Fuar Var.. Bisiklet - Motosiklet 24-27 Şubat 2011

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Saygıdeğer Arkadaşlar bende geçen sene bu fuara aynen kapıdaki genç teyzelere bilet parası ödeyerek içeriye girmiştim. Acaba bu yıl bir yerlerden davetiye bulup gitsemmi diye düşünürken yukarıdaki satırda Saygıdeğer 'Fatihbay' ın söyledikleri sayesinde 2. bir hayal kırıklığına ve hataya düşmekten kurtuldum. 3 yıl önce fuar güzeldi ve güzel bisiklet ürünleri vardı. Ondan sonra kaliteli bisiklet ürünleri sergileyen bir fuar organizasyonu olmadı. Herşey gürültü kirliliğine ve hava kirliliğine sebep olan şu motorsikletler için.

Scudo
Tepki
17
Bisiklet
Merida
Yukarıdaki arkadaşların söylediklerine aynen katılıyorum. Yanlız alt kattaki metin bisikleti unutmuşlar.Onnlarında adını alalım.Ve sadece salcano getirebilmişler fuara anlaşmaya göre.
Sedona/marida standında 3-5 komponenet de vardı cam fanusların içinde.

Fuar daha çok motor ağırlıklıydı(1/4 oranında bisiklet var).Ayrıca motor giyimde mevcut.
Fuar ücretini bilmiyordum onuda burdan öğrendim. Ne yalan sölim 15 TL verseydim içim yanardı.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bende gittim bugün;

Fuarın en iyi tarafı ASLI bisikleti nihayet fuarda görebilmek oldu. Mağazalarında camekanlı vitrinlerin arkasında duran MERİDA'ların hepsine sırayla ELLEDİM :D

Ancak organizasyonları iyi değildi. Zaten satış yapmadıkları gibi bisikletler hakkında bilgi alacak birileri azdı. Hatta çocuklu bir aile (bay-bayan ve 3 yaşında velet) kendilerine uygun modellerin hangilerini olduğunu bana sordular. İki model gösterip parçaların ne anlama geldiğini anlattım. ASLI bisikletin sirkecideki yerini tarif edip bir tane oradaki broşürden verdim.

İkinci hoşuma giden stand kesinlikle salcano idi. Çünkü artık bir bisikletin ne olduğunu anlamışlar ki çok hoş bisikletleri vardı. Ancaaaaaak fiyatları çoooooook uçuktu.

Üçüncü hoşuma giden METİN bisikletti. Bakırköy merkezli firma aynı zamanda aksesuar ve yedek parça satışını bir FUARAYA YAKIŞAN NİTELİKTE indirimi yaptı. Birinci sınıf bir ön arka çamurluk ve bir tane suluk aldımMetin Beyle tanışmak heyecan vericiydi. Son üç yılda Metin bisikletin basamak basamak nasıl yükseldiğini bizzat gördüm.

Fuarın en beğenmediğim tarafı hiç bir alanda adam gibi promosyon dağıtımı olmamasıydı.

GENEL OLARAK BENİM İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI YARATAN BİR ŞEY YOKTU: Çünkü geçen fuardan bu yana ülke bisikletçiliğimizde çok bişi kaydedilmedi. Bu yüzden geçen fuardakinden artı bir beklentim yoktu.

DELTA bisikletin FUARDA olmaması kendisini hissettirdi. Gözler DELTA'yı aradı ama ULAŞ Bey'le karşılaşıp merhabalaşmaktan öteye gitmedi. Deltanın hareketlilik katamadığı fuar bu yüzden geçen seneye göre daha zayıftı.

SON HABERLER: Mamut Bisitlet Romork şirketi ASLI bisikletle anlaşmış, romorkları artık aslı bisikletten de alabilecekmişiz. Fİyatları hala şu anda bisiklet.forum daki gibi aynı. Ancak ASLI bisikletle satış durumuna giderlerse fiyatları biraz daha aşağı inecektir. Romorklara dokunup bisiklete montaj aparatlarını sökülüp takılmasını öğrenmek iyi oldu. Ben istiyorum aslında bir tane.

ÖTV'deki fiyatların aşağı düşmesiyle MOTOR fiyatları epey makuldü. (Her ne kadar yurt dışında daha uygun satılsada) Hatta arkadaşım bir motor için ön anlaşma yaptı.

(Bende bir MERIDA beğendim. 1000 dolar civarında. Bakalım belki alacağım.)

Fotoğraflar birazdan..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
ASLI bisikletin standı
(link)

Fuara her gelen ziyaretçiye bileti karşılığında tek çekiliş hakkında kazanacağı iki hediyeden biri olan bisiklet.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Benim beğendiğim MERİDA
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Artık Dahon ların zincirinde bir tür tek taraflı koruma var.
(link)

(link)

(link)

Dahon 26'' teker çaplı İKİYE AYRILABİLEN VİTESSİZ bisiklet.
(link)

(link)

İki yerden alyan vidalı söküm yeri var.
(link)

(link)

MAMUT artık aslı bisikletlede satılacak.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Aytaç Kalyoncu

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Trek
istanbulda yasayanlar hertürlü aktivite konusunda çok şanslı gidenler en azından fotolarını paylaşırsa bizde biraz fikir edinmiş oluruz fuar dakiler hakkında

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Cuma günü fuardaydım. Tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Bu sene beklentim yüksekti ama gördüklerim beni tatmin etmedi. Bisiklet adına zaten çok az şey yapılmıştı. Özellikle Salcano'da tanıtımı hiç beğenmedim. Aslı bisikleti başarılı buldum. Motor konusuna gelince beklentimin biraz altında kaldı. Daha hareketli, tanıtıma daha çok önem verilen bir ortam arıyordum. Mutlu olduğum konu, o altındakinin kabiliyetlerini ezberleyebilmekten aciz olan mankenlerin azlığıydı. En azından iki tekerlek fuarı yerine manken fuarı görünümünden uzaktı.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976