Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makale Fuji Touring

Konu, 'İncelemeler' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Son zamanlarda hayli konuşulan bir bisiklet oldu.Haklı olarak pek çok arkadaşımız da bilgi edinmek istiyor. Bugün bizzat yerinde inceleyerek fotoğrafladım. Fuji touring Ülkemizdeki tur bisikleti sevdasını karşılamaya yeter mi bilemem.Ancak firmanın bu anlamdaki derin boşluğu hayli etkili bir şekilde doldurmaya başladığı açık. Gerek kadro geometrisi,gerek rengi gerekse donanımı ve görece uygun fiyatıyla ilgi çekmeyi başaran bisikleti ölçe biçe inceledim. Öncelikle M boy,seat tube uzunluğu 54 cm olan model üzerinden yaptığım incelemede,55.4 cm olan top tube uzunluğunu bir türlü bulamadım.Anlaşılan efektif uzunluk dediğimiz boru merkezinden diğer boru merkezine yapılan ölçümün aksine top tube için ölçüm dıştan dışa yapılmış.Yani üst boru efektif uzunluğu aslında 51 cm (1-2 mm -,+)

Benim iç bacak boyum 84 cm ve kadro boyu hesabında kullandığımız klasik yöntemle,üst boruyla (Top tube) apış aramda 3 parmak mesafe kaldı-ki bu da oldukça fit bir sonuç.Sele ayarı yaptığımda,tur sürüşünün farklılığını da dikkate aldığımızda 1.80-1.85 aralığında yeterli olabileceğini düşünüyorum.Bu hesabı yol/yarış bisikletiyle karıştırmamak lazım.Bilindiği üzere,zorlu koşullarda ve özellikle tırmanış etaplarında profesyonel sporcuların bile bir alt kadro kullandığını biliyoruz.Kaldı ki Fuji Tourin'in M kadrosu bana oldukça uygun geldi.Boyumun 1.84 olduğunu hatırlatayım.

Arka bagajda taşıma kapasitesi 25 kg olarak belirtilmiş.Ön bagajla birlikte Dünya turuna çıkılır mı bilemem ancak ülke içinde yapılacak günlük ve haftalık turlarda rahatlıkla yeter. Drop bar hayli keyifli bantlanmış. Barent shifter'lerdeki salkım saçak görünümü yok.Kablolar hayli düzgün şekilde gideceği yerlere uğurlanmış. Tutuş ise hayli ergonomik. Donanımla ilgili çok söze gerek yok.Zaten setler hakkında herkesin iyi kötü fikri var.Ben kendi tur bisikletimdeki tektro frenleri aldığım gün değiştirmiştim,bu kısmını bilemem.Ama eminim ki kullanıcılar kendi sürüş özelliklerine göre daha geniş açılı stem,sele sepet vb eklemeleri yapacaklardır.

36 telli jant 28 jantlar için turlarda olmazsa olmaz.hoş görünümlü 700x32 lastikler de oldukça yakışmış.

Ayrıca turdan sıkılanlar küçük oynamalarla bisikletlerini single speed'e çevirerek bir koyundan iki post da çıkarabilirler.Hatta flat bar takılarak 700x28 lastik ve daha dik bir oturuşla güzel bir şehir bisikleti de olabilir.

2. mevlutyuceldinc

mevlutyuceldinc Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gerçekten çok teşekkürler. Bu bisikleti bende sıkı takipteyim fakat kafamı kurcalayan tek soru vites kısmına alışabilir miyim onu düşünüyorum.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  3. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bilgiler için teşekkürler Derya Abi. Katalog çekimi olsa bu kadar şahane olabilirdi fotoğraflar. :alkis:

Derya Keçeci bunu beğendi.
  4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    meraklı kafaları aydınlattınız :)

5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Şu an kendi fuji toruingimi yapmakla meşgulüm bunları gösterip adamın kafasını karıştırmayın :p
    Şaka bir yana bir soru sormak istiyorum. Tekro frenleri değiştirip yerine ne taktığınızi bildirebilirmisiniz?
    Dropbar olayında Fren kolu kullanırken Tekro RL 520 den başka seçenek bulamadığımdan ve o da sadece kendi V frenlerini önermesinden dolayı V fren seçiminde bocalıyorum.

6. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Vaybee klasik bisikleti andıran bi tipi var

7. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İnceleme için çok teşekkürler Derya Bey. İlgilenenler için çok faydalı olduğunu ayrıca bu çalışmaların bisiklet sporunun gelişmesine büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Tanımadan sevemiyosun zira.

Fuji'nin bu modelini forumda sizin ve alan arkadaşların tanıtımları ile tanıdım.
    Alıp tanıtan arkadaşlara da teşekkürler.

Bütçemi planlayabilirsem ve kullanmakta olduğum Salcano İstanbul'u elden çıkartınca en kısa zamanda ben de almak istiyorum.
    2015'te kısmet olursa benim için müthiş olur ancak şartlara göre biraz daha sarkabilir. Zira daha bir ay oldu olmadı şehir içi kullanım amaçlı Dahon Vybe C7A almıştım.

2015 Fuji Touring'in teknik özelliklerinin yanında kadro rengine hayran kaldım. Kahverengi Brooks sele ve gidon bandı ile kahverengi yanaklı lastiklerle benim gözümde daha bi güzel olacak. Yol bisikletlerinde kullanılan incecik varla yok arası gibi görünen iki de siyah çamurluk ekleyince değme gitsin. Şimdiden sabırsızlanıyorum.

Tanıtımınız için tekrar teşekkürler.

8. Lütfü Topal

Lütfü Topal Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 310 dan bu bisikleti cıkarmaya calısacam. olmayacak bunu alacam bayadır takipteyim