Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Galiba MTB buraya uygun değil. O zaman ne uygun olur?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mert Ahmet tarafından paylaşıldı.

1. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben tekirdağ çorluda okuyorum. Bisiklete binmek küçüklüğümden beridir benim için bir tutku ama burada her yer asfalt "toprak yol" değil de toprak nerede var diye düşünüyorum. Sadece yolu ikiye bölen kısımlarda çim ekili yerleri söyleyebildim kendi kendime. Durum bence kötü neyse onu başka bir yerde tartışırız da bu yollarda MTB sürmek bi yerden sonra zevkten çok işkence halini alıyor. Bisikletim Bianchi speed 1000. Paramız buna yetti, bunu alabildik. Başka bisiklete geçmeli mi ? Tabii imkanlar dahilinde gerçekçi olalım gidipte 2500tl verip birşey alamam. Yol bisikleti ? Hangisi olur ? Sizin öneriniz nedir ?
    20 dakikada 6km sürebildim. %2-5 arası eğim diye tahmin ediyorum. Bu arada 1.75mt boy 108 de kilo. Lastik havalarıyla da ilgili problemim var ön 55 arka 48. Bu size saçma gelebilir çünkü arka 48den fazla çıkmıyor nedense 2-3km gittikten sonra da o 48, 40a felan düşmüştür. 1.95 lastiklerim, arka lastik 5 gibi yola yapışıyor :D

Çağlayan bunu beğendi.
  2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Zaten ağır bisiklet sürmek işkence gibi,

Hem toprak yollarda,hem de asfalt yollarda kullanabileceğiniz,şehir bisikleti öneriririm,

Süreceğiniz alanlar çukurlu ise,kilitlenebilir maşa'lı bisiklet almak gerekir,ama düz alanda sürecekseniz kilitlenebilir maşaya gerek yok..

Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    fiyatları da önemli ama benim için, ortalama ne kadar olur benim binebileceğim?
    26"ten 28e geçsem nasıl bir etki yapar ? tabii yeni bisiklette

Çağlayan bunu beğendi.
  4. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Carraro şehir bisikletlerinin,2. el piyasası 500-700 arasında değişiyor,

Boyunuzda uzun,çok rahat ederseniz şehir bisikleti ile,dağ bisikletine nazaran hafiftir,

Carraro sıfır düşünüyorsanız,acele etmeniz de yayar var,zam gelecek ocak ayında

Şehir bisikleti kullananların yorumlarını,aşağıda ki link'ten detaylarını okuyabilirsiniz

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=119167

Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano CITY SPORT 10 ile Carraro SPORTIVE 225 arasında kıyaslama yapsak hangisi iyi olur? Ben ikisini de beğendim ama salcanoya daha sıcak bakıyorum.

Çağlayan bunu beğendi.
  6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    O zaman Salcano kullanan arkadaşların,yorumlarını bekleyelim..

Mert Ahmet bunu beğendi.
  7. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Önü amortisörsüz, göze hoş gelen,*bütçene göre olan herhangi bir şehir-tur bisikleti derim.
    Bütçene göre diyorum zira insanoğlu doyumsuz. Yok onun karbon maşası var yok bunun deoresi var... sonu yok.

Mert Ahmet bunu beğendi.
    Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Önünde neden amortisör olmasın ?
    Öyle karbon maşadır, deoredir bilemem açıkçası pedala bastımmı gitsin, emekletmesin :D

9. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Önü amortisörsüz olan pedala bastınmı gider. Diğer amortisörlüler gibi emekletmez.
    kullanacak olduğun yolları asfalt olarak tanımlamışsın. İşin içinde arazi olmadığı için kullanım amacına göre amortisörsüz daha faydalı olacaktır. Hem böylece ağırlıktanda kazancın olur. Her ilkisinden de kullanıyorum tavsiyem budur.

Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki, o zaman şu model iyidir dediğiniz ne var ? 1000tlye kadar çıkabilirm. Siz nasıl istediğimi çok iyi anlamışsınız. Bana çok yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum zira bende olmayan bilgiye sahipsiniz.

11. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba bende sizin gibi arayıştaydım ve şehir bisikletine yöneldim. Düz maşa bir bisiklet asfaltı ağlatır. Önereceğim modeller Scott sub 40- metrix 40 veya Specialized sirrus sport gibi düz maşa bisikletler oldukça iyidir. Bunların sıfırı veya 2.el temizini bulup almanı şiddetle tavsiye ederim.

Çağlayan bunu beğendi.
    Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok güzel aletler, ama bunların sıfır fiyatları 1600-1700tl gibi (indirimli!) 2.el düzgün bulmak lazım.

13. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Trek FX, Specialized Sirrus, Scott SUB, Focus Arriba.... bu seriler işinizi görür hepsi kendilerini kanıtlamış firmalar. tavsiyem 2. el alman yönünde olur. sıfırları pahalı. bisiklet elektronik eşya gibi değil öyle kolayca bozulacak bişey olmadığından beğendiğin bir taneyi al geç. forumun ikinci el kısmında yukarda saydıklarımın bazıları bulunuyordu. bakmak lazım. ha bu firmaların dışında da kaliteli firmalar var. ben aklıma gelenleri yazdım. özellikle birinci yazdığımı alıpta beğenmeyen henüz görmedim. bu modellerden giriş modelini almak daha karlı. neden dersen hepsi aynı kadrodan yapıldığı için iyi bir kadro almış olursun. sonra zamanla istediğin yerinde yükseltme yaparsın.
    bir de yerli firmalarımız var. Whistle, Bianchi, Sedona... bunların fiyatları nispeten daha ucuz. gözüne hoş gelen beğendiğin bir tane mutlaka çıkar. Salcano demiyorum. neden demediğimi de söylemeyim. onlar anladı.
    peki nokta atışı şunu al dediğin var mı dersen:
    CARRARO CR RACE 12 derim. senin amacına göre alacağın en iyi bisiklet bu. sadece lastiğini değiştirip 700x28 yapman gerekiyor.
    sonra da aklına gelirsem bana dua etmek:D

14. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Adı:
    BAHADIR ULUSOY
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yol/yarış bisikkleti isterseniz bütcenizin 1.5 katı olsada carraro cr race 032 var 1580 tl satış fiyatı
    cr race 012 fb var o daha ucuz 900 e yakın bir fiyatı vardı hatırlamıyorsam ama bunları şehir içinde kullanmanızı tavsiye etmem
    size önerim şehir bisikleti almanızdır model hakkında fikrim ne yazık ki yok

15. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Asfalt yolda ve uzun turlar için en iyisi şehir-tur almak. 26 jant gerçekten çok zevksiz oluyor. 28 daha iyidir.
    Bütçene göre FX 7.2 çok süper olur. Kaymak :D

Eyüp Furkan Gençali bunu beğendi.
  16. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben bu bisikleti neden daha önceden görmedim ya. Muhteşem tam aradığım özelliklerde

Adem Kaya bunu beğendi.
    Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Allah razı olsun :)

Şimdi ben bu işe kafa yoruyorum bayağı. Bisikletimi ve alıp öğrenemediğim gitarımı satarsam bir bisiklet parası çıkıyor.
    Aklıma şunlar takılıyor dediğiniz CARRARO CR RACE 12 ve Trek FX 7.2 modellerinden biri 24 vites biri 8 vites. Bu nasıl oluyor ? Bu vitesler nasıl kullanılacak? BUnları karşılaştıracak olursak birbirlerine göre göre avantajları/dezavantajları ne olur ?

18. BünyaminÇ.

BünyaminÇ. Üye

Seviye:
    Merhaba ben yeşiltepe mahallesinde oturuyorum çorlu'ya mtb uygun olduğu söylenemez evet şehir bisikletleri daha iyi ama şuda var bisikleti sadece çorluda mı kullanıcaksınız seymen felan turlara katılırsanız mtb kullanabilirsiniz çorluda genellikle mtb görüyorum kron xc 500 seviyelerinde bir kaç kezde yol bisikleti gördüm ama şehir bisikleti alacaksanız carraro sportive 225 alabilirsiniz 224'ü çok övüyorlar bulduğun gibi al dediler 225 ile aralarında sadece fren sistemi değişik

Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    şu bisikletleri karşılaştıracak arkadaş yok mu ? :)