Gaint atx 27.5 kadro ve konik maşa..

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Değerli arkadaşlar,
Daha önce hiç konik maşa kullanmadığım için geçen günlerde gelen Giant atx 27,5 kadro üzerine benim diğer bisiklet üzerindeki malzemeleri aktarır iken süspansiyonun girmediğini fark ettim.
Diğer kadro biraz daha uzun ve oval girişi var.
Giant atx de ise düz...
Neyse bilyalı furcu söktüm tam oturdu ama boşluk bedeni işe oynuyor.

Düz kadroyu konik maşaya nasıl uyumlu hale getirebilirim.
Saygılarımla.

Scudo

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu güncel cevap bekliyor :)

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Konik maşanın ne olduğunu ilk defa duydum. Düz maşa ve yaylı maşa diye ikiye ayrılıyor diye biliyorum. Furç takma konusunda pek deneyiminiz yoksa bir bisikletçiye gitmeniz en mantıklı. Çünkü bir bisiklet , yeni bir aksesuar bile olsa toplanırken veya takılırken ; ilk takıldığı an her zaman çok önemlidir.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@SerkanNamazcı Alın borusunun alt tarafındaki rulmanı/bilyayı sökerek maşayı taktıysanız muhtemelen kadronuza zarar vermek üzeresiniz. Konik maşalar standart alın borulu kadrolara uydurulamıyor diye biliyorum. Konik kadroya adaptör ile düz şaftlı maşa takabilirsiniz ama tersi mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Berk Karaca
Burada yanlis anlamasaniz bir düzeltme yapmak istiyorum, düz alin borusuna konik takilmasida bir adaptörle mümkün.

iowa

Üye
Tepki
3
İsim
İlker
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez ben mümkün değil diye biliyorum. Adaptörünü bir foto veya linkle verebilir misin? Öyleyse çok üzülürüm. Merlinde rockshox recon gold maşayı sırf konik olduğu için satıl almamıştım. Onun yerine nasipse bugün elime ulaşacak suntour epicon air maşa aldım 29"

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@iowa
Mesela bu...

(link)

80804-cane-creek-jeu-de-direction-standard-forty-1-5-cuvette-basse-ec44-noir.JPG

NOT: Bunu benden bir tavsiye olarak kabul etmeyin lutfen, sadece böyle bir seyin oldugunu söylemek ve göstermek istedim. Ben hic kullanmadim ve kullanmadigim birseyide tavsiye edemem. (Ben sahsen kadroya adaptörle masa takmazdim, bene böyle seyler zararli gibi geliyor)