Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fuji kadro kalitesi?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Gökhan B. tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan B.

Gökhan B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fuji Absolute 2.3 modelini almayı düşünüyorum. http://www.hizlial.com/fuji-absolute-23-siyah-erkek-sehir-bisikleti-fj0171/10350142?pid=10359485
    Üzerindeki ön-arka vites, vites kolları, ruble ve aynakolu acera/alivio olarak değiştirilmiş halde bisikletçiden almayı düşünüyorum. Yalnız aklıma takılan bir konu var. Üzerine masraf yapmaya değer bir kadro kalitesi var mı emin olamıyorum. Forumda herkes Merida gibi markların kadro kalitesinden fln bahsediyor. Yani mesela Merida ile karşılaştırsak kadro kalitesi olarak ne dersiniz? Benim görebildiğim Merida alüminyum maşa kullanıyor, Fuji ise hi-ten maşa. Konu ile ilgili bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
    Herkese iyi forumlar...

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fuji iyi bir markadır. En azından Tour De France-e bisiklet yollayabilecek kadar iyi ve geçmişi olan bir markadır. Merida'dan marka imajı olarak aşağı kalır yanı bence yoktur.

Ama Merida sadece iyi bir marka değildir, aynı zamanda çok büyük bir üreticidir de. Bir çok farklı markaya kadro üretir, Specialized'ın %49 hisselerine sahiptir.

Merida Aluminyum maşa, Fuji Hi-ten maşa kullanıyor demek doğru değil, çünkü bu modelden modele değişir. Merida da, Fuji de farklı farklı modellerinde her tip maşa kullanabilirler (aluminyum, karbon, çelik vs)

Bu bisiklet özelinde eğer aluminyum maşa ile karşılaştırmak isterseniz, aluminyum maşa hi-ten (çelik) maşaya göre daha hafiftir, ancak çelik de daha rijittir ve titreşimleri daha iyi sönümler.

3. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    fuji kadrosu iyi görünüyor ama arka freni neden aşağıya koymuşlar bir anlam veremiyorum,keyfimi kaçırıyor sanki özürlü gibi :)

4. Uras Cumhuriyet

Uras Cumhuriyet Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Meridanin hangi modeliyle karsilastiriyorsunuz bilmiyorum fakat fuji absolute serisinde 2.1den sonra gelen masalar hep karbon. Yani absolute serisinde on bagaj baglayabileceginiz ve stok olarak 700x32 gelen modeller 2.1 ve 2.3. Buda bir fitness modelini ayni zamanda tur bisikleti olarak da kullanabilmeye yonelik bir hareket.
    Masalarin celik olmasinin sebebi ise soyledigim gibi bagaj yerleri. Fuji bu seride tamamen tura odakli olmadigindan dolayi (Fuji touring modeli var) diger modellerde biraz daha hizli bir sehir bisikleti elde etmek istemis.

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.

5. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tek bi sey soyliyim "fuji"

merida'ya lafim yok ama "fuji"

6. Gökhan B.

Gökhan B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese yorumları için teşekkürler. Bugün itibariyle ben de fuji 2.3 sahibi oldum.

Rayko bunu beğendi.
  7. Mustafa Şahin

Mustafa Şahin Üye

Seviye:
    Fuji roubaix 3.0 yol bisikleti kullanıyorum gerek kalite gerek estetik olarak çok memnunum