Fullface kask hakkında genel konu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez

O kasklardan nereden bulabilirim veya hemen alabilirim.

@Hüseyin Külcüoğlu

Teşekkür ederim hocam, inceleyeceğim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu kask Giro markasının Switchblade modeli, yurtdışından getirtmeniz gerekiyor, ülkemizde getiren pek görmedim.
ayrıca buna benzer MET marka Parachute model de bakabilirsiniz.

Muhtemelen Giro (görselde olan) kaskı bulamazsınız ama Met Parachute kaskın yenisi çıkıyor bir iki ay içinde satışa girer.

http://www.sanvit.com/cache/img-bekleidung-helme-met-2014-met-parachute-hes-4.jpg

(link)

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Bu konuda bilgisi olan yokmu?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
deltadan bulabilirsin. normal sürerken kullanmıcan demi.

• Beğen
Tepkiler: kasapogluu

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Yok hayır tabiki, six six one mı giro mu dersiniz fikriniz varmı bu konuda ☺

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bisikleti aldık geriye kask kaldı kask olarak fullface tercih edeceğim downhill&freeride yapacağımdan dolayı biraz araştırdım fiyatları biraz cep yakıyor. öğrenci olduğum için uygun fiyatta bişey arıyorum.
Sorum şu cross motor kaskı bisiklet için uyarmı farkları nedir farkı var mıdır? görünüşte pek bir fark göremiyorum konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
(Satan arkadaşlar varsa 0 veya 2.el mesaj atarlarsa memnun olurum.)

CROSS MOTOR KASKI ;
Cross Motosiklet Kaskı FF-116 TAIWAN Metalik Siyah 156 TL
cross motosiklet kaskı.jpg

MTB FULLFACE KASKI ;

mtb fullface kask.png
Bir sorum daha var yurtdışında bir site buldum bilenler varsa ne kadar güvenilir öneriyormusunuz gümrüğe takılır mı alsam fikir/öneriniz nedir? site ; (link)
200 TL civarına denk geliyor sanırım.

Bir de şu çeneli kaska denk geldim (almak isteyenler olursa n11'de mevcut)cratoni çeneli.png

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Elbrus
Cross kaskları daha ağır oluyor. Ve fena yoruyor bir sure sonra uzun yolda boynunuzu falan. Tecrübe eden birisi olarak söylüyorum çok çok profesyonel bir urun değilse cross kasklarına bulaşmayin. Zaten çok pro ürünler 4-5 bin liracık :D

2. Sırada paylaştığınız ürünün kalitesini bilmiyorum ama güzel duruyor. Gumruge takılmaz sitede gayet güvenilir. Forumda araştırırsanız buradan alışveris yapan çok arkadaş var.

3. Sırada paylaştığınız kask Almanya üretimi başarılı bir marka. Ama adı bana güven vermiyor :D Kırat oni :D absgajja Şaka bir yana bende almayı düşünüyorum n11 den bu ürünü.

• Beğen
Tepkiler: Elbrus

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
full face kasklarda bisiklet kullanıyorsanız bisiklet için üretilenlerden alın, bunlarda hava kanalları oluyor. aksi halde kafanız o eforla birlikte yanar :D

ayrıca çeneliği takılıp çıkarılan üç - dört tane olan bu tip modelden en kötü çene koruması cratoni markasının bu modelinde; en iyisi ise biraz tuzlu ama met parachute

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Full Face motor kaskları asla uymaz. Ağırlıktan ziyade o tip kasklar boyunlukla kullanılır.

• Beğen
Tepki
57
Bisiklet
Scott
mx kaskları, hem ağırlık olarak sizi yoracak hem de içinde nefes almakta zorlanacaksınız. Linkini verdiğiniz Fly Racing default kapalı kask, gayet güvenilirdir. Türkiye şartlarında uygun parkur bulmak zor olduğundan, zaten çok ihtiyaç duyacağınız da sanmam. Yarım kask dahi size yeterli korumayı sağlayacaktır.

• Beğen

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
@ulas Anladım hocam teşekkürler yorum için.
@ömer mahmut erdoğpan Benimde hoşuma giden ve almak istediğim kask Fly Racing di eğer alırsam yurtdışından geleceği için beden konusunda sıkıntı olur mu o kafama takılıyor.

Tepki
57
Bisiklet
Scott
Beden seçim tablosunun yanında "Size Chart" linkine tıklayın. Kendi kafa çevrenizi ölçüp oradaki bedenlerle karşılaştırın. Aklınızda bulunsun, biraz dar olması, biraz bol olmasından daha iyidir :)

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
güncellenmiştir.

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Ben de ara ara singletrack olmasa bile istanbul dışında bir yerlerde ufak tefek inişler yapıyorum 2-3 inişten sonra kendimi daha güvende hissetmek için eşek yüküyle para verip fullface kask getirttim ancak sadece 2 defa kullandım. sürekli iniş için istanbul dışına çıkılmıyor istanbul içinde de gerek olmuyor.
Hafta sonları belgrad ormanında bisiklete biniyorum ve standart bir MTB kaskı işimi görüyor genel olarak.
Hafif arazide, ormanda vb. (ki böyle yerlerde mutlaka tırmanış yapıyorsunuz) fullface kullanmak biraz eziyet. Karbon bir fullface kaskın ağırlığı bile 900 gr civarı ki emin olun bu bile yoruyor biraz tırmanış yaparsanız. eğer sadece iniş yapacağınız bir yer yoksa fullface yerine Met parachute, bell super 2R gibi çeneliği çıkan kasklar kullanmanız daha rahat olacaktır. hem daha hafifler hem de gerektiğinde çeneliği çıkartıp kullanabilirsiniz. Met parachute kullandım açıkçası gayet iyi bir kasktı sadece bedeni yanlış almışım bu sebeple bir süre sonra sattım...

hee fullface takınca insan gerçekten kendini daha güvende hissediyor ayrı...