Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Frenler Sürtüyor,ayarlıyamıyorum..Yardım!!!

Konu, 'Frenler' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar.Dün arka lastiklere pabuç aldım,bugün takim dedim,baktım soldaki hafif hareket eden bacak resmen pabucu janta yapıştırıyor,sağ taraftaki(zincirin olduğu kısımda) teli gevşetince ayarlanabiliyor ama bu sol tarafı ne yapmam lazım,bir kaç vida vardı kurcaladım değişiklik olmadı,fren bacaklarıda shimano filan değil normal çin malı plastik ürünler,bacaklar mı ölü yoksa ben mi ayarlıyamıyorum(kaç yıldırda ben değiştiriyorum pabuçları,ilk defa böyle bir şey oldu)

2. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende de öyle bir sorun vardı ama benim sorun janttaydı sizde ki farklı bir sorun sanırsam.

Ayrıca sorununuzun çözümü de o pabucun kalın olması olabilir o takarken ki pulların birini çıkarıp deneyin belki olur ...

can akıncılar bunu beğendi.
  3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaptan Janttada hafif bir yamukluk var,bisiklet beni 3 4 ay idare etse yeterde valla bacak kaslarım gelişti her gün 10 km yapıyorum 30 km geliyor yol bana...Pabuç normal standartta daha incesini bulacağımı sanmıyorum...Bu arada pullu değil...

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sürtmeyen taraftaki bacağın üzerindeki yayı gerginleştiren civatayı(yıldız vidadır) gevşetirken sürten taraftakini sıkacaksın.Eğer kurtarmıyorsa sürten taraftaki bacağın arkasındaki yayı yandan serbest hale getirip bacağı çekmesi gereken yönde esnetip kuvvetlenrieceksin.

Not: bacaklar söylediğin gibi kalitesiz ise ayar civatalarını fazla zorlama anında kırılıyorlar direk yayı gerginleştirmeye bak.

can akıncılar ve özkan tunç bunu beğendi.
  5. özkan tunç

özkan tunç Yeni Üye

Seviye:
    ferhat abi gerekli açıklamayı yapmış bi çözüm daha var sürten bacağı yerinden söküp genellikle kadroda yay delikleri olur bacağı gerginleştirmek için bi üst deliğe takabilirsin :D

can akıncılar bunu beğendi.