Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

furç sorunu

Konu, 'Kadrolar' kısmında gurkankas tarafından paylaşıldı.

1. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Aldığım kadronun üzerinde cane creek furç takımı var. Montojını yaptım fakat, üst ayar vidasını çok sıktığımda gidon zor dönüyor (normal sürüşte pek farketmiyorum fakat bisikleti kaldırıp çevirdiğimde zor dönüyor) vidayı biraz gevşettiğimde ise gidon rahatlıyor fakat maşa boşluk yapıyor ve sallanıyor .

Acaba sorun nedir ? Nasıl bi çözüm önerirsiniz ?

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun muhtemelen yatakları ezmişsiniz... Tatlı talı sıkarak arasını bulmaya çalışın... Ama olmassa furş yatağını değiştirmek en iyi tercih...

Çünkü gevşek furş yatağı hem kadroya hemde amortisöre çok zararlı...

Hayrettin bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Teşekkürler, boşluk şimdilik baya azaldı, çok zorladığım zaman hissediliyor ancak,

Eğer furşu değiştirmem gerekirse aklımda tek bir model var, FSA Pig, fakat kadroma uyarmı diye sormak istiyorum, kadrom specialized p.2, forumda koraymalkoc p.3'de kullanıyor bunu .Fakat yinede sorayım dedim aldıktan sonra elimde kalmasın.

ve son olarak sormak istediğim şey furş takımını kendim söküp takabilirmiyim evdeki normal tamir aletleriyle ? çünkü Balıkesir'de bu furş takımlarından anlayan kimse yok.

4. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle maşa üzerindeki yüksüğü değiştirdiniz mi yeni kadroya montajı yaparken. Farklı setlerin parçaları birbirleriyle uyumlu olmayabilir, başımıza geldi, aynı sonuçla karşılaşmıştık o sebeple soruyorum.

2. olarak eğer gerçekten yatakta ezilme varsa değiştirmek için özel bir aparat olmakla birlikte olmasa da sökebilirsiniz. Diş fırçası gibi sert plastik bir çubuğu allın borusunun üstünden altına doğru çağraz bir şekilde sokup bir çekiç ile yavaş yavaş tüm boru çevresini dolaşarak ve eşit aralıklarla vurun. Alt yatak çıktıktan sonra tersini çevirip üst için yaparsınız.,

Takarken de alın borusunu düz bir satıha koyup çakacağınız parçayı yerleştirin üzerine geniş bir anahtar tarzında bir parça koyup, çekiçle yine çakabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken çekiç darbesini tüm parçaya yayabilecek bir malzemeyi üzerine yerleştirmeniz. (Büyük bir su anahtarının sapı gibi) Aksi takdirde parçaya zarar verebillirsiniz.

Maşa üzerindeki parçayı çıkarırken tornavida ve çekçle dikkatli çalışmak gerekiyor. Tekrar takarkende bir boruyu şafta geçirip üsttn vurarak takabillirsiniz. Ben bu şekilde değiştiriyorum.

gurkankas bunu beğendi.
  5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Ve sonunda, furş takımıyla olan savaşımı kazandım :) Montaj sırasında maşa ile kadro arasında bi miktar açıklık yarattığı için takmadığım parçaları furş çektirme kapakları için aldığım 4 tane furş takımına bakarak doğru bir şekilde taktım.

sonuç: maşa ile kadro arasında 1-2 mmlik bir açıklık var. fakat çok rahat bir gidon dönüşü var, ve boşluk yok.

6. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sorunu halletmişsin sanırım.Ben sana fsa pig değilde,rulmanlı olanını pig pro dh modelini tavsiye ederim ilerde sorun yaşarsan.Bende aynından kullanıyorum.1-1/8 ölçüde bunlar.

gurkankas bunu beğendi.
  7. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Furş takımının alt tarafından bir gres sızıntısı var. Normal midir?

8. aynakol

aynakol Aktif Üye

Adı:
    hakan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @hogutmen bende 1hafta önce maşa furç vs gresledim .sanırım biraz fazla geldi.o zaten fazlalığı atacak zamanla sende silersin sıkıntı kalmaz

hogutmen bunu beğendi.