Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fuji markası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Fuji ülkemizde çok bilinmeyen bir marka ama bisiklet araştıranların mutlaka duyduğu bir marka. Peki ya kullananların yorumları neler? Diğer markalarla karşılaştırabilir misiniz ? Neler biliyoruz bu marka ile ilgili kalitesi nasıldır güvenilir midir bilgilerinizi paylaşabilir misiniz ?

http://melsa.com.tr/indextest.asp?modul=urundetay&Gid=114&marka=3&id=605

2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende bu markanın 'Kawasaki' ile olan bağını çözemedim

3. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bilidiğim kadarıyla tek ortak yanları melsa aracılığıyla geliyor olması..

4. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hocam Amerikan ve Avrupa markalarına gelen en büyük ve kaliteli cevap fuji.zaten biraz araştırırsan kaç senelik bir marka olduğunu görürsün.kawasakiyle hiiç bir ilgisi yok için rahat olsun :D.
    ciddi kaliteli ve performanslı bisikletler üretiyor

5. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende merak ediyorum fujiyi yuksek ihtimalde roubaix 3.1 alicam insallah

6. hüseyin kurtoğlu

hüseyin kurtoğlu Aktif Üye

Seviye:
    bildiğim tek şey bir arkadaşın olağanüstü büyük bir keyifle alıp, sonrasındaki 1 -2 ay içinde satmaya çalışıyor olmasıydı :)

7. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    japon markası olduğunu biliyoruz. dünyadaki karbon ihracının yüzde 80-90 ını da japonya yapıyor. teknolojinin üstadı olan bi ülkenin bisikleti de iyidir

Savaş Acıboz ve Transonic bunu beğendi.
  8. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    almaktan son anda vageçtiğim marka kendisi. 2012 model D6'larıyla ilgileniyordum hatta konu bile açmıştım forumda :D

fakat Fuji, D6 serisini sadece 2011 ve 2012 yıllarında üretti. D6 serisini öne çıkaran özelliği alışılmışın dışında kadroysuydu. sele borusu, arka kaliperi tamamen kapatıyordu. bu kadroyu ağırlaştırıyor fakat "aero"dan kazandırıyordu.. kimilerine göre kazanç yoktu, çünkü kadro fazla ağırdı (bisiklet 9 kilonun üzerinde), kimilerine göre de kilodaki kayıp çok problem değildi ve aerodan kazanç vardı. Ama ortak bir problem vardı, her forumda bu yazılmıştı: arka fren kaliper çok "emanet" duruyordu.. bu, arka tekeri çıkarıp takarken de, ayarlarken de, temizlerken de zorluk çıkarıyordu. ve bisikleti kullanan herkesin ortak yakındığı nokta buydu..
    Sanırım Fuji buna duyarsız kalmadı ve 2014'de D6 serisini sonlandırıp Norcom Straight serisi adı altında yeni bir seri çıkardı.. yeni triathlon kadrolarında arka fren problemi çözülmüşe benziyor..

şahsi yorumum; firma henüz kadro deniyor.. benim gördüğüm bu. dağ ve yol bisikletleri için durum ne bilmiyorum ama, triathlonda bunu yapıyor.. ve Fuji kadroyu bize denettiriyor.. şimdi D6 alanlardan pişman olmayan çok az bir kesim var.. bu da benim fujiye çok da iyi bakamamama sebep oldu..

Fuji ile ilgili tek tecrübem bu :) Bir de, 2014 modellerinin tanıdıldığı lasmana gitmiştim, sarıyer event garden'da. modeller görsel olarak harikaydı. norcomları göremedik gerçi, gümrüğe takılmışlar, yetişememişler (nasıl olduysa :)) fakat özellikle feather'e bayıldım

konuya dönelim: şuan fuji yol bisikleti alır mıyım? : hayır :)

------------------------------

bu arada, arka kaliper videosu

Nyusha, gok ve Cengiz Parlakgül bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  9. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Önceki sezonların yol bisikletlerine baktım ve böyle bir değişim ve rahatsızlık duyulan bir şey gözüme çarpmadı. TT bisikletlerinde böyle bir imaj elde edilmesi çok yazık olmuş.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  10. onur güneş

Seviye:
    kadrolar bir harika görünüş itibariyle ama triatlon la yol bisikleti arasında fark var baya turuncu D6 yı çok güzel tasarlamışlar

Serkan Mıstınoğlu ve gok bunu beğendi.
  11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Deneme süreci çoktan test edilmiş,bu işin duayeni olan bilinen markalara yönelmek bence daha iyi olur.

12. onur güneş

Seviye:
    Fuji 100 yili gecmis bir tarihi var 1899 yilindan beri uretiliyormus koklu bir firma triatlon da teste aolabilr fakat yol bisikleti nde takimlarida var net app endura testte olsdunu prk zannetmiyorum

NomadCRY ve gok bunu beğendi.
  13. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    evet, bakınca müthiş bişey. "100 yıllık firma, adamlar bu işte usta" diyorsun, ama ürün odaklı bakmak lazım. üretici 2. planda olmalı. bu yüzden bişey alacağım zaman(kadro veya jant, yani büyük ve pahalı parçalar) önceliğim kesinlikle kullanıcı yorumlarıdır. çünkü büyük firmalar da hata yapabiliyor.. bu yüzden internetteki kullanıcı yorumları en iyi yardımcılar. kadro, sele, jant, lastik ne olursa olsun almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak tanınmış sitelerin incelemelerini ve en önemlisi kullanıcı yorumlarına bakın :) kullanıcılar yanılmaz. adamlar kullandıkça görüyor iyi yanını kötü yanını, ve yazıyor yorumuna..
    firma, kendi ürününün tanıtımında tabiki "harika!" diyecek.. sen de harika diye alacaksın ama kabak çıkınca? :D bu yüzden 4 yıldır aynı şekilde üretilen ve internette binlerce olumlu yorumu olan bir kadro aldım, aynı şekilde 1000lerce yorumu olan ve %97 olumlu dönüş almış bir jant aldım..
    easton ea90 slx diye bir jant var mesela, onu sırf kullanıcı yorumları yüzünden almadım. 1000 liraya bulmuştum ne güzel. 1390 gram ağırlığında ve "easton!" markaydı.. fakat okuduğum her 2 kullanıcı yorumundan birisi "ön jant telleri büyük problem" yazdığı için almadım..

internette herşey var yaf :D

14. onur güneş

Seviye:
    Gercekten guzel ozetlemissiniz ve analiz etmissiniz yani parcalara tek tek bakmamizi tavsiye ediyorsunuz ustunde kullanilan malzemeler fujini oval marka jant seti olsun sele borusu sele olsun hersey ovalin dediniz sekilde bende analiz yapicam ve son kararimi vericem tesekurler..

15. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Fuji ve Kestrel ayni holdingin markasidir, ayni zamanda Oval markasida o holdinge baglidir ve Fuji ve Kestrel'in parcalarini uretir. Bu markalar cok genis urun yelpazesine sahiptir; cok ucuz urunleride vardir cok pahalli olanlarida... Ayrica ilk karbon kadroyu ureten firmada Kestreldir.

"Kadro deneme" olayina gelince; Specialized markasida birkac sene oncesine kadar Transition modelini uretiyordu ama onu kaldirip Shiv'i uretmeye basladi ve simdi Transition yok, o zaman Specialized'da isi ogreniyor, deniyor mu demek? Sirketler her zaman daha iyiyi deniyor ve pazarlama taktiklerine gore ya ismini komple degistiriyor yada isme ekleme yapiyor. Fuji her sinifta rakipleriyle boy olcusecek urunler uretir, kendini coktan kanitlamistir.

16. onur güneş

Seviye:
    biraz yabancı forumlardan araştırma yaptımda sadece jantların ağırlından şikayetçiler bide lastiklerin hutchınson olması lazım lastiklerden şikayet var kadro dan vs herkesz çok memnun çok rahat hem yol hem tur için yorumları yapılmış çok konforlu kadrolarının oldunu söylemişler :)

17. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    özgür bey fuji D6 alıp, arka frenin düzgün çalışmadığını gördüğünüzde de "Fuji her sinifta rakipleriyle boy olcusecek urunler uretir, kendini coktan kanitlamistir" diyebilecekmiydiniz merak konum :)

18. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Konuyu kisisel seviyeye indirmeyecegim, Fuji kendini sektorde kanitlamistir, bana kanitlamasi gerekmiyor.Fuji ve Easton'nun Turkiyede yeterince taninmamasi imaj zayifligi yaratmis gibi gozukuyor.

Transonic bunu beğendi.
  19. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    özür dilerim seviyeyi indirdiğim için :)

DutPekmezi bunu beğendi.
  20. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Valla size göre subjektif bana göre gayet objektif bir yorum yapacağım..

Bir markanın kendini rüştü Tour De France'a katılmasıyla ölçülsün bence. Tour De France bisiklet dünyasının creme de la creme organizasyonu. Belli başlı takımlar davet ediliyor. Bu takımların seçtikleri yol bisikletlerinin markaları bence belli bir kalite ve performans standardını zaten sağlamaktadır.

Üstelik bu markaların Tour De France sayesinde edindikleri özellikle kadro geometrisiyle ilgili teknik bilgileri yavaş yavaş alt seviye bisikletlerine de bir şekilde indirdiklerini düşünüyorum.

Fuji, 2013 senesinde herhangi bir takımın bisikleti olmamış olsa da, 2014 de NetApp Endura takımının WildCard'la çağrılmasıyla büyük ihtimalle yarışmada yer alan bir marka olacak.

Hal böyleyken, kendini ispatlamamış demek Fuji'ye biraz haksızlık olacak.

(bu arada Fuji'nin Tour De France'de daha önce defalarca kez yarıştığını ve birincilikleri oldğunu da belirtelim)