Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Frenlerde sorun mu var sizce?

Konu, 'Salcano' kısmında Nail Acun tarafından paylaşıldı.

1. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar Salcano insomnia 243 sram bisiklet aldım, Arka disk freni hızlı giderken sıktığımda kıtır kıtır ses geliyor,normalmidir sizce bu?

Diğer bir sorum da, 243 sram'ın lastikleri CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2 yani kalın lastik, bisikleti hızlı sürdüğümde lastikte bir orantısızlık var gibi geliyor,yani tepeden bakıldığı zaman,sağ sol yapıyor gibi bisiklet. Bisikleti aldığım yere sordum, Lastiğin kalın olmasından dolayı dedi..

Bazen de disk frenlerden sanki sürtüyormuş gibi hafif ses geliyor,arada bir oluyor bu ?

İlgilenen olursa cok memnun olurum..

2. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Oncelikle kitir sesi anlamadim hizli giderken neden yapar bilemedim ama titresim vs baska birsey var mi? 2.si race king ler hamuru sert lastikler ve bende astro kullanicisiyim jantlardan da kaynakli ayni problemi yasadim 1.si akort ayariniz bozuk olabilir 2.si benim sıkıntımdi montaj sirasinda cok ugrasmadan takiyorlar lastik tam oturmuyor ve de telli oldugu icin bine bine o sekli alabiliyor eger boyleyse o gittiginiz servise degilde baska bir yere gidin fabrikayla irtibata gecsin montaj kaynakli oldugundan garantiniz bitmediyse yeni lastik gonderirler,3.su surtme sesi cok normal disk vs yamuk degilse zira ayar yapilmasi gerekebilir balatalar diske surtuyor olabilir , kolay birsey siz bile alyanla yapabilirsiniz dert etmeyin:in:

3. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kıtır kıtır ses gelmesi normal değil. İlk aklıma gelen fren papuç kollarının bağlantı kısımları gevşek olması. Fren esnasında papuçlar ileri-geri oynama yapıyor sanırım. Başıma bir kaç kez geldi.

Lastik yalpası çoğunlukla lastiğin jantlara tam oturmamasıyla olur. Lastiğin jant çizgilerine dikkat et, bazı yerler tam janta oturmuş bazı yerler az farklı olabilir. Lastiğin kalınlığıyla hiçbir alakası yok. Ben aynı zamanda motorsiklet kullanıcısıyım, o zaman benim tekerler yumurta gibi olmalıydı.

Disk frenlerde frenleme anında hafif ses gelmesi normaldir. Fren yapmadığın halde geliyorsa balatalar ayar istiyordur. Bisikleti yeni almışsın, bisiklet toplanırken bu tür küçük hatalar olabilir. Kendin zamanla düzeltirsin.

4. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar,en iyisi ben bi aldığım yere götüreyim tekrar bisikleti :)

5. yücel güngör

yücel güngör Aktif Üye

Seviye:
    en iyisini yaparsın kardeş git oraya güzel birde bakım yaptı ilk 12 bakım ücretsiz oluyordu heralde kitpçıkta yazar

6. Nail Acun

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Alalı yaklaşık 2 hafta oldu bisikleti.Bu hidrolik disk frenler bana hiç güven vermiyor..Hızlı giderken sıktığım zaman,sanki fren kadrodan ayrılıp kopacakmış gibi hissediyorum..