Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fullface Kask hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Elbrus tarafından paylaşıldı.

1. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bisikleti aldık geriye kask kaldı kask olarak fullface tercih edeceğim downhill&freeride yapacağımdan dolayı biraz araştırdım fiyatları biraz cep yakıyor. öğrenci olduğum için uygun fiyatta bişey arıyorum.
    Sorum şu cross motor kaskı bisiklet için uyarmı farkları nedir farkı var mıdır? görünüşte pek bir fark göremiyorum konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    (Satan arkadaşlar varsa 0 veya 2.el mesaj atarlarsa memnun olurum.)

CROSS MOTOR KASKI ;

Cross Motosiklet Kaskı FF-116 TAIWAN Metalik Siyah 156 TL
    cross motosiklet kaskı.jpg

MTB FULLFACE KASKI ;

mtb fullface kask.png
    Bir sorum daha var yurtdışında bir site buldum bilenler varsa ne kadar güvenilir öneriyormusunuz gümrüğe takılır mı alsam fikir/öneriniz nedir? site ; Fly Racing Default Helmet - Matt White - Black 2015 | Chain Reaction Cycles
    200 TL civarına denk geliyor sanırım.

Bir de şu çeneli kaska denk geldim (almak isteyenler olursa n11'de mevcut) cratoni çeneli.png

Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Elbrus
    Cross kaskları daha ağır oluyor. Ve fena yoruyor bir sure sonra uzun yolda boynunuzu falan. Tecrübe eden birisi olarak söylüyorum çok çok profesyonel bir urun değilse cross kasklarına bulaşmayin. Zaten çok pro ürünler 4-5 bin liracık :D

2. Sırada paylaştığınız ürünün kalitesini bilmiyorum ama güzel duruyor. Gumruge takılmaz sitede gayet güvenilir. Forumda araştırırsanız buradan alışveris yapan çok arkadaş var.

3. Sırada paylaştığınız kask Almanya üretimi başarılı bir marka. Ama adı bana güven vermiyor :D Kırat oni :D absgajja Şaka bir yana bende almayı düşünüyorum n11 den bu ürünü.

Elbrus bunu beğendi.
  3. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @M.Burak KARADAĞ Yorumun için teşekkürler hocam.
    Varsa konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar yoruma bekliyorum :)

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  4. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    full face kasklarda bisiklet kullanıyorsanız bisiklet için üretilenlerden alın, bunlarda hava kanalları oluyor. aksi halde kafanız o eforla birlikte yanar :D

ayrıca çeneliği takılıp çıkarılan üç - dört tane olan bu tip modelden en kötü çene koruması cratoni markasının bu modelinde; en iyisi ise biraz tuzlu ama met parachute

Elbrus ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  5. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Full Face motor kaskları asla uymaz. Ağırlıktan ziyade o tip kasklar boyunlukla kullanılır.

Elbrus bunu beğendi.
  7. ömer mahmut erdoğpan

ömer mahmut erdoğpan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mx kaskları, hem ağırlık olarak sizi yoracak hem de içinde nefes almakta zorlanacaksınız. Linkini verdiğiniz Fly Racing default kapalı kask, gayet güvenilirdir. Türkiye şartlarında uygun parkur bulmak zor olduğundan, zaten çok ihtiyaç duyacağınız da sanmam. Yarım kask dahi size yeterli korumayı sağlayacaktır.

Elbrus bunu beğendi.
  8. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ulas Anladım hocam teşekkürler yorum için.
    @ömer mahmut erdoğpan Benimde hoşuma giden ve almak istediğim kask Fly Racing di eğer alırsam yurtdışından geleceği için beden konusunda sıkıntı olur mu o kafama takılıyor.

9. ömer mahmut erdoğpan

ömer mahmut erdoğpan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Beden seçim tablosunun yanında "Size Chart" linkine tıklayın. Kendi kafa çevrenizi ölçüp oradaki bedenlerle karşılaştırın. Aklınızda bulunsun, biraz dar olması, biraz bol olmasından daha iyidir :)

10. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Son düzenleme: 9 Temmuz 2015
  11. Elbrus

Elbrus «Onursal Üye»

Adı:
    Atakan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    güncellenmiştir.

12. Kensou

Kensou Ride is life.

Adı:
    Batuhan T
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu güncel

13. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de ara ara singletrack olmasa bile istanbul dışında bir yerlerde ufak tefek inişler yapıyorum 2-3 inişten sonra kendimi daha güvende hissetmek için eşek yüküyle para verip fullface kask getirttim ancak sadece 2 defa kullandım. sürekli iniş için istanbul dışına çıkılmıyor istanbul içinde de gerek olmuyor.
    Hafta sonları belgrad ormanında bisiklete biniyorum ve standart bir MTB kaskı işimi görüyor genel olarak.
    Hafif arazide, ormanda vb. (ki böyle yerlerde mutlaka tırmanış yapıyorsunuz) fullface kullanmak biraz eziyet. Karbon bir fullface kaskın ağırlığı bile 900 gr civarı ki emin olun bu bile yoruyor biraz tırmanış yaparsanız. eğer sadece iniş yapacağınız bir yer yoksa fullface yerine Met parachute, bell super 2R gibi çeneliği çıkan kasklar kullanmanız daha rahat olacaktır. hem daha hafifler hem de gerektiğinde çeneliği çıkartıp kullanabilirsiniz. Met parachute kullandım açıkçası gayet iyi bir kasktı sadece bedeni yanlış almışım bu sebeple bir süre sonra sattım...

hee fullface takınca insan gerçekten kendini daha güvende hissediyor ayrı...

14. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    FlY racing olanı çok iyi fiyata bulmuşsun.

15. CemKurt

CemKurt Misafir

16. Edding

Edding Yeni Üye

Adı:
    Atahan S.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Güvende olursun tabii fakat o eforla kaskın içi cayır cayır yanar.
    Biraz agir bir kaskta boynunu ağrıtıp görüşünü bozar.
    Benim oyum kaliteli bir bisiklet kaskı alman yönünde.

17. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bende geçenlerde bir kaza geçirdim, kaldırım kenarındaki ağacın kökleri kaldırımı aynı bir kasis gibi kaldırmıştı tahminen 20 km hızla giderken bu kasisin üstünden manual hareketi yaparak yani ön tekerim havada geçmek istedim normalde hep yaptığım şey fakat bu kez ağırlık merkezini yakalayamadım sanırım bisikletin önü çok kalktı üzerine birde kasisi o şekilde çıkıp inince inerken iyice şahlandı, gidön göğsüme yaslandı neredeyse vücudumla itip indirmeye çalışsamda fayda etmedi biraz daha kalkınca zaten ayaklarımı yere attım fakat hıza yetişemeyince 3 adım koşup kapaklandım yere bu sırada gidonun bir kısmı sol elmacık kemiğime bir darbe vurduktan sonra yüzümü yukarıya doğru sıyırdı sol göz kapağımı çizdi, kolumda 2 büyük sıyrık dizimde de bir sıyrık oldu eldivenim olmasa ellerimde berbat olacaktı, nike eldiven kullanıyorum nasır yapıyor fakat kazadan sonra bırakmaya cesaret edemedim, 2 hafta oldu sanırım hala ufak izi duruyor göz kapağımda, demem o ki başımda kask yoktu fakat bisiklet kaskı takmış olsamda bu yaralanmayı yaşayacaktım bu kazada, hayya allah korusun fren kolu gözümü dahi çıkarabilirdi, mtb sürüyorum, şehir içinde bulduğum patikalara, inişlere gidiyorum, bazende kent ormanına geçiyorum, imkanlar dahilinde şehir içinde kalmak zorunda olduğum için şehir içinde sürüyorum, çok merdiven inişleri yapıyorum bu nedenle full face kask aldım, airoh marka cross kaskı, gözlüğümde mevcut, fakat danışmak istediğim ben bu kask ile dışarı çıkarsam insanlar nasıl bakacak, başta umursamam diyordum ama insan illa düşünüyor, full face kaskla gezip şehir içinde aldığı tepkileri paylaşabilecek bir arkadaşımız varmı acaba, insanlar nasıl bakıyor laf söz eden oluyor mu, şahsen biraz fevri biri olabiliyorum haddi olmayan işlere karışan insanlara karşı, canım sıkılsın istemiyorum, şehirde yeterince sürmüş olanlar bilir, binbir türlü insanın binbir türlü bakışına ve hareketine tanık oluyorsunuz, üzerinize yürüyenmi ararsınız, saçma sapan kafasını uzatan mı, kim bilir bayan arkadaşlarımız nelerle karşılaşıyor hayal edemiyorum, bu nedenle sormak istedim aldığınız tepkileri, ona göre hareket edeceğim