Full Performans:istanbul=bursa,derekızık Keşif Turu.16.08.2008

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
16.08.2008 KESTEL,DEREKIZIK,ERİKLİ,ŞELALE,HAMAMLIKIZIK,CUMALIKIZIK VE BURSA
BİZ ENİYİSİNİ YAPANA KADAR ŞUAN ENİYİSİ BU!!!

slm tüm pedalsever arkadaşlar.tarihte bir yanlışlık yok,bu turda bana eşlik eden BYCİX(zafer)beni yanlız bırakmadığı ve tüm dostluk adına nevarsa kocaman yüreğinde benimle paylaştııgı herşey için buradan huzurunuzda kendısıne sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi sunarım...
o tarıhte palanladık fotoları böyle birzamanda atmayı,nedeni de,yazdan,sıcaktan,yeşilliklerden kısacası doğanın tüm güzelliklerinden mahrum olduğumuz bu kış aylarında bu güzellikleri sızlerlepaylaşmak güzel bir duygu,tabıkı kışında ayrı birgüzelliği var,ama yaz appayrı:) :)

TUR HAKKINDA KISA BİLGİ:gerçekolan birşey varki,bu tura başllamadan önce bycx le kafa patlattık,pedallarımızı busefer keşif için çevirelim dedik,hiç bilinnmeyen bir yerolsun istedik,yanı bisikletın hiç pedal çevrilmediği bir yer,bizizorlayacak,olabildiğince asfalttan gidilmemesi,bilinen gidilen yol değilde unutulmuş,bozulmuş,ulaşımı imkansız olan dağ yolları,su birikintileri,vsvs.bursada bulundugum ıkıgun ıcınde tek başıma önce bılmedıgım yerlere pedal bastım,DEREKIZIK,daha önce hiç bilmedğim gelmediğim köye gırdım,derekızıkta yaşayanlarla konuştum,derdımıanlattım,asfalttan şelale dediler,asfaltolmayacak dedım,ozaman dağ yolunu işaretettiler,işte bu dedim,uyardılar,o yollar kapalı,bozuk,heyelan ve yağmursuları yol bırakmadı,kaybolursunuz,sık dikenli ve orman içi çok tehlikeli dediler.,abi dedim:tehlikeyi yaşamak için ben burdayım,önce şaşırdılar,sonra pedalımı dedikleri yere doğru bastım köyden 200 mtr sonra dağ yoluna giriş yaptım,
aman allahım tamistediğim bu dedim,dik,sık,yağmur sularıyla biten yollar taşlı,mıcırlı,yaklaşık 1 km gittim,ama kalbimin atışlarını dışarda hissediyorum.
işte bu tam bize göre FULL PERFORMAN FULL MACERA,bursa:istanbul
fazla ilerlemden dönüş yaptım,hemen bycxi aradım,heyacanıma oda ortak oldu,abi dedi orası tehlkeli,otarafa giden olmamış dedi,ıyıya biz gideriz dedim,süüperrr dedik,FULL PERFORMANS için keşif yapıp kışın da buraya çamura gelırız dedım:):)bycx abı dedı sen yeterki pedalını buuğrda bas senınle uzuya varım dedi,ozman dedim oradaki şartları zorlayalım,nekadar dayanıklıyız,varım demesıyle rota dönüşünü dahada zorlaştırıp,kesteldağ arkasından dolaşıp HAMALIKIZIK,sonrası CUMALIKIZIK ve oradan sanayıden inip şehir merkezine plan yaptıktan sonra, sabah bukuşmak için saati kararlaştırdık,
kestelde buluşup,kestelin hemen üst tarafında bulunan tepeyi pedallarımızla dövelim dedik,vede öle oldu,geceden dınlenen kaslarımızı ilkorada kamçıladık,ortalama 5 km sonra
İŞTE DEREKIZIK

(link)
(link)
derekızık köyünden dağ yoluna giriş yapmak için ilk hamlemiz:boese157: :boese157:
(link)
(link)
(link)
(link)

harıka doğa manzaralarıyla karşılaşıyoruz,öyleki sağlı sollu dikenli otların yolun ortasına dogru uzayıp yolu kapadıklarını görüyoruz,adeta deşip geçiyoruz,ama dikenli otlardanda nasibimizi alıyoruz,kanayan bacaklarımız,kollarımız ve bıleklerımzı görmek bizidahada coşkulandırıyor,nedenmi:?ben buna acı diyorum,sadece ilerlemek,acının yerini heyecanın almasının burada öğrenmek mumkun,

(link)
(link)

Scudo

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
sahnede GRİKARTL=BYCİX

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

arkadaşlar gördüğünüz gibi yolortasına doğru büyüyen çalı,dikenli otlarla manzara bir harıka,bide burada bisiklet sürmek heleki iniş,dedimya kanamayan bir yerımız tayt ve forma altımız hee bıde gözlük ve kaskımızın alt kısımları,fotolarda herşey anlatılıyor,
şu manzaraya nedemek lazım,
ADINI SİZ KOYUN:))

(link)
(link)
ışınlanan iki macerasever:)
(link)
(link)
adını sormaya bile zamanımız olamayan bir köye yolumuz çıkıyor,ve
buradan yoldan çıkıp ormana girmeyi planlıyoruz,tekerleklerimizi meçhule sürüyoruz,amacımız da bu'
(link)
(link)
bir tarlaya giriyoruz,ama her sebzenin ve meyvenin olduğu bir tarla,dedikya baştada,bilmediğimiz yöne süreceğiz pedallarımızı,ve tabiata ana bize kucak açıyor:)::)minnettarız sana tabiat ana

(link)
(link)

tarla sahibiile karşılaşıyoruz,güzel ve bize yakışır bir tebessümle selamlıyoruz beyfendiyi,tanışıyoruz adı sabahattin,ve dedimki ona,ben yerınde olsam ölürsem beni buraya gömün derim,cennet dedikleri yer burası olsa dedim,kendine yakışır bır üslupla gülümsüyor ve gençler sözüyle başlayıp kısa bir konuşma geçiyor aramızda,buda emekçi insanın nekaar büyük bir yüreğinin oldunun açık bir kanıtı,hemen dalından yenı koparılmış şeftalileri bize ikramı oluyor,enerjiye ihtiyacınız olacak deyip ormanı takıpediyoruz,
ısmarlama gibi olacak,oradan sık ve zorlu bir orman lütfen :):)

(link)
(link)
(link)
(link)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
kardeşim benim yaww harikasın,arkadaşlar işte bahsettiğimiz sık orman ve olabildiğince ormanın ayakbasmamış yererine pedallarımızla kucaklaşıyoruz

(link)
(link)
(link)
(link)

ve ŞELALE''' ye varmış bulunuyoruz,şelale tam arkamızda,
(link)
(link)
not:arkadaşlar bir hatırlatmada bulunayım,marketlerde satılan ERİKLİ suyunu hepimiz biliriz,işte erikli burası,burayada erikli şelalesi derler,içtiğimiz erikli suyu buradan bizlere gelmektedir,aldığımız bu bilgi bizi birazda olsa şaşırıtıyor.helal olsun,buranın en kalıtelı suyu.
(link)
(link)

BURAYA DİKKAT!!
arkadaşlar bu gördüğünüz erikli köyünün KÖY KADINLARI DERNEĞİNE ait.şark bir resturant,kahvaltı,yemek,neişsterseniz mevcut.tamamıyle doğal ürünller,domatesi bahçeden,çayı erikli şelalesinden,süt'ü besledikleri oyun keçilerden,ya aklınıza gelecek herşey doğal,duyduğumuzda daha fazla bilgi almak için içeri giriyoruz,evet burayı köylü kadınlarımmız emekleriile şekil almış.5 yıl boyunca çalışıp hiç para almadan burayı inşaa etmişler,ve şimdiise köye katkıda bulunuyor,çalışanları tamamıyle erikli köyü kadınları,üyeleri ve müdürleri bile var,helalolsun,işte kadınlarımız diyoruz,hepsini canı gönülden tebrik ediyor,müdürü olan ablamızla tanışıyoruz,kimolduğunu öğrenince şaşırıyoruz METRO TURİZM'',n sahibinin eşi..yanlış duymadınız,dahada bir gururlanıyoruz,böyle olağanüstü bir yerin işletmesinde hiçbir karşılıkolmadan tamamıyle kadınlar arası bir dayanışma,
buyrun bahsettiğimiz yer
(link)
(link)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
fotoğrafları için izin alınmıştır,forum hakkında kendilerinide bilgilendiriyoruz,
işte o güzelim insanların, gururla resimlerini sizlerle paylaşalım
(link)
(link)
(link)
(link)
bizi dahada heyecanlandıran birolayla daha karşıkarşıya kalıyoruz,hani kelimelerin son bulduğu bie an oluyorya insanda,işte duyduklarımız buna nedenoluyor,
gelen müşteriler için de bir dilek masası yapılmış,defterli,anlatımlı,ayyıldıızlı bayrağımızında olduğu ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ümüzün portresinin olduğu,hayatını ve devrimlerini anlatan ve nutuk kitaplarının olduğu bir yer...böyle anlatılamz güzellikle ilkdefa karşılaşıyorz .....
kalemi alıyoruz,,ve mısralar dökülüveriyor bembeyaz sayfalara....
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
burada ehududu reçelide yapılıyormuş,bunuda kendileri yapıyor ve burada satıyorlar,buda ek bir gelir kaynağı,damda yaptıklarını söylüyolar,cıkıp bakalım dıyoroz,o anda yaşlı bır annemızın şekertorbasını boşaltırken zorlandıgını gören kardeşim bycx hemen bır el atıyor ve çorbada bızımde tuzumuz olsun diyoruz,emeğimiz helal olsun diyerek yardım etmekte onur duyuyoruz
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
çeşmeler dahil herşey orjinal,doğal
(link)
(link)
(link)
(link)
kaldıgımız yerden devamediyoruz dahada yukarılara cıkıp keşife devam dşyoruz,
(link)
(link)
buraya ait son köyün oldugunu ögreniyoruz,
(link)
(link)
pedallarımızla basıyoruz,yeniyeni yerler keşfediyoruz,(link)
(link)
dahada ilerledikten sonra dönüş yapmaya karar veriyoruz,aynı güzergah olmak şartıyla,erikli köyü,şelale,derekızık,kestel,hamalıkızık,cumalıkızık ve bursa şehir merkezinde son buluyor turumuz,
ama kestelden sonra bilmediğimiz bir dağın arksından hamalıkızık ordan cumalıkızık yapıcaz,işte adrenalin deyiy çantalarımzı sıkıbağlayıp dönüş tam bir adrenalin buna tehlike de eklenince kaçınılmaz oluyor,çünkü geldiğimizrotahep tırmanıştı,şimdi ise kestele kadar iniş,wawwww
cumalıkızığa kadar durmadan pedallıyoruz,

TARİHİ CUMALIKIZIK,

(link)
(link)
(link)
(link)
arkadaşlar gerçekten burası tarih bakımından önemlibiryer,osmanlı dedelerimizden miras,hermetre karesınde tarih kokan bu nadide yerin ülkemizdeki diğer tarihi yerlerde olduğu gibi burasıda adeta ölüme terkedilmiş bulunmakta,tarihimize nezaman sahip çıkacaz orası biilinmiyor,birkaçyerin derli toplu olduğunu görüyoruz,restore edilmiş,nedenmi,tamamiyle duygusal arkadaşlar,birkaç dizi filminin çekildiği evler dışında...
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
film gibi biraz:)))
(link)
(link)
(link)
(link)
buram buram tarih kokan bır yer burası,
FULLPERFORMANS DEVAM EDECEK,bizden sakın ayrılmayın
FUL PERFORMANS BİR İSTANBUL=BURSA MACERA TAKIMIDIR
...............................taklitlerimizden sakının............................

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
teşşekkürler yine başarmışşınız güzel bir bursa gezisine imza atmışşınız...
tek silahsörler gibi gezmeyi seviyorsunuz herhalde. bursa ya gelipte bir telefon kadar yakında olupta ......
saolun ayagınıza saglık...

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@Ediz Tevfik Özgan

abi teşekkürler yorum ve bilgipaylaşımın için,evt bu rota baba bir rota,burayı keşfetmıştık,inşallahh bu kış oraya bır performans turu yapıcaz,eğerki kar tamamıyle kaplarsa ozaman dediğiniz gibi bahara yapabiliriz çok iyiy olur,kar olsada palet takarız yınede çıkarız abii:)))bahara çamur turu yapmış oluruz,rota çok uygun., çıkarız,:)))),beraber turlamayı allah nasıp etsin,hoşçakalın,

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
burada gökyüzünü görmek sadece yapraklar arasından gelen ışıklardan bulabılırsınız,doğa okadar hariika bezenmişki hayretle seyredıp pedallıyoruz.
(link)
(link)
(link)
(link)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@msd_57

teşekkürler memedım,bıdahakıne senı özellıkle aramızda görmek isteriz..bakıyorum mangalı sucuğu ekmeğı bırakmışşın harıka,bu iyiye işaret,seni artık dağ orman paklar....scotın hakkını verelım diimiiii,:)))))))

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
yorumunu ve paylaşımını eksiketmeyen tüm dostlara tektek teşekkürler,sağolun

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
okan&zafer harikasınız... bursanın ve özellikle uludağın nimetlerinden yararlanmak lazım böyle... geç de olsa paylaşım ve fotolar için tşkler...

edizin dediği rota çıkış diilde iniş olur bence :) hem de çok güzel olur :)
bu arada kötü bir haber vereyim, zeyniler yolunu köye kadar parke taş yapmışlar gıcık oldum :s

sevgiler...

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
fatihim teşekkürler,seni görmek güzel,gittiğimiz rota ediz beyın bahsettği rotayla aynıolmayabilir,zaten zafer sizlerle sen,elman kutsalla görüşecek,bu rotayı detaylıolarak çıkartacağız,bak ozaman neleroluyor o dağda,bursanın,uludağın nimetlerinden sayenizde yararlanıyoruz,bu yaşadığımız güzellikleri sizlere borçluyuz,o yüzden teşekkür az gelir,dedimya yüreğiniz sizler kadar büyük,oyüzden böyle bir coşkulu içten samimi bir takım kuruldu.
hoşçakal.....bomba gibi olacak....ya bizede bu yakışır,İSTANBUL=BURSA

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@AYTEKİN ERZAN

inşallh,aramızda sizleride görmek isteriz.hoşçakalın,

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@penelope

vay vay bak fatihim kutsalda burda,yorum için teşekkürler,asıl süper olan sizlersiniz,yüreğiniz gibi.herşey için ben teşekkür ederim dost
bak bunu sevdim,
no mangal no sucuk== :) forza çamur diyorum artık.
tam sana yakışır bir cümle :):))