Fulcrum Red Metal 3 Jantlar Nasıldır?

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Bu jantları bilen kullanan var mı ? Varsa nasıldır bu jantlar ???

Scudo
Tepki
69
İsim
Mustafa AYDIN
Bisiklet
Merida
@Emre Nakipoğlu bende Fulcrum Quattro 35 kullanıyorum ben inanılmaz memnunum özellikle yokuş çıkış performansı çok iyi. Marka fulcrum olunca söylediğin jantlarında iyi olduğunu düşünüyorum

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Mustafa AYDIN açıkcası ben mavicdiym ama bence işe yaramaz artık... Ona inanmıyorum. Gerek bursadan yarışan arkadaşlarım olsun gerek kendi yaşadıklarım gerek ülkemizde belli yerlerin akor yapabilmesi maliyetli oluşu ve bitmez sorunları bakımından ötürü ben değiştirmek zorunda kalıyorum. Ve bu fulcrum markasını çok insan tavsiye etti. Bu nedenle yine de sormak istedim. Zira aynı benzer özelliklere sahip jantı toplasak 1.300 tl gibi bir şey. İkinci el de alsak tanıdık bildik insan yok... Ondan bu modeli düşündüm bu model hakkında ne düşünüyorsunuz .? Birde bakımı kolay mı ? Göbekler seramikmiş ama rulman yatak değilmiş. Birde yatak aşınsa bile onu da değiştirmek mümkünmüş... Akışkanlık ve dayanıklılık konusunda da iyimiş. Ayrıca jant tel başlarında kilitleme varmış sanırım. Bunlar doğru mudur ? Birde başka ekleyeceğiniz bşy var mı ?

Tepki
69
İsim
Mustafa AYDIN
Bisiklet
Merida
@Emre Nakipoğlu ben yol Bisikleti kullanıyorum. İstanbul avrupa sahil yollarında yaklaşık 700-800 km dir kullanıyorum çok bozuk yollar olmasına rağmen daha akor sorunum olmadı. Bendeki rulman lı modeli yokuş inişe de çok iyi ben pedal çevirmeden indiğim yokuş ları arkadaşlarım arkamdan pedal basarak geliyorlar. Sonrasındaki muhabbetlerimizde inişlerdeki akıcılığı gündem konusu olmuştur. Çok fazla detay bilgim yok ama ben jantlarından çok memnunum tavsiye edermisin dersen kesinlikle satın alınabilinir.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Arkadaşımda fulcrum red metal xrp jantlar var. Şekli de güzel parasıda. Jantın bir teli kırıldı yedek teli yok piyasada. Bursa'da adamın biri jant setini dağıtmış ondan çıkan parçaları satıyordu. Tel adedine 60tl verdi. Yurtdışından alsan hakeza yine aynı şeye denk geliyor. Jant göbeklerinde bir süre sonra boşluk oluşuyor düzelmiyor. Zangır zangır sallanıyor.
Şimdi ise çember akor tutmuyor, fulcrum çember arıyoruz hiçbir yerde yok. Yani 3500tl lik jant çöp oldu.
Size tavsiyem parçası bulunabilen jant seti almanız. Mesela hope veya dt veya sram göbek alın. Dt nin orta seviye çemberleriyle ördürün mis gibi set olur. Telini bulursun çemberi bulursun kafan rahat eder. O göbekte ömürlük olur senin için daha ne ? Benim tavsiyem bu yönde. İyi pedallamalar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hope göbek + Dt swiss Rev tel + ZTR olympic çember

:))