Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Full Amortisöre Yardım

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ATiCO tarafından paylaşıldı.

1. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    arkadaşlar benim eksik bilgilerimle aldığım bir bianchi cobra'm var bu arka amortisörü lock out lu bir amortisörle değiştirmek istiyorum bana yardım edebilecek biri varsa şimdiden teşekkür ederim

yada bazı arkadaşlarmızın açtığı konularda arka amortisör fazla sıkılırsa kapanabilirmiş bu işlemin amortisöre bir zararı var mı yada böyle kullanan arkadaşlarımın yorumlarını almak isterim

HerkezeTeşekkürler...

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arka amörtisörü sonuna kadar sıksanızda yine yaylanır. eğer orta amörtisörü Lock out secenekli bi amörtisörle değiştirmek istiyorsanız bunu hiç düşünmeden yeni hafif bir kadro öneririm. Ön amörtisörü diyorsanız onun da size fazla bir getiri sağlayacağı düşünmüyorum..

3. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yok yok arka amortisörden bahsediyorum

abi o kadar pahalı mı lock out lu amortisör

4. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bende Full süspansiyon bianchi aspen kullanıyorum :( Arka amortisörü değiştirmeyi bende düşünmüştüm fakat fiyatlarına bakınca ağzım açık kaldı.En doğrusu sabit kadro almak,çünkü arka amortisör fiyatına 2 tane kadro alabilirsiniz.

5. HikmetTaha

HikmetTaha Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet lock outlu bir orta amortisör alırsın da birincisi aynı uzunluk da alman lazım onu bulman zor.

İkincisi almaya kalksanda bisiklet parasına gelir ( bianchi Cobra bahsettiğin ) amatör bile tabir edemem hiç de uğraşma yayı vidasıyla sıkıştır iyice sertleşsin derim .
    Ancak üzerindeki yayda çok çabuk özelliğin kaybedeceğindenki ucuz metal ucuz çelik geri yumşayacak ve ayrıca zamanla alt ekyeri aşınarak boşluk yapacak ki rulman olayı olmadığı için sürtünme aşındırıcak .

Kısaca masraf etmeye değmez.

Teşekkürler