefiklerinden yasal takip talep edeceğim.

Buradan sormak istediğim sizler servise gittiğinizde parça değişiminde servis fışi alıyormusunuz? Servis fişi hagi firmalar veriyor, hangileti vermiyor.

Hak verilmez ALINIR.

Ama servis fişi kesmeyen firma müşteriye iyilik değil yassl olmayan iş yapmış ve müşterinin yasal haklarını hiçe saymış oluyor.

Buraya konuyu açmıştım ama kimse önemini anlamıyor, Sonrada servise gidiliyor, bu arıza garanti kapsamı dışında diyor ve servis amcası bir güzel öpüyor ama ben pek öptürmeyi sevmediğimden bu 2 yıl boyunca PARASINI BENİM ödediğim ürünü hiç kimse keyfine garanti dışı sayamaz.

Servislere bisikleti garanti kapsamında yaptırdığınız zaman ne işlem yaptıklarını açıkça yazan belge isteyim, vermezlerse TİCARET İL MÜDÜRLÜKLERİNE şikayet edin, hakkınıza yani vermiş olduğunuz paraya sahip çıkın, Benim için para önemli değil, atar, yenisini alırım diyene değildir bu sözlerim ama biliyorum ki pek çoğumuz için para kıymetlidir ve hangi ürünü alırsanız alın, hiçbir kıymeti yoktur, tek değer vardır o da "para" paranızın kıymetini bilin.

Servislerin yalanlarına kanmayın.

@Asusmune Konuya ekleme yaptım ama inşallah ne anlatmak istediğim anlaşılmıştır.

furkan.zaman ve öylebirbaktıydım bunu beğendi.
  2. Amaninbow

Amaninbow Üye

Adı:
    Murat Kapçak
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba,
    Sakin sizinle tartistigimi yada tartismak istedigimi dusunmeyin, sadece bir kac forum konusunda cok hiddetli oldugunuzu dusundum. O yuzden ustume vazife degil ama yazmak istedim yinede. Sana ne derseniz silerim hemen mesajimi.
    Hak tabiki alinir ancak, bunu bir savas haline getirmek, kolaylikla alinacak hakki bir suru enerji zaman ve maddiyatla alinir hale getirmez mi ?

Kimse nin sizin yazdiklarinizi anlamamis olmasi imkansiz, en azindan ihtimal olarak ;) insanlar sadece negatiften kacmaya calisiyorlar.

Kendimden ornek vereyim usa de 2 dolara satilan atvnin bozulan bir kecesi icin turkiyede 350 $ istediler benden.... neymis efendim komple parcayi satarlarmis burada.... kulliyen opme zihniyeti biliyorum.... firmaya karsi tek yaptigim sey, soz konusu keceyi amerikadan alacagimi, ancak yasadigim bu olayi da grubuma paylasmam gerektigi oldu... kibarca bitirdik konusmamizi. Ne ben karsi tarafa kotu bir sey soyledim, nede karsi taraf beni opebildi. Belkide aklini basina almasi icin bir ders bile cikardi bilemeyiz.... sonucta birgun yine biryerlerde karsilasacagim o firmayla

Yada soyle dusunun, huysuz virgin oyle laflar ediyor ki, kimse ona kizamiyor sadece guluyor kahkahalarla... Uslup onemlidir, hakliyken haksiz muamelesi gordurebilir bizlere.... yada en azindan tepki ceker insanlar not eder kafasinin icine...

Son soz bir ingiliz atasozu olsun. "Isirmasini bilmiyorsan, dislerini gösterme "

Hamit.Ç ve bibisiklet bunu beğendi.
  3. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hiddetlensin, gaza gelsin bırakında şu millet artık tepki versin susup evlerinde çekirdek çitleyip kösem bilmem ne izleyeceğine bırakında artık açılsın la bi sosyalleşsin yeter yauvv(kesinlikle konuyu yazan kişiye Evinde çekirdek çitleyip tv izleyen kişi muamelesi yapmıyorum yanlış anlaşılmasın ama cidden bırakın da artık şu toplum şu millet bişeylere tepki versin gaza gelsin Hiddetlensin bırakın yani)

4. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    @Amaninbow cem ceminay,,, sevgili arkadaş bu yazının neyine kızayım? Tam tersi fikir beyan ettiğinden dolayı teşekkür ederim.kimse üstüne almasın ama asla dayanamadığım sey şakşakçılıktır, bu en kolay tatmin yoludur ama bu yol bana hiç hoş gelmiyor, insanda akıl var ve bunun hakkını vermek için fikir sahibi olmak lazım.doğru yada yanlış ama fikri olandan korkmamak lazım ama fikri olmayıp sadece şakşakçılik yapan kuşi benim için asıl tehlikeli olandır. Ben ysptıklarımdan mutluyum ama bir daha böyledi açık etmem. Israrla öpülmek isteyene yol gösterme çabam ters tepiyor. Aslı bisiklet konusunu sildirdiğim gibi bu konularıda sildirip belkide sadece forumu okuyacağım.benim sözümle etkilenip almak istediği bisikletten vaz geçen kişinin ciddi muhakeme sıkıntısı vardır gibime geliyor ama bundan sonra bana ne....

@kutlucan mehmed ali beyýýy, oğlum hasta, kocam kör,kızım sağır, ben ise kafadan kontağım diye haysiyet, şeref ve onurlar yerlerde sürundüğünü cok gordük ama malzeme maalesef bu.pek yapılacak bir şey yok en az bir yüzyıl daha.

5. Amaninbow

Amaninbow Üye

Adı:
    Murat Kapçak
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cok iyi ya :))) 90lardan beri ilk defa nickimi cozdu birisi :)) @Asusmune

Hamit.Ç bunu beğendi.
  6. emreselseyler

emreselseyler Aktif Üye

Adı:
    emre selseyler
    Seviye:
    410 başlığını komple okudum, diğer açtığınız başlıkları da komple okudum.

410 u beyaz eşyacıdan aldınız, kurulumu düzgün olmadı.
    Kollar yanlış takıldı bir sürü sorun yaşadınız. Okurken çok üzüldüm kimse başına böyle bişey gelsin istemez.
    Sonra bisikletten soğuduğum yazdınız. Ve sanırım bisiklette hata aramaya başladınız. 410 la ilgili yazılan en ufak sorunu hemen kendi bisikletinizde de buldunuz. (okuduklarımdan benim anladığım bunlar.yanlıs da anlamış olabilirim)
    Sanırım firma ile öyle bir hale geldiniz ki (SANIRIM) bisikleti değiştirtmek, para iadesi alabilmek için her yolu dener oldunuz (SANIRIM).
    8 yaşımdan beri ticaretin her kolunda çalışmış biriyim. Başkasının yanında çıraklıktan kendi dukkanımızda yada kendi işlerimizde bir çok yönde. İnsanlar iyi niyetinizi suistimal etmeye başladığında yada direkt çözüm değil sorum odaklı yaklaştıklarında anlayabilecek reflekse sahip olmayı sağladı bu bana. Servis fişi ısrarınız da bana yapılan bisikletinizin yapılmasını önemsemedıgınız. Para iadesinde direteceğiniz intibası yaratıyor okuduklarımdan.
    Ayrıca burada yazdığınız gibi firma yetkililerine de saldırgan davranıyorsanız yazık o insanlara.

Ha bu yazdıklarım demek değil ki hakkınızı aramayın, hatalı mal karşılığı hizmet almaya çalışmayın.
    Biz longines marka saat satıyorduk. Kol saati. Ömür boyu garantili. Özelliksiz düz saati firma kullanıcı hatası diye geri göndermişti müşteri mağdur olmasın diye biz yaptırdık verdik cebimizden. Bu diyalogla alakalı bir durumdur. Hep de böyle olmuştur.
    Türkiyede ki yasal boşlukları kullanıp işi "kullanıcı hatası" boyutuna tasımıyorsa bir firma ve yapmaya ugrasıyorsa. Bence iyi niyet öne çıkmalı burada.
    Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama yazmak zorunda hissettim bunları. Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür de servis fişi vermediklerine üzülmezsiniz.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bibisiklet bunu beğendi.
  7. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    @emreselseyler logitech klavye-maus seti almıştım bir ara üst seri üründü,
    Bir dönem sonra sol tıklama bozulmaya başladı, Tıklanmıyordu.
    Hemen 0850 ile başlayan numaralarını aradım ve kırık Türkçesiyle Süleyman la tanıştım,
    Bana logitech firmasında tamir diye bir şey yoktur, aldığınız yere başvurun, hemen değişecek dediler, ben güldüm:)
    Mecidiyeköy de aldığım firmayı aradığımda adamlar ANA FİRMANIN BENİ YANLIŞ BİLGİLENDİRDİĞİNİ SÖYLEDİ:)
    Bende yine bu arkadaşı aradım, ne fatura, ne başka bir şey sormadan sadece seri no ile derhal işlem yapmak için benden Adres bilgilerimi istedi,
    Ben ise klavye ve alıcı ile sıkıntım yok, o dönemde bunun yanlış hatırlamıyorsam x7 diye sadece mausu satılıyordu. Benim sıkıntım sadece maus dediğimde Bana denilen şey "siz bunu set olarak almışsınız, size seti göndereceğiz" oldu Tabiki ben şok...
    Adresi verdim,Bu arkadaşların call center Hollanda imiş,
    O an talimat Almanyaya geçti ve inanın ki 24 saat sonra UPS Kapımda idi, gelen faturada 50 euro kargolama görünüyordu.
    Bu arada Süleymana sordum bu klavyeyi bir başka arkadaşa hediye etsem olurmu, adamın dediği çok önemliydi "Hamit bey sizin yaşadığınız sıkıntıyı bir başkası yaşamamasın diye lütfen kırıp atın...Bende kırdım attım. O ürünleri uzun yıllar kullandım.
    Bizde ise firmayı arıyorsun orada çalışana sıkıntıyı anlatıyorsun ve ilk cümle "abicim bende bisiklet kullanıcısıyım ama öyle değil böyle diye safsatalar zinciri oluşuyor, Bende kızıyorum bana ne sende bisiklet kullanıyordan, sende şikayet et olmuyorsa diyorum.

Aynı firmaya 196 tl olan mir maus almıştık arkadaşa 3 ay sonra arıza verdi ve hemen firmayı aradım, tam yarım saat olayı çözmek için uğraştım ve aynı adamlar sırf bana sorduklarına verdiğim yanıtlardan dolayı olayı garanti dışı dedi. Tabii ben şaşırdım,
    Arkadaşa sorduğumda pilinin aktığını söyledi, bende incalediğimde pil atmış, ürün rezil olmuş.Pilin akmasından dolayı müşteri haklıdır diye sorduğumda bana Hamit bey bizdeki arıza listesinde pil akması maalesef yok. Yani Duracell pillerimiz akmaz, Bunun üzerine arkadaşa sorduğumda bizim aklı evvel arkadaş bu pilleri şarz etmeye kalkmış ve piller sızıntı yapmış, allahtan patlamamaş. Bende tekrar Logitech i arayarak durumu kayıtlara geçirdim ve haklı olarak firmadan özür diledim.

Birde logitech te sınırlı garanti yoktur, kesinlikle memnuniyet garantisi vardır, inanınki rica edilse o ürün 5 yıl her şart altında değişimi kabul ediyorlar ama bu durum müşteriden kaynaklı olacağı için haksızlık olurdu. Hakka girilirdi.