Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Full Carraro vs Boş Scott

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Mert SANER tarafından paylaşıldı.

1. Mert SANER

Mert SANER Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar daha önce bianchi ve carraronun iki modelini kıyaslamanızı istemiştim , bisikletleri iyice araştırdıktan sonra kesenin ağzını biraz daha açmaya karar verdim. Şu an kararsız kaldığım nokta kadro kalitesinin ne kadar önemli olduğu...

Almayı düşündüğüm bisikletler (iki bisikleti de yaklaşık 1000 tlye alabiliyorum)

Carraro CRX 912 veya 1012(özellikleri aynı) (Deore , hidrolik disk) http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=5
    Scott Aspect 50 (Acera m-390 , v-fren ) http://www.scott-sports.com/global/en/products/221760005/bike-aspect-50-black-red-xs/

Arkadaşlar bu kıyaslamayı fiyat açısından yaptım yoksa donanım açısından kimin iyi olduğu bariz belli ; fakat scott alüminyum 6061 , carraro standart alüminyum kullanıyor sizce sadece kadro için bütün donanımdan vazgeçilir mi? Hangisini önerirsiniz full bir passat mı yoksa boş bir mercedes mi :D

2. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben olsam carraroyu alırdım. Scottun kadrosuna baktığında 6061 alu. demişsin. 6061 pek tavsiye edilmiyor rijit(sert) olmadığı için. Ama carraronun rijit olduğunu biliyorum. Sonuçta Carraro da çok geri kalmış bir marka değil, gösterdiğin scott da bu markanın en düşük bisikleti. Seçim yapmak sana kalmış:) ama ben olsaydım donanımı ön planda tutardım.

gok bunu beğendi.
  3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Her zaman söylediğim gibi markaya para vermek mantıksız.

gok bunu beğendi.
  4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Valla boş Scott, dolu Carraro, yarı dolu Whistle falan bilmem de ikisini şöyle genel olarak kıyaslayınca, illa ki ikisinden birisi seçilecek ise, Carraro daha doğru bir karar gibi duruyor. Benim düşüncem..

gok ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  5. Mert SANER

Mert SANER Yeni Üye

Seviye:
    Bazı arkadaşlar Scott'un kadrosu çok iyi , al sonra donanımını yükseltirsin diyorlar ,ama ben aldıktan sonra para harcamak istemiyorum. Şu anda Carraronun crx 912,1012 veya 436 Daytona modelini almayı düşünüyorum , bu bisikletlerden fazlasıyla keyif alır mıyım arkadaşlar?

Forumda bu bisikletleri kullanan tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

6. kadir34

kadir34 Yeni Üye

scott kadro olarak carrarodan daha kaliteli değil bu modelde,sonuçta ikiside alaşımlı kadrolar,o yüzden donanımı tercih edin derim..

gok ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  7. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence carraro, Scott alırsanız sadece markaya para ödersiniz

gok bunu beğendi.
  8. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    İki bisikleti de inceleyin, mümkünse deneyin.
    Kalite farkını anlamayacaksanız Carraro, anlarım ama önemsemem diyorsanız yine Carraro, farkı hem anlarım hem de önemserim diyorsanız Scott :)

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yoruma bayıldım Çağatay seni takip etmek gittikçe daha keyifli oluyor.

Forumda çok nadir aklı başında marka fanatizmi içermeyen yorum okuyorum teşekkür ederim.

Konuyla ilgili ben de giriş seviyesindeki markalı bisikletlerin daha az tanınan rakiplerinden kadro açısından iyi olmayacağını, Kalite farkının üst düzey ürünlerde olduğunu savunuyorum. Ömür boyu garanti zaten tamamen yalan hele ki giriş seviyesinde. Servis, müşteri hizmetleri aldığınız ürünün etiketi ile doğru orantılı olacaktır.
    3.000TL üzeri bisikletlere bakmıyorsanız markaya para harcamayın derim.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  10. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok araştırdım carrarodan zevk alıcağınızı umuyorum , carraro cr x 1012yi sipariş verdim hafta içi elimde olacak , scott yerine carraro daha iyi gider bence , carrarolar arasında ise seçimim cr x 1012 :)

11. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok araştırdım carrarodan zevk alıcağınızı umuyorum , carraro cr x 1012yi sipariş verdim hafta içi elimde olacak , scott yerine carraro daha iyi gider bence , carrarolar arasında ise seçimim cr x 1012

12. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    yorumlar gayet guzel acıklanmis.banada kalsa 6061 aluden uzak kalman.7005 aluler daha rijit+korozyon paslanmaya karsi direncli cinko alasim.carraroda bir marka oldugunu unutmayalim.mesela yesilbisiklet bayisi bile bana arada farkin sadece marka oldugunu soylemisti.marka icin para verceksen ver demisti ama degermi sadece ismine vereceksin dedi.scott icin.donanım onemli demisti.bu sozleri kafamdan uydurmuyorum:D

adapolat bunu beğendi.
  13. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    carraro tartışmasız

14. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    ben olsam tercihimi scottdan yana kullanırdım.kaliteli ve hafif bir kadrosu var alır donanım yükseltirdim biraz tuzlu olurdu ama buna değerdi.