Futbolla ilgilenenler... Krampon önerisi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herkese merhaba. Bisiklet ve fitness dışındaki en büyük spor aktivitem haliyle futbol. Hafta bir ya da iki kez suni çim sahada maç yapıyoruz. Bazı günler standart futbol sahasında antrenmanımız oluyor. Başlıkta da belirttiğim üzere yeni bir krampon alacağım ve önerilerinizi bekliyorum. Marka sıralamam;

7084 dosyayı görüntüle

1.Nike ( hypervenom phelon modeli)

ya da
2. Puma
3. Adidas
4. Lotto

Bu sıralama dahilinde önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada bütçe olarak maksimum 120tl koymayı düşünüyorum. Fazlası lüks benim için.

Scudo

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Sıralamanıza göre yazamayacağım üzgünüm ancak 305tl bütçeniz varsa Mizuno kanguru derisi kramponu öneririm , geçen hafta aldık biz ayağında yokmuş gibi ayakkabı ayrıca dişleri de çok yüksek olmadığından halı sahada rahat ettiririr gibi gözüküyor(daha giymek kısmet olmadı :D )

(link)

Bu arada ayağınız 44,5 numara ise puma krampon var sıfır hiç kullanılmadı 75tl'ye veririm 3,4sene önce almıştım 44,5 olmadı kaldı öyle kenarda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sener O.

Bu kramponları duymuştum ama bu kadar profesyoneline gerek duymuyorum. Ayak numaram 42.5 43. Benim için hafiflik ve ayağa oturması önemli. Şu an için maksimum 120 lira ayırdım. Hypervenom hakkında bilginiz var mı?

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
@Onur YCL Hypervenom hakkında çok bilgim yok ki zaten bence bu konuda önemli olan insanın ayak yapısına uygun ayakkabı bulabilmesi , o yüzden mağazaya gidip bir çok model deneyin sonra karar verin bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sener O, daha önce nike'ın çeşitli modellerini kullandım halen kullanıyorum. Kalıpları ayağıma uygun. Mizunonun da aradığım fiyat aralığında ürünleri var. Ayakkabı hakkındaki yorumlar da gayet olumlu yalnız bulunduğum şehirde deneme imkânım yok.

@Sener O.

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
Hocam kramponunuzu almadan nike adidas puma gibi firmaların outlet'lerine yada fabrika outletlerine bakmanızı tavsiye ederim, uygun indirimler oluyor dönem dönem.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
186030421_9ff2bf2960.jpg

Şu predator lar dan bulabilsem şuan gider alırım. Çok memnundum. Efsane bir Krampondu. Nike Mercurial lerde gayet iyidi. Eğer mercurial falan kullandıysanız ve memnun kaldıysanız hypervenom alabilirsiniz. Bence baya benzerler. Nike ın klasikleşen ayağı saran yapısı mevcut.

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
hocam predator vardı sülale boyu 5 sene falan kullandık kayboldu 2) hakemlerin kullandığı klasik adidas kramponlarda çok güzel siyahın üstüne 3 çizgi onuda baya kullandım kayboldu

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Merhaba,

Öncelikle mevkinize göre ayakkabı seçmelisiniz. Ben kanat ve forvet ağırlık oynadığım için bu mevkilere uygun öneride bulunacağım. Bu yaz nike mercurial veloce fg aldım. Karbon taban gayet hafif ve aero bir yapısı var. Kısa çim ve suni çime uygun. Yarı prof olmasına rağmen ptt liglerinde oynayan futbolcularda görebilirsiniz.

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Merhaba Kardeşim eğer biraz paran varsa nike yarı pro ayakkıbılar var ben Gaziantep Büyükşehir Belediye spordayken kullanıyordum. Adidasa falan göre çok çok.iyi sana diyeyim hafifilik önemli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aytuğ Şenoğlu

Maalesef bulunduğum şehirde outlet mağazalar yok.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
krampon seçiminde öncelikle ayak yapınıza uygun olmasına bakın.sonrasında ise,oyun stilinize göre model seçmelisiniz.Örnek vermek gerekirse;nike mercurial serisi hızlı oyuncular için uygunken,ctr 360 serisi teknik kapasitesi yüksek ve uzaktan şut yeteneği olanlar için üretilmişti.bu bahsettiğim modeller 3 sene önce falandı ama.şuanda bunlara karşılık gelen seriler değişmiş olabilir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ömer KARAN

Adidasın golettosunu kullanmıştım bir ara bana biraz kaba geliyor. Çok memnun kalmadım açıkçası. Dediğiniz gibi nikeın ayağı saran yapısını seviyorum. Hypervenom da şu an boynerde indirimli 107 liraya geliyor. Aslında kafamda bu ürünü almak var ama buna alternatif puma modellerini de merak ediyorum. Pumanın normal ayakkabılarına hayranım ama kramponunu hiç kullanmadım.

@eozalp1914

Evet ben de orta sahada oynuyorum ve top dağıtıyorum. Uzaktan şut atmayı da seviyorum. Hypervenom bu mevki için uygun bir ayakkabı. Mercurial da baktığım bir modeldi önerinizi dikkate alacağım.

@sergenAntep

Hafiflik, ayağı sarması ve top kontrolü aradığım kriterler.