Fuji Touring ile iznik-alanya 800 km 10 gün

Scudo

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Bu turun aynısını yapmak isterim ama sayenizde yapmış kadar oldum. Çok güzel yerler ve kareler var. Ayaklarınız dert görmesin

• Beğen
Tepkiler: fuji1899

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@fuji1899
anlatımınız ile birlikte çokgüzel bir tur olmuş, dilinizie,yüreğinize,pedalınıza sağlık

• Beğen

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Ayağına yüreğine sağlık fuji bey.çok kilolu birisiyim böyle tur yazıları okuyunca kilo vermek için daha çok motive oluyorum şuan 125 kiloyum nasipse hedefim ramazan bayramına 90 kg girmek .söylediğiniz gibi diziler toplumun kimyasını bozuyorlar.Güzel kadınlar,yakışıklı erkekler, grift ilişkiler, o biçim evler arabalar ile bilumum lüx ve israf. bilinçli yapıldığını düşünüyorum ve maalesef halkımız ağzı açık seyediyor bu kültürel istilayı kabullenmiş ve bilinç sıfır.geçen misafirim geldi aldı tv kumandasını eline baktı populer tv kanallarının hiç birisi yok spor, belgesel ve birkaç yerel tv hariç hepsini evimden kovdum.uzun uzadıya anlattım ancak özenti had safhada rabbim sonumuzu hayreylesin.

jazzpub

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
Kubilay Devrim
Bisiklet
Fuji
Orijinal sele kullanıyorsunuz sanırım. Brooks arıyor musunuz?

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Berkayesenkaya488

fuji1899

Üye
Tepki
254
Bisiklet
Fuji
@jazzpub
Selamlar;
Fuji'mi ilk aldığımda Brooks B-17 taktım, 2000-3000 km arası yol yapmama rağmen işkence devam etti, sonra Selle Royal'in bu modelini denedim,
günlük olarak 70-80 km. lerden sonra keyifli olmasa da Brooks kadar sıkıntı çıkarmadı .
Sanırım bundan sonra hiç bir bisikletimde bir daha Brooks denemem.

Saygılar...

erdemis

Daimi Üye
Tepki
244
Harika bir anlatım. Yazınız ve fotoğraflarınızla çok büyük bir keyifle sizin yanınızda oldum. Elinize ayağınıza pedalınıza sağlık. :harika:

• Beğen

mr.gevende

Üye
Tepki
153
Bisiklet
Cube
helal. bu arada aksekiden geçmişsin kardeş haberim olsaydı karşılardım

• Beğen

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Güzel tur. Yalnız kendinizi asosyallikle suçlamanız yalnış. Dünyada birçok insan var tek başına bisiklet ile uzun mesafelar kateden. Bu bence tamamen kendine dönüş ve tefekkürün bir başka şekli. Belki çevrenizde insanlar olduğu halde bu turu yapmış olsa idiniz bu çıkarımları elde edemeyebilirdiniz. İnsan yalnız iken daha fazla düşünüyor. Velev ki sizinde resimlerde çektiğiniz o çilekeş hanelerde tam olarak bunun için... Selam ve dua ile.

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
Hayallerin yüksek olmasının yan etkisi mutsuzluktur.

Harika bir tur, içinizdeki o gezgin ruh umarım hiç yorulmaz !

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fuji1899 ben şimdi gördüm beğeniyle imrenerek okudum pedalınıza kuvvet

• Beğen

Sinan H.

Katip
Tepki
363
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tamda tur hazırlığı yaparken ne güzel bir paylaşım olmuş, @fuji1899 Konya'dan sonraki Konya-Seydişehir, Seydişehir-Akseki ve Akseki-Alanya etabınıza ilişkin olarak; sabahları kaçta hareket ettiniz ve akşamları saat kaç civarı hedefe ulaştınız, yolda petrol istasyonu az sanırım, su konusunda tedarikli olmakta fayda var değil mi ? bu 3 güne ilişkin yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten müthiş. Gerek makale yazın, gerekse resimler. Öncelikle bunu bizimle paylaşmanıza çok sevindim. Lakin diğer yandan belki da gözlerimin dolduğu eski tarihimizin yok olması. Ticarethanelere dönmesi.
Emeğinize sağlık, pedalınıza sağlık. Yoldaşınıza iyi bakmanız dileğiyle

fuji1899

Üye
Tepki
254
Bisiklet
Fuji
@Sinan H. öncelikle geciken cevabım için özür dilerim.
Konya-Alanya arasındaki rota en zorlu bölümdür. Konya-Seydişehir arası zevkli, oldukça sulak ve güzel bir coğrafya.

Seydişehir-Akseki arası iyi rampalar var, sonuçta Toros ları geçiyorsunuz... Bazen gözlerim kararmadı değil. (Akseki yolun biraz içerisinde kalıyor ve onca rampa çıkışından sonra yoldan sapıp konaklamak için daha da rampa çıkmak sinir bozucuydu fakat yapacak bişey yok)

Yanınıza su depo etmeye gerek yok çünkü her daim yol kenarında satıcılar çeşmeler vs. var.

Akseki'den sonra artık inişler başlıyor diye rahatlamayın, ara ara iyi rampa çıkışlarıda var :)
Konya- Seydişehir ve Akseki'den çıkışlar sabah erken saatler olursa rahat edersiniz (08-09 gibi)

Herkese güzel düşünceleri ve cevapları için çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

Sinan H.

Katip
Tepki
363
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@fuji1899
estağfurullah, bilgilendirme için çok teşekkür ederim, işyerinden izinle ilgili sıkıntı çıkmazsa önümüzdeki aya planim o rota ama bakalim nasip

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlarında dediği gibi anlatımınız muhteşem. Sanki turu biz yaptık. :) Bir Akşehirli olarak hadi Akşehir'i anlat deseler sizin kadar güzel anlatamazdım.

• Beğen

fuji1899

Üye
Tepki
254
Bisiklet
Fuji
@Erhan42 Akşehir'i hayatımda ilk defa gördüm. Şu kadarını söyleyebilirim ki, fırsatım olsaydı ömrümün geri kalan kısmını Akşehir'de geçirirdim.

Orada tuhaf bir enerji var, insan içine girince çıkmak istemiyor,
oranın havasını içine çekince başka görmeye başlıyorsun dünyayı...

Kim bilir belkide bu yüzden Nasreddin Hoca "dünyanın ortası tam burasıdır" demiş. Akşehir insanın perdelerini açıyor, burayı görmeden kimse anadoluyu gezdim demesin...

Saygı ve selamlar...

Küçük bir reklam: Akşehirde ki "Büşra etli ekmek" Konyada bulunan en baba etli ekmekçileri sollar, daha iyisini yemedim!

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fuji1899

Akşehir için şiir gibi konuşuyorsunuz çok hoşuma gitti. Gerçekten değişik bir havası vardır. Kimine göre sahil kasabası görünümümde kimine göre dağ havasında bir şehir. Hoca Nasreddin ömrünü burada geçirdiğine göre vardır bir bildiği. Bir daha Akşehir'e yolunuz düşerse Etli ekmeği lezzet yada lale tandır kebap'ta yeyin:)). Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi