Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

full performans,full macera.uludağ eteklerinde istanbul=bursa 27.07.2008

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında grikartal tarafından paylaşıldı.

1. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    selam pedal sever dostlar,,,
    BİZ ENİYİSİNİ YAPANA KADAR ŞUAN ENİYİSİ BU...
    üç kişi ile gerçekleşen full performans full macera için seçtiğimiz rotanın genel görünümü,

arkadaşlar öncelikle şunu belırteyım,bu rotayı bursada elman kardeşimle hazırlarken,tur a ortalama 20 kişilikolarak düşünmüştük.
    istanbul un iptaliile,tur 3 kişi ile başlamıştır.OKAN,ELMAN,KUTSAL,biri var ki taktır ettım,zafer(bycix)o günün metallıca konseri icin 85ytl ye aldıgı bıletı bizi yanlız bırakmamak için yakmak istemesi gerçektende beni accayip duygulandırdı,ve gerek ben,elman ve de kutsal ın iknasıyla istanbul dakı metallıca konserıne cumartesı aksamından yolcu edilmiştir..
    başta elman,kutsal ve zafer bursada bulundugum süre içerisinde beni yanlız bırakmadıkları için vede bu turun gerçekleşmesinde büyük katkı ve eksilmeyen özverilerinizden dolayı sonsuz saygı ve tesekkurlerımı beyanetmek ısterım,yüreğiniz kadar büyüksünüz,,,,

tur hakkında genelbilgi:tur düşündüğümüzden daha uzun,zor ve tam full performanslı full macera ve dayanıklılığa dayalı bır tur olarak gerçekleşti,ortalama 130 km,%70 tırmanış(asfalt&arazi,),%30 asfalt,arazinin yapısı fazlasıyla değişken olması bizi dahada cok performans a davet ediyordu,engebeli dar ve dere yatakları,sıngletreck ler,arazi tırmanışındakı teknık,inişlerdede kendını gösterıyordu,inişlerde,kalbinizin dışarda attığını hissetmek accayıp bırduygu,bunu yaşadım,misiköyünden sarıalanakadar 3 saat kadar tırmanış,bunun ortalama bır saatı asfalt,gerisi arazi,sert ve geçişi zor bölgeler,100 m rakımdan 1000 ye kadar arazden tırmandık, 1000 m de hüseyinalanda yani asfalta bağlanan yol,iniş teknik isteyen bir güzergah,hüssyınalandan da 900 m cvarı asfalttan çıkıcaz,ordan sıfır rakıma yıne ınıs,
    dedıkya performansve dayanıklılığa bağlıbır tur olacak,toplam 3 yerde su ve ihtiyac molası verılmıştır,buda ortalama 45 kmbır.mataramızdakı suyun bıtmesı zararımıza ama performans ve dayanıklılıgımızıda görmek zorundaydık.ortalama 2 dk,gereksız durulmayacak,foto cekılmeyecek,fotolar ıcın ortalama 20 ile 30 sn ye verılmıştir,yıyecek olarak,tur ıcın start verıldıgı yerde sadece bır cıkolata.buda tur için gereken ciddiyet ve önemli unsur,bu kurallar ilk mola yerımız olan atlas köyünde rota bilgilerini paylaşırken oluşmuştur,

buyrun fotolar,
    atlas köyü
    atlas köyünde durum değerlendirmesi,haritalardan rota paylaşımı ve tur boyunca uyulması gereken kurallar burada gerceğe dönüşüyor,,

2. grikartal

Seviye:

3. grikartal

Seviye:

4. grikartal

Seviye:

5. grikartal

Seviye:

6. grikartal

Seviye:

7. grikartal

Seviye:

8. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Gezi güzel fotolar güzel.Bycix'i takdir etmek lazım böyle bir gezi için bile olsa tekrar şansı varken; metallica gbi Türkiye'ye binde bir gelen grubun konserinden vazgeçmek istemesi güzel davranış.

grikartal ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  9. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    harika ve süper bi gezi olmuş arkadaşlar ayaklarınıza sağlık gezilerinizin dewamını dilerim...

Elman TEMEL ve grikartal bunu beğendi.
  10. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Sonunda bu güzel rotaları birleştirilerk harika bir tur yapmışsınız ve paylaşmışsınız. Forum kayıtlarında sabittirki tüm bu rotaları forum ailesinde ilk yapıp yayınlamış,arkadaşlara tanıtmış biri olarak http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7957 http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=6483
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=6112
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=9912
    İl dışından gelen değerli arkadaşlarında bu doğa harikası yerleri görmüş olmasına nekadar sevindim anlatamam.Hali hazırdaki avtarımda zaten dağyenicedir. Tabi ben bu 130 kilometrelik parkuru birkerede geçmedim ama geçenleride nekadar tebrik etmek gerekir bilirim. Rakım farkınızı 1000 vermişsin ama en az1500 dağyenicede 600 rakıma çıkıp sonra tekrar 100 rakıma düşüyorsunuz, ardından gökçeörendensonra tırmanış bitip tuzaklıya gidiştede tekrar ciddi rakım kaybediyorsunuz.Hüseyinalan piknik yerinde tekrar tırmanıp1000 rakıma çıkıyorsunuz. Bu düzde 200kmden fazla efor demek valla bravo.Bidahikine Atlas köyünün üstünden kadriye üzerinden Orhaneli tepelerini yada çınarcık barajını inşallah beraber yaparız. Başlık bence çok doğru olmuş.

Elman TEMEL bunu beğendi.
  11. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Yanlış olmuş. Rakım farkınız1500 değil enaz 2500 şeklinde yazılacaktı

12. Metin Güler

Metin Güler Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle ayaklarınıza sağlık ben de o gün işim olduğu için katılamayanlardanım elman davet etmişti fakat şimdi fotoğrafları görünce pişman oldum diyebilirm:)
    Ayrıca gösterdiğiniz harita sadece işin arazi kısmı oraya kadar yapılan yol da önemsenmeyecek bir mesafe değil..bir de ufak bir ayrıntı daha gezi tarihi 2007 olarak verilmiş konuyu bilmeyen arkadaşlar geçen seneden sanabilir ilk bakışta..
    Daha önce misiye kadar 2 kez tamamladıgım bu parkurda şimdiki hedefim geri kalanı da bitirmek..elman hazırlan:)

grikartal ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  13. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selam dostlar:
    mükemmel bir rota ve geziye imzanızı atmışsınız,,
    malisef o tarihlerde iznimi memleketim rizede geçirdigim için size katılamadım nasip olmadı. hoşçakalın.......

14. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşım için tskler.güzel kareler vardı ve arkadaşada tbr ederim...

15. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar geçekten güzel bir tur fotolarda harika , paylaşımınız için teşekkürler

16. by_cix

by_cix Aktif Üye

Seviye:
    ahhhh oralarda olucaktim ki bende katilacaktim tura ama kismet degilmis ne yapalim aykalariniza saglik cemaat hepinize slm olsun bulgaristandan :) bu arada gri kartal bizim fotolar :D????

17. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler çok güzel ve zorlu bi gezi olmuş

18. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    kalabalık bir kadro ile aynı tur tekrarlanır mı acaba ?

19. grikartal

Seviye:
    teşeküür edızbey ,paylaşımınız ıcınde,evet cok zor ve oldukca performans isteyen bırokadarda efor gerektiren birtur oldu,zatene elmanla bu rotayı planladıgımızda zor olanı sectık,yoksaperformans ve macera artı dayanıklılık olmazdı,hemkendımızı sınamış olduk,vede karşılığını aldık,enazındanbu parkurhakkında bılgınızvar,yaşamayanlar bıraz abartılı bulabılır,,
    bahsettıgınız rota yı gercekleştirebışırız nedenolmasın,benım içinde harıka olur,ince düşüncenizden dolayıtekrar tesekkuurler
    grikartal[okan]

Ediz Tevfik Özgan ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  20. grikartal

Seviye:
    dost nedemek,herzaman burdayız(bursa):)senınlekonusmustuk,gelemecegıne bendeuzulmustum,rotayı bırdaha gerceklestırırızyeterkı gönuller bır olsun.)hoşçakal

Ahmet ERTAN ve Elman TEMEL bunu beğendi.