Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Frenler bitmiş :)

Konu, 'Frenler' kısmında Anıl Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    iyi geceler arkadaşlar ben bisiklet işine yeni giriyorum bu giriş sürecinde elimde bulunan ümit bisikletin ride-on modeli bulunuyor. fakat fren kolundan sıktığımda arka fren sıkışıp kalıyo baya kötü duruma frenler, v fren üstündeki zaten sanırım paslanmış kabloları falan ben komple bi fren seti alıyım diyorum fiyat olarak ne civardadır ne önerirsiniz firma ve model olarak şimdiden teşekkür ederim bu bisiklete çok fazla para harcamadan değiştirmek gibi bi planım var bu yüzden fiyat olarak çok yüksek olmazsa sevinirim :)

2. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, bisikletiniz cift amortisörlü hi-ten kadro bir bisiklet. Acıkcası hantal bir bisiklet denilebilir. Neden böyle dedigimi forumda biraz gezip bu tarz bisikletlerle ilgili mesajlara denk geldiginizde ayrıntılı olarak göreceksiniz. Kadro aşırı agır, parcalar genel olarak alt ve orta seviye, amortisörler sizin gücünüzü tam olarak pedala yansıtmanızı engellecek sekilde.. Acıkcası bu tarz bir bisiklete parca yükseltme işine cok fazla girmeyin derim.. Cünkü sürüs konforuna cok fazla etkisi olmayacaktır. Bunun yerine frenlerin bakımını yapmanız su an icin kafi gelecektir. Kablo setini yenileseniz daha sonra da fren pabuclarını yenilerseniz size yetecektir. Fren tellerini yaklasık 5tlye, pabucları da 5tl den baslayan fiyatlarla herhangi bir bisikletcide bulabilirsiniz. Fren pabucu olarak ben baradine'in 3 renklisini kullanıyorum; 20tl civarı ama gercekten cok güzel bir tutuşu var, ama dedigim gibi 5-6tl den baslayıp sonsuza dogru giden bir yelpaze var
    .
    Bisiklet oyle birsey ki parcaların fiyat aralıgı cok genistir, yani siz sıfır komple bir fren setini 30-40tl ye de bulabilirsiniz 300-400TLye de.. BU sebeple aklınızda olması acısından; parca tavsiyesi isterken kendi ayırabildiginiz bütceyi de belirtirseniz en azından bu aralıgı daraltmıs olur ve daha isabetli tavsiyeler alabilirsiniz.
    .
    Umarım yardımcı olabilmisimdir, iyi günler..

3. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    teşekkür ederim çok faydalı oldu aslında http://www.erdoganlarbisiklet.com/shimano-setler/shimano-acera-v-fren-set-8-li-mtb.html gibi bir ürün düşünmüştüm ama bu bisiklet için yanlış bi yatırım olabilir yani 100 lira gibi bişey olabilir çokta sorun değil maddi kısmı aslında ama bisiklet kalıcı değil o kesin o yüzden shimano set biraz fazla olucak gibi

4. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eğer frene basınca kitleniyorsa hiçbir şeyi değiştirmenize gerek yok pivotların bulunduğu yeri biraz gevşetin düzelecektir

Mr. Potato bunu beğendi.
  5. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hiç bulaşmayın bence o işe, geçici diyorsunuz zaten, şimdilik keyfini çıkarın. İnşallah yeni bisikletinize yaparsınız donanım yükseltmesi :)

6. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    aynen öyle yaptım en uygun şekilde hallettim deore fren kolu ve alivio fren ayaklarını alıp taktırdım bide jelli sele tamamdır :)