Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Furç

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında -Paşa- tarafından paylaşıldı.

1. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Elimde 1965 model Raleigh single track bisiklet var furçu ne kadar oturtsam da performans vermiyor.
    Çok sıkınca gidon dönmüyor.Gevşek bırakınca boşluk oluyor. Yeni bir furç takımı almalı mıyım? Yoksa ne türk bir işlem yapmam gerekir?
    Eğer furç takımı almam gerekirse model ve alabileceğim bir yer lütfen?

Bir sorum daha.
    Fren ayakları için önereceğiniz bir model var mı? Yeni fren ayaklarından taksam sorun olur mu?
    Şimdiden teşekkürler

2. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bilyaların temiz olduğunda eminseniz geriye onları düzgün hassasiyette çalışacağı kontra somunla sıkma işlemi kalıyor, uygun anahtarınız yoksa her hangi bir bisikletçide rahatça yaptırabilirsiniz. Fren ayaklarının belli uzaklıkta çalışma durumları var, eski freninizin resmini eklerseniz daha kolay cevap verebiliriz. Furç bu şekilde çözülmez ise 1" furç temin etmeniz gerekebilir. :)

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Furş yatağı eğer ki o günden günümüze eksiksiz korunmuş işe sıkıntı olmaması gerek. Ama tahminimce onca zamandan günümüze sökme, takma işlermleri sırasında kontra somunu ile üst yatak vidasının arasındaki rondela vazifesi gören basit ve gereksiz gibi gözüken bu pul gözardı edilerek furş eksik monte edilmiş olabilir.

Fren konusuna gelince bisikletin yılına bakılırsa tahminen eğer ki bu spor bir yarış modeli değil ise büyük ihtimalle bisikletçiler arasında çubuk fren olarak geçen, "rod" frendir ki bu durumda da değişiklik öncesi bisikleti fotografları ile görmek ve değerlendirmek gerekir. Özetle çözümü kolay, yeter ki detaylı fotograflar olsun.

4. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Doğukan ben yanlış bişey mi söyledim gözden kaçırarak, niye alıntı yaptın anlayamadım. :)

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Hayır öyle bir şey imâ etmedim, sadece katıldığımı belirterekten üzerine bu pul mevzusunu ekledim. :)

Murat Yavuz bunu beğendi.
  6. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkürler Doğukan ayrıntılı fotoğrafları akşam gönderirim. Spor yarış modeli değil çünkü kilit ışık pompa v.s. yerleri duruyor.