G.O.P - B.düzü - G.O.P (120km)

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
Merhabalar,

İlk anlatımım olacak ve malesef fotoğraf makinem olmadığı için resimsiz bir anlatım olacak.

Tur umduğumdan uzun sürdü, ve fazlasıyla yorucu oldu.Yoğun ve hızlı akan trafikten olsa gerek.İzlediğim güzargah aşağıdaki haritadan görülebilir.

http://www.hizliresim.com/2008/8/31/2159.jpg

Yolun yaklaşık yarısını gitmiştim dinlenmek ve su almak için bir benzinlikçiye girdim.Kasadaki arkadaşla kısa süreli de olsa hoş bir sohbet ettik.Kendiside bisiklet yarışlarını fransa turu vs. takip ediyormuş oldukça da bilgili biriydi vakit bulamadığı için bir bisiklet alıp gezmeye fırsatı olmadığından bahsetti.

Tekrar yola çıktığımda bir süre sonra bisiklet anlamadığım bir sebepten dolayı sürekli hızımı kesiyordu. arka dişlilere dolanmış bir ip olduğunu farkettim kenara çekip temizledim,fakat sorun devam ediyordu. arka frenden olabileceğini düşündüm ama o da gayet iyi gözüküyordu. Şuan hala sebebini bilmediğim sorun devam etmekte bugün bisikleti bakıma alıp her yerine bakmayı düşünüyorum.

Yol boyunca arka lastikteki bu sürtünme ile devam ettim.Düz yolda 25 km üzerine çıkmak bile çok zor oluyordu.Yol boyu ortalama 20 ile gittim.

Beylikdüzüne geldiğimde eski tatilya tarafındaki migrosun orda biraz atıştırdıktan ve yaklaşık 30 dk. dinlendikten sonra dönüşün için yola çıktım.Tahmini olarak 10-15 km gittikten sonra ön frenim bozuldu.Ardından arka lambamın da çalışmadığını farkettim. Bu kadarı sanki fazla gibiydi. Ama yine de devam etmek zorundaydım hava kararmıştı ve saatte oldukça geç olmuştu (21:30) daha uzun bir yol vardı beni bekleyen. Ön freni bir şekilde hallettim fakat arka flaşöre birşey yapamadım. (şuan çalışıyor kendi kendine düzeldi :p )

yaklaşık 5 km daha gittikten sonra yolda kalmış bir bisikletli gördüm durarak yardımcı oldum. Pedalını krmıştı.Ayakabı bağcını isteyerek bir dal parçası yardımı ile pedalı sabitledim.Birlikte gittiğimiz yol boyu sorun yaşamadı pedalından dolayı umarım oda sorunsuz varmıştır evine :)

Yorgunluk tamamen artmışdı fakat son 5-10 km vardı evime.Son 5-10 km de geçen gün geçirdiğim kazada aldığım yaraların kanamaya başladığını farkettim,
yorgunluk, canımın acısı ve tüm aksiliklere rağmen bitirdim. eve girdiğimde yemek yedikten sonra daha fazla duramayarak uyudum :)

Yorucu ama pek çok şey öğrendiğim bir gezi oldu benim için.

Kullanılan Bisiklet : 21 vites 26" mtb
Gidilen Toplam Yol : 120 km
Süre : Tahmini 7-8 saat

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Speedy guzel bir tur olmus anlasilan, GOP cevresinden bu uzunlukta rotalardan sana tavsiyem Eyup-Eminonu-Besiktas-Sariyer-Rumeli Feneri rotasi olur. Gaziosmanpasa meydanina gidis gelis 136 KM kadar suruyor, sahil yolunun bir kismi kalabalik olsa da ozellikle Sariyer'den yukari tirmanis ve Koc Universitesi'nin yanindan kivrilarak yapilan asfalt inisleri cok keyifli oluyor.

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
teşekkürler,
çoğunlukla zaten sarıyer tarafına doğru uzanıyorum,
birkaç gündür bisikletin orasını burasını kurcalıyorum bu turdan sonra çok sorun çıkardı komple bi bakım yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Gerçi şuan sürekli zincirin atması gibi bir problemim var muhtemelen arka tekeri sökerek yeniden bağladıktan sonra düzelecektir.En kısa sürede yeniden yollara düşmek ümidiyle saygılar :)

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Tebrikler Ahmet abi Uzun ve yorucu bi tur olmuş.. 19 agustosta bende bi arkadaşımla silivriye kadar gitmiştik, ama geri dönemedik :D otobüse bindik :D şuaralar bisiklete binemiyorum... :S Ramazandan sonra sizlere eşlik edebilirim. Görüşmek üzere..

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
@Cevat_Genc

Ahmet derken ? Adım volkan :D
geri dönüş sırasında biraz inatçı olmak gerekiyor yoksa direncimizi kıracak pek çok şey çıkabiliyor yolda.O kadar aksiliğe rağmen inat edip bu turu tamamladım.

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
@snoopist

Yapmış olduğum yol 120 km, @HaliliOzturk' ün bahsettiği rota 136 km :)

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Birsürü yanlış anlamanın arasında yorumumu yazayım :) Bizim buraya gelmişsiniz çok büyük bir başarı. O kadar arabanın arasından emniyet şeridinin olmadığı bir yoldan böyle bir uzun yolu gitmek büyük bir başarı bence.
Bu arada arka tekerleğin sorunu göbekten kaynaklanıyor olabilir. Bir arkadaşımında arka lastiği böyle sürtüyormuş gibi oluyordu. Daha sonra göbek dağıldı :) Korkutmak istemem ama :D

Turlarınızın devamını diliyorum....

• Beğen
Tepkiler: Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
daha önce de beylik düzü tarafından geçerek kumburgaza kadar gitmiştim, o seferki rota direk yanyolu takip ederek beylikdüzüne gelmek şeklinde olmuştu.Araçlar insanı ciddi anlamda yoruyor ve ciddi tehlikeler taşıyan bir yol aslında.

bisikleti tamamen söktüm, yeniden toplamaya başladım bir kısmı bitti.
arka tekerdeki sorun frenlerden kaynaklanıyormuş (v-fren) pabuç bacaklarından birisi yaylanma özelliğini kaybetmiş. bacakları değiştirmem gerekiyor.

sanırım arka tekeri düzgün bağlayamadım 8 çiziyo :( yeniden söküp bağlamam gerekecek.
.

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Kusura bakmayın ben Sizi Ahmet özdil abiyle karıştırdım oda sgonzales yazıyordu :)

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
@Cevat_Genc

Sorun değil foruma üye olduktan bir süre sonra bende farkettim hatta bir arkadaş pm ile bildirdi ama yapabileceğim pek bişey yok sanırım.

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
@Cevat_Genc

cevat ne alemdesin?
turlara gelmiyormusun?

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
@Speedy Gonzales

Turu yaparken km saati kullandınız mı?
Çünkü ben Eyüp-Topçular'dan çıkıp B.Paşa-Davutpaşa-Merter'den geçerek E-5'e girdim,
Bu şekilde yol 35 km tuttu..
Git-gel 70, aramızda 50 km mesafe farkı war ?

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
@fatihgüven

bende yeşilpınar-esenyurt yapıyorum 80km yi bulmuyor
sanırsam km saat yoktu!!

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
@keremkeke

Abicim okulum haziranda bitti.. biraz turlara katıldım ama para dayanmıyor bisiklet gezilerine işsizdik şimdi yeni işe girdim, daha elime para geçmedi ama zamanlama kötü oldu ramazan ayında bisiklet sürmeyi düşşünmüyorum zaten iş çok yorucu bi pazarım var ozamanda hep bi iş çıkıyo malesef tek tatil günüm.. durumlar böyle yani..:( Gelecek günlerdeki turlara kısmet inşallah Selametle...

• Beğen
Tepkiler: keremkeke

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
şu kaç km konusu benimde aklıma takılmadı degil ama fatihden silivri 75-80 km gop da fatihe yakın yani 120km olmaması lazım silivri nerde beylikdüzü nerde yani.. :S

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
120 olmasa bile gop-beylikdüzü-gop 100 kilometreyi rahat geçer.

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
Km saati kullandım, km saatimi doğru ölçüm yaptığını biliyorum daha önce gerekli kontrolleri yapmıştım.

izlemiş olduğum rotaya bakacak olursanız aradaki farkın neden okadar olduğununda farkına varacaksınız.topçular-edirnekapı-topkapı-yanyol şeklinde gitmiş olsaydım daha kısa bir mesafa olurdu.İzlediğim rotaya göz atmanızda fayda var, ve sadece gidiş değil gidiş-geliş yanlış anlaşılma olmasın.

ayrıca beylikdüzüne vardıktan sonra bizimkent'in ordan migros (eski tatilya) tarafına gittim.

Yapmış olduğum yolu inceler, ve yazdıklarımı okursanız yarım yamalak bilgiler ile eleştirmemiş olursunuz.

saygılar.

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
o yol kaç km. küsüratını filan bilemem ama net bilgiler olmadığı için km. saatinizin olmadığını düşündüm.
ben defalarca esenyurttan bizimkente geçip havalimanının arkasından sahile inip alibeyköye gittim ve inan toplam 40 küsür km idi.
yarım yamalak yazmadım eksik bilgi yüzünden yanlış olduğunu düşündüm

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Yaw nedir bu Km. Muhabbeti birgün hep birlikte gideriz.. Bakarız Kaç km. Ama şunu söyliyim ben Tekirdağ Polis Gücü adına yarış koşarken antremanlarımı istanbul tekirdağ arası yapardım ve tekirdağ merkez. 140km. aradaki farkı çıkarım E5 ten gidiyorum..