Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fuel oyunu ve save sorunu hakkında yardım ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Erkin B. KAYA tarafından paylaşıldı.

1. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    fuel oyunu Asobo Studio firmasının üretiği ve Codemasters firmasınında piyasaya sürdüğü bir oyundur.oyunda gerçek hayattan öte hayal dünyasındaki yarışta gibisiniz...

oyunun oynama alanına gelinirse 14 bin km dağ ve ovalardan oluşan bir alan var karşımızda...görüntü olarak çok iyi grafiklere ve efektlere sahip düşme esnasında sanki kendinz düşüyormuş hissine kapılabiliyorsunuz...

işte oyundan bir kaç kare;

asıl soruma gelince oyunda save yapamıyorum her oyunu açışımda aynı yerden başlamam gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

2. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    crack te sorun olabilir ancak oyunun ikinci sorunu hız hissi oyunda çok az :)
    oynarken ibreye bakmak zorunda kalıyorum sürekli hızlanmıyormu diye...

ama o kadar geniş alan sunması süper en free şekilde dolaşabiliyorsunuz.

3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Grafik motoru anlasılan ''Grid'' ve ''CMR Dirt2'' ile aynı :) crackle ilgili bir sorun vardır bencede.Yada CMR 2 dekı gıbı onlıne baglantı secenegını ıptal edıp local player olarak secmen gerekebılırc.Oyuna girerken alt kısımda windows live ile ilgili bir oturum açma iletisi çıkıyorsa dediğim gibi options kısmından oyunu legallestirme bolumunden ınternetın olmadıgını ısaretleyınce save enable oluyor.

4. Erkin B. KAYA

Seviye:
    Yeni crack denedim ancak hala aynı sorun var sizdeki cracki upload edip link verebilirmisiniz ?

5. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Oyunda motor kullanma mümkünatı varmı acaba?

6. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben oyunu Xbox360 ta oynadım elimde crack dosyası yok malesef

7. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar oyunu düzgün bir şekilde oynamak için orjinalini alınız ya da ilgili olayları bence bu forum üzerinden devam ettirmeyiniz...
    Oyun kaydetme içinse games for windows live varsa home tuşuyla açın oradaki ekran yanılmıyorsam use eixsting user gibi bir yazı vardı orayı tıklayıp gelen sayfada en aşağıya inin ve offline yazan yere tıklayarak bir profil oluşturun bu şekilde kayıt yapabilir.

Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  8. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aslında bu konuda oldukça haklısınız ancak şuda varki oyunlar ucuz değil...
    üzerine eklenen vergiler vs oldukça pahalılanıyor...
    e günde 5-10 lira alan bir öğrenci ki ben bir öğrencinin geliri orta düzey bir ailenen çocuğu maks 10 alıyordur...
    kantinde kız arkadaşına bir çay kahve mi ısmarlasın.
    dersane ye gitmek için yol parası mı versin dersane de karnı acııkınca birşeylermi yesin yoksa hafta sonu arkadaşının doğum günü var ona minikde olsa bir hediye için para mı ayırsın kenara yada hafta sonu arkadaşıyla biryere çıkamak için kenara para ayırmaya çalışsın...

e birde oyun için mi kenada para ayırsın....
    e birde eminimki belli bir olgunluğa ulaşmış bir çocuk ailesinin evi döndürebilmek için kılı kırk yardığını görüp kendine kışın soğukta giymek için bot almayıp çocuğu timberland veya ne CAT istedi diye ona bot alınmasını gören çocuğun ya ben bu harçılı biraz daha idareli kullanayım da bir hergün değilde iki günde bir almaya çalışayım mı desin...

e bu çocuk orijinal oyuna nasıl para ayırsın ozaman...

yani bu devirde orijinal almak zor...eğerki anne-baba emekli ise çalışmak için iş bulamıyorsa.
    sanmiyorum ki 10 cocuktan 5 nın ailesinin geliri çok iyi olup istediğini alması PS3 için orijinal oyuna 180 lira verbilen(güncel oyun fiyatı)
    veya PC için 120 lira versin etsin...

eğerki varsa düşüncemde bir yanlışlık affola..

9. Erkin B. KAYA

Seviye:
    aldığım oyunların hepsinin piyasa fiyatı 100 tl yi geçik haftalık 25 tl alıyorum okulda yemek,dersane için yol parası derken cebime 4-5 tl kalıyor oda anca bunlara yetiyor kusura bakmayın...

:)

10. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Sizde haklısınız ancak şöylede durum var...Durumu iyi, orjinal oyun almaya gücü yetecek ve herhangi bir sıkıntıya sokmayacak kişilerde var ve bu kişilerde kopya oyunlara yöneliyor...
    Evet oyunlar çok pahalı ancak bildiğim kadarıyla yurtdışındada aynı fiyatlarda dolaşıyor..ve bu oyunlar için harcanın çok emek var..bunun karşılığı olarak bazı oyunların bu paraları hakettiğini düşünüyorum..

11. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    (alıntı yapmıyorum çok uzuyor) Bazı yerlerde elbette haklısınız, ben de zorla alın demiyorum ama Fethi arkadaşımızın da dediği gibi alım gücüne bakmadan herkes korsan oynuyor. Artık yaptığının yasal olmadığını bilmeyen neredeyse kalmadı gibi, eskiden en azından bazıları yaptığının ne olduğunu bilmiyordu :)
    Neyse ne olursa olsun toplumumuzda yazılıma, elle tutamadığı bir şeye para vermeyi istememe duygusu var. Ne de olsa başka yollardan ulaşılabiliyor :)

Donanıma binlerce dolar para yatırıp da bir korsan işletim sistemi ya da oyun kullanmak da mantıksız.

Birçok kişi içtiği sigara parasını biraz daha iyi bir şeye ayırabilir, ya da ne biliyim ya insan düşünür bi iki hafta sigaradan biraz alt bi kaç paket parasıyla git çocuğuna bir oyun al, bir şey yap sevindir (her zaman ciğerlerin bayram edecek değil ya) o zaman anlar insan.

Oyunları da o kadar pahalı büyütmeyin 100 lira altında hatta 50lira altında da güzel oyunlar bulabilirsiniz. Biraz güncelliğini yitirse de Orange Box (hl2, ep1, ep2, portal, ve özellikle team fortress 2 gibi multi player bir oyun!) 30 TL ye türkiyeden alabiliyorsunuz. steam gibi platformlardan ya da bir kaç yabancı siteden baktığınızda da ucuza oyun alabilirsiniz. Belki bazılarımız için pahalı bile gelecek düşüncesi olsa da Crysis Türkçe olarak 50TL'ye satıldı ülkemizde, drumu olup da korsan oynayanları biliyorum...

düzeltme:
    bir mod görürse sevinrim :)
    gönder tuşuna basınca farkettim, kendi mesajımı raporlamak için tuş bulamadım :D 8. mesajdan sonraki tüm mesajlar konu dışı. Taşınabilir, silinebilir, yeni konu oluşturalabilir:p

12. Erkin B. KAYA

Seviye:

Bencede sorum üstünden devam edilsin konuya...

13. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    yukarıda home tuşuna basılıp da yeni hesap için çıkan sayfada alt kısımda local account gibi bir şey olduğunu varsa oradan açabileceğini demiştim, işe yaramadı mı? yoksa games for windows live mı yok?

14. Erkin B. KAYA

Seviye:
    Game for windows live var ancak home tuşuna basıyorum basıyorum hiç bişey olmuyor...