Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

frenler kendi kendine düzeldi

Konu, 'Frenler' kısmında ???? tarafından paylaşıldı.

1. ????

???? Aktif Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar.insomnia 300 slx deore alarak aranıza katıldım.bu bisikletin aldım alası renlerinden hiç memnun değildim.özellikle arka frenlerden. arka fren kolunu neredeyse sıkılmayacak derecedeye kadar sıksam bile tekeri durdurmuyordu.arkadaşımın benden düşük donanımlı freni bundan iyi tutuyordu.neyse bugün köye çıktım akabinde 15-2O km lik bir bayır indim.şu firene bir basayım dedim dokunur dokunmaz aniden tekeri yavaşlattı hemde fren koluna asılmadan. asıldığım anda ise tekeri klitliyordu. bayağı sevindim. çünkü sistemde hava var veyahut başka arzalar var diye şüpeleniyordum.acaba nasıl düzeldi*

2. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Büyük ihtimal hava vardır.Ön tekerinde sıkıntı varsa fren kolunu allen anahtar ile gevşet yer ile paralel olacak şekilde tekrar sık sonra freni 2-3 kere sık bırak sistemdeki havanın yerine hidrolik dolacaktır ama her türlü hazneyi açıp kaybı tamamlamalısın bisikletin arka tekerli için tekerleğini yerden 10-15 cm kaldıracak kadar kitap veya başka malzemeler koyun ön tekerlek yerde kalsın sonra fren kolunu allen anahtar ile gevşetip yer ile paralel seviyeye getir sonra tekrar sıkarak sabitle bu pozisyondayken 2-3 kere sık bırak ve yine haznede eksilen yağı tekrar ekle diyeceğim ama bu kadar yazıyı yazdıkdan sonra yukarda yeni aldığını okudum direk götür servisine hiç elleme anlat problemini halletsinler.