Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

frenlerime hidrolik yağ eklemelimiyim ?

Konu, 'Frenler' kısmında Celil Demirbakan tarafından paylaşıldı.

1. Celil Demirbakan

Celil Demirbakan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar seri dışı beyaz Shimano M445 frenlere sahibim ve bunda ilginç bişey başıma geldi nasıl duzeltebilirim sorun şu ; fren kollarım aynı ayarda elciklerden açıklığı ama sağ yani arka freni köklediğimde elcikden 2 cm yukarda kalıyo ve kitliyo sol yani ön freni ise nerdeyse elciğime değecek hala kitleme olmuyo bu durum aslında ön frenin kitlenmemesi açısından iyi birşey fakat 2 parmak kullanıyorum diğer parmaklarım altta kaldığından işlevsel olmuyo ve fren kol açıklıklarınıda eşit kullanmak istiyorum çıkamadım bu işten bana ne önerirsiniz sorunun hidrolik eksikliği olduğunu düşünüyorum nasıl eklerim ve özel bir hidrolikmidir ustunde minerel oil yazıyo teşekkürler...

2. Coşkun Kumru

Coşkun Kumru Aktif Üye

Seviye:
    Yağ eklemeden önce sistemde herhangi bir kaçak olup olmadığını kontrol ederseniz aynı durumu tekrar yaşamazsınız diye düşünüyorum. Çeşitli markaların ve shimano'nun fren sistemleri için mineral yağları var. Fakat petrol şirketlerinin yağlarını kullanan arkadaşlar var diye biliyorum, benzinliklerden alacağınız mineral yağların fiyatları daha ekonomiktir. Ancak kullanmadığım için performansı konusunda bir fikir veremeyeceğim. Sanırım kullanan arkadaşlar bu konuda size yardımcı olacaklardır...

Celil Demirbakan bunu beğendi.
  3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle kavrama mesafenizi ayarlayabilmeniz için bir numara alyen ile bu resimden faydalanabilirsiniz yalnız şöyle bir durum var ön ve arka frenlerin kablo uzunluğuna bağlı olarak kavrama ve fren mesafeleri biraz farklı olabilir yani ön fren sert bir tutuş sergiliyorken arka fren biraz daha yumuşak gibi gelebilir size bu aslında frenleme esası temeline dayanır arka fren yavaşlatır ön fren durdurur
    o nedenle bunu bir problem olarak görmeyin birde balatalarınızı kontrol ettinizmi ? belki erimeye başlamışlardır eğer yağ ilavesi gerçekten gerekiyor ise de dikkatli yapılmalıdır iyi forumlar

4. Celil Demirbakan

Celil Demirbakan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kol açıklıklarını simetri dışı yaparsam randıman alıyorum ama bu durum 1 ay oncesine kadar fren kollarım eşit açıklıkta ve eşit mesafede kitleme yapıyolarken ön frenin değişkenliği bişeylerin ters gittiğini düşünmeme yol açınca kol açıklığından ayar yaparak duzeltme yerine 1 ay onceki stabil duruma getirme yolu arayışındayım ayrıca simetri konusunda biraz hassasım orantısızlığı sevmiyorum :)

5. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    BR-M445 fren kollarında kol açıklığı resimde görüldüğü gibi ayarlanamaz. O gösterilen nokta kapalıdır. İç tarafta pistonu çeken telin ucunda bir vida vardır ve onu kendi özel tornavidasıyla sıkıp gevşetebilirsiniz ama pek birşey farketmeyecektir. Sonuna kadar sıkılıan fren kollarının alâmeti ya hidrolik eksikliğidir ya da balata ölmüş demektir. Birinci seçenek muhtemeldir. Sadece mineral yağ kullanılmalıdır. Dot tipi yağlardan uzak durulmalıdır bu sistem için...

6. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    mineral yağ olarak forumda bp direksiyon yağını (mineral yağdır) öneriyolar ve ekonomik en kısa zamanda bende m445lerimi yeni yağla doldurmak istiyorum