Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Furş (headset) uyumu

Konu, 'Kadrolar' kısmında Mert E. tarafından paylaşıldı.

1. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Bilgili ve deneyimli birileri mutlaka vardır, hem de biraz teknik anlamda öğreneyim diye buraya yazayım dedim.

Bugün ufak bir tura çıkarken aşağıdaki şey dikkatimi çekti.

Dikkat ederseniz tam üst furş takımının bitip kadronun başladığı yerde furş kadro ağzını tam kapatmıyor ve altından kadro görünüyor.

Daha yakın bir şekim için:

Beyaz gibi gördüğünüz yer aslında gümüş renkli aluminyum.

Götürdüğüm bir kaç bisikletçi bunun normal olduğunu söyledi ama daha önce hiç dikkatimi çekmemişti. Gerçekten normal olabilir mi? Yoksa spacer çapı küçük mü kalmakta?

Kullanım açısından bir zararı yok, en alttaki lastik yüzük işlevini normal yerine getiriyor, furşta herhangi bir boşluk falan da yok ve sürüşünden çok memnunum, tek sıkıntım sadece belli açılardan bakınca oluşan bu görüntünün normal olup olmadığı.

Bir de akşam aklıma geldi, Escape RX'in daha önceki yıl modellerinde konik spacer ı kırmızı ve oldukça güzel görünüyor. Ancak hangi tip furş seti almam gerektiğini bilemedim (sanırım integrated headset 1 1/18 bendeki ama çok da emin değilim)

Önereceğiniz furş setleri var mıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Internette araştırırken problemin aynısından buldum.

Headset issue - frame defect? -

Burada da Cervelo sahibi aynı konudan muzdarip. Çözüm olarak bisikleti tamircisine gidiyor ve az biraz daha büyük bir konik spacer takarak sorunu çözüyor.

Muhtemelen benim de bu yolu izlemem gerekecek. Ancak doğru boyutta olanı nereden bulacağım?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi