Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Frenlerim kaçırıyor :( Lütfen yardım..

Konu, 'Frenler' kısmında Atakan_ErteL tarafından paylaşıldı.

1. Atakan_ErteL

Atakan_ErteL Aktif Üye

Seviye:
    Frenleri sıktığımda durmak yerine yavaşlatıyor.Freni sıktığında ancak 3-4 metre sonra duruyor.Shımano alıvıo fren ayakları ve pabuçları vardı.Kendi MTB'm de çok sıkı tutuyordu.Ama bmx te aynen tutmuyor:( .Acaba jantlarla ilgili bir problemmi var.Yardım ederseniz sevinirim. İYİ FORUMLAR...

2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bunların fotoğrafını ekleyin lütfen buraya.. siz mtb den bmx'e geçirdiniz malzemeleri.. Bu bisikletlerinb jantlarının resminide eklemeyi unutmayın..:cool:

3. Atakan_ErteL

Atakan_ErteL Aktif Üye

Seviye:
    Tamam en kısa zamanda ekliyeceğim..

4. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Yağ bulaşmış olabilir belki.(önerim prille iyice yıkamanız eğer bulaştıysa.)

5. fanatikcimbomlu

fanatikcimbomlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    mtb ile bmx arasında mtb suspansıyon var ondan esnedıgınden dolayı frenın tutusu daha ıyı oluyo ama bmx de oyle bısey yok ondan dolayı frenlerınızde tutus azalıyo

6. Furkan Gür

Furkan Gür Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Bmx Atakanın değil benim ancak ilgilenemediğim için atakana bakmısını rica ettim.Konu şudur kendi frenlerimi taktım ve kaçırmaya devam etti.Birgün kafam bozuldu ve bizim burda pazara bi abi gelio bisiklet tamiri için ve ona kaliteli pabuç sordum yok dedi baktım pabuçlar çin malı ya edim bunlar tutar mı tutar dedi.İnanmadım frenler iyi tutarsa sana 1 çift shımano pabuç getirecem dedim.Taktı ardından frenler iyi tuttu bende sözümü tutup verdim ama anlamadığım bi konu var shıman pabuçlar nasıl tutmuyorda pazar malı pabuçlar tutuyor hala hayretler içerisindeyim....Herekesede yardımları için teşekkür ederim..

7. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şu şekilde düşünebilirsin yumuşak olan pabuç daha iyi tutar ama çabuk biter, shimano o frenleri 26" tekere göre tasarladığıdan daha sert yapmış olabilir çabuk aşınmamaları için sen bu sert pabuçları 20" tekere taktığında fren gücün zaten mantıklı olarak zayıflıyacaktır(160 rotor ve 203lük rotor arasındaki fark gibi) ama pazar malı pabucun yapımında yok sertmiş yok yumuşakmış yok çabuk bitermiş gibi bir kaygı yoktur yani sana yumuşağı denk gelmiştir birbirlerinin tutmuyo çünkü onlar birisi taş gibi iken birisi silgi gibi olabiliyo:D

8. Furkan Gür

Furkan Gür Kıdemli Üye

Seviye:
    napalım şimdilik haftada bir pazar pabucu kullancam zaten yarın x4tuneye falan ugruyacagız ordan bir bmx pabucu bakarım bu pabuclarda yedek dursun anca 1 hafta gıdıo pabuçlar peynir gibi eriyor :D