Furş Takımı ile ilgili sorun

Konu, 'Kadrolar' kısmında Fethi Özyüksel tarafından paylaşıldı.

1. Fethi Özyüksel

Fethi Özyüksel Yeni Üye

İyi akşamlar arkadaşlar. Singlespeed bisiklet projem boya dışında tamamlanmış olmasına rağmen bazı sorunlar yaşamaktayım. Sorunlarımdan bir tanesi furş takımı ve maşa arasındaki uyuşum sorunu ile ilgili. Kadronun üzerindeki maşayı çeşitli operasyonlarla kullanılamaz hale soktuktan sonra yeni bir maşa aldım. Furş takımının alt kısmını yerleştirip maşayı monte ettikten sonra üst kısmı yerleştirmeye başladığımda fotoğraftaki gibi bir sorunla karşı karşıya kaldım. Fotoğraflarda görüldüğü üzere furş takımının en üstteki parçası maşaya tam oturmamaktadır. Bir spacer tarzı parça ile bu sorunu giderebilir miyim, yoksa yeni bir furş takımı mı almalıyım bilemedim. Belki de başka bir çözümü vardır. Sizlerden bilgi ve tecrübelerinizle tavsiyelerde bulunmanızı rica ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhabalar o aradaki vida için yivli bölümü boşluk - 4 mm kadar demir testeresiyle ya da spiral ile keseceksin, tabi keserken düzgün kesebilmen için yivli bölümün içine girebileceği daha geniş bir boru kullanmanı öneririm bol selamlar

şimdi daha rahat anlaşılıyor

Fethi Özyüksel bunu beğendi.
  3. Fethi Özyüksel

Fethi Özyüksel Yeni Üye

İhsan bey teşekkür ederim tavsiyeniz için. Aklıma gelmişti fakat çok ihtimal vermemiştim, başka bir çözümü vardır diye düşünmüştüm. Hemen uygulamaya koyuluyorum. Tekrar teşekkür ederim.

ihsangencer bunu beğendi.
  4. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    fethi bey benim yanımda vida yok şu an tam olarak ölçemiyoum. siz üstteki vidanın iç bölümünü ölçüp arada 1/ 1,5 mm boşluk kalacak şekilde kesmeniz gerekir. keserken dikkat edin yive göre değil düz kesmelisiniz daha geniş bi borunun içine maşayı geçirin dıştaki boruyu sabitleyin en doğru seçim bu olur,

Fethi Özyüksel bunu beğendi.
  5. Fethi Özyüksel

Fethi Özyüksel Yeni Üye

Tekrar merhaba İhsan bey. Dediğinizi bir taşlama makinesi ve düz eğe ile uyguladım. Önce makine ile bir parça kestim ve düz eğe ile tesviyeledim. Üst parçayı takarak denedim. Tam olana kadar işlemi tekrar ettim. Son olarak düz eğe ile güzelce tesviye yaparak sorunu hallettim. Sonuç harika. Tüm işlem ise toplamda yaklaşık 5 dakika sürdü. Çok teşekkür ederim.

ihsangencer bunu beğendi.