Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

frenleri ayarlayamıyorum

Konu, 'Frenler' kısmında cengizhan bekir bayram tarafından paylaşıldı.

1. cengizhan bekir bayram

cengizhan bekir bayram Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selamun aleyküm arkadaslar...! yeni yol bisikleti için bütün parçaları temin ettim... ayrıca parcaların % 90ını FATİH ERTÖRÜN den temin ettim. ayrıca teşekkür ederim. ;) yalnız. ultegra vites fren kolları nasıl takılır bilmiyorum... tek bir kablosu var. onu nasıl hem viteslere hem frenlere takacaz anlamadım... sagolsunlar burda tek tabancayız die milleti kekleyen bi yer var. 100 lira diyor toplamaya. o kadar verecek olsam toplu alırdım. tek sorunum fren kolları. bilen var sa yardımcı olrsa cok sevinirim . ziraa o kadar para gidicek...

teşekkürler...
    yardımlarınızı bekliyorummm...

2. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    cengizhan bekir bayram bunu beğendi.
  3. ilker çelikcan

Seviye:
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yandan olan yere vites kablosunu üstten olan kısıma fren kabosunu bağlayacaksın.Eğer vites teli takılı değilse viteslerle oynama yani boştayken vitesleri değiştirme derim:) vites telinin topuzunun girdiği yeri kaçırtırsın. vaktim olmadığı için videoları izleyemedim ama hala takamdıysan resmini çekip eklersen gerekli bilgiyi yazabilirim.Ekstra aklıma gelen her fren teli o sisteme olmaz topuz kısmı daha dar ve ince olması gerekiyor Mtb de kullandıkların değil yani.Ama bulamam buralarda dersen mtb de kullandığın fren telinin topuz kısmını zımpara ile uygun duruma getirebiliyorsun.İlk aklıma gelenler bunlar.Dediğim gibi takılacak yerleri göremediysen tekrar yaz gece vaktim bol uzun uzun anlatırım :)

5. cengizhan bekir bayram

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ilginiz için cok tesekkür ederim... dediklerinizi yapmaya calısacagım yarın sabah. ilker abi nin yolladııgı video cok iişime yarayacak. hersey net anlatılmıs. bisikleti odama getirip pc karsısında yapacagın artık hepsini. çok teşekkür ederim ilker abi. :) eger ki sorun cıkarda yapamazsam tekrar sizlere yazar yardım isterim.

tekrar teşekkür ederim...:)

bu arada videoyu izleyince sıfır ultegra set alasım geldi. cok güzel görünüyorlar... :D

ilker çelikcan bunu beğendi.
  6. ilker çelikcan

Seviye:
    Rica ederim. Ben de öğrenmiş oldum.
    Yol parçaları mtbye göre çok çekici görünüyor. Benim mtbye bile alasım geldi:)

cengizhan bekir bayram bunu beğendi.
  7. cengizhan bekir bayram

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynen öyle... durumu düzeltip alcam artık...
    birde benım frenlerin sadece vites kabloları varmıs. bugun gidip dura ace kablo seti alıcam...o zaman yapcam artık. videoda ögrenmiş oldm hepsini... :)